Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Uykusuzluk ile İlgili Dua Var mıdır?

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bende de ayni sorun var.
Dengem bozuldu iyice.

Normalde uykum sabah 4-5'te gelir uyurdum, 1 hafta ciddi bir yoğun program geçirdim, kahvelerle ayakta durmaya çalıştım, yetiştirmek için... Şimdi uyuyamıyorum.. 2-3 saat uyku sonrası uyku dağılıyor, bedenen kendimi çok yorgun hissediyorum..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Normalde uykum sabah 4-5'te gelir uyurdum, 1 hafta ciddi bir yoğun program geçirdim, kahvelerle ayakta durmaya çalıştım, yetiştirmek için... Şimdi uyuyamıyorum.. 2-3 saat uyku sonrası uyku dağılıyor, bedenen kendimi çok yorgun hissediyorum..

Öğrenci uykusuzluk sorunu bu sanki.
Sinav zamani boyle olur zamanla yerini oturur.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
...İmam nevevi rahimehullah el Ezkar isimli kitabında şu duayı rivayet ediyor (euzu bikelimatil lahit tammati min gadabihi ve şerri ibadihi , ve min hemezatiş şeyatiyni ve en yahdurun) Anlamı (Allahın gazabından ,kullarının şerrinden ve şeytanların rahatsız etmelerinden ve bana sokulmalarından Allahın eksiksiz kelimelerine sığınırım ) Rabbim şifa versin.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
...İmam nevevi rahimehullah el Ezkar isimli kitabında şu duayı rivayet ediyor (euzu bikelimatil lahit tammati min gadabihi ve şerri ibadihi , ve min hemezatiş şeyatiyni ve en yahdurun) Anlamı (Allahın gazabından ,kullarının şerrinden ve şeytanların rahatsız etmelerinden ve bana sokulmalarından Allahın eksiksiz kelimelerine sığınırım ) Rabbim şifa versin.
Kardeşim bu dua uyku anında korkan ve ürküten bir şey gördüğünde yapılması gereken dua diye biliyorum. Burada uyuyamamak ile ilgili bir dua arıyorum.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
muhammed bin yahya bin habban diyor ki .Halit bin velid(ra) uyku tutmaz oldu . Rasulullah (sav) e şikayet etti ve bu duayı öğretti allahu alem.

Nebe suresi 9. Ayeti oku. Yataga yatinca tefekkur ederek oku. Rabbim düzene bindirir inşaallah.

Allah razı olsun ikinizden de, ecirlerinizi bol bol versin inşaAllah :)
geceleri Allah'ı zikretmeye başla şeytan zaten uykunu getiriyor zaten akhi.. :)

Allah razı olsun akhi :) Sabah ve akşam zikirleri her Müslümanın vazgeçilmez azığı olmalı zaten, elhamdülillah yapmaya gayret gösterdiğim ameller, ama bu durum biraz farklı akhican :)

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bu durumla alakalı sıkıntı çekenlere iyi gelebilecek bitkisel çay var. Hem sakinleştirici özelliğine sahip hemde dinlendirici. Uyku hapları gibi değil, uykuyu getirmez sadece size dinlenme hissiyatı uyandırır ve dinlenmeniz için sizi sakinleştirir. Bu çay normalde hazır halde de mevcut ama ben kendime özel yaptırdım, aktarcılara giderek sizlerde öğrenebilirsiniz. Bugün başladım, bakalım iyi gelirse karışımı yazacağım buraya :)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bu durumla alakalı sıkıntı çekenlere iyi gelebilecek bitkisel çay var. Hem sakinleştirici özelliğine sahip hemde dinlendirici. Uyku hapları gibi değil, uykuyu getirmez sadece size dinlenme hissiyatı uyandırır ve dinlenmeniz için sizi sakinleştirir. Bu çay normalde hazır halde de mevcut ama ben kendime özel yaptırdım, aktarcılara giderek sizlerde öğrenebilirsiniz. Bugün başladım, bakalım iyi gelirse karışımı yazacağım buraya :)

Sonuc aldin mi ? Gerci bitkisel ürünler biraz gec tesirini gösteriyor bir 15 gun denemek lazim
Karışımı yazaydin belki sende ise yaramaz bizde yarayabilir.

Bir de işe yaramazsa ruhi kardeş şunu dene;
IMG_20160822_060326-1.jpg

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Sonuc aldin mi ? Gerci bitkisel ürünler biraz gec tesirini gösteriyor bir 15 gun denemek lazim
Karışımı yazaydin belki sende ise yaramaz bizde yarayabilir.

Bir de işe yaramazsa ruhi kardeş şunu dene;
Ekli dosyayı görüntüle 15241

İşe yaramadı mı mecbur bunu denemek gerekiyor zaten :) Dün akşam 22'den sabah 5.10'a kadar bi güzel uyumuşum :) Tabi bunun etkisi mi, yorgunluğun etkisi mi, uykusuzluğun etkisi mi bilmiyorum :D Yazarım inşaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt