Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Whatsapp Grubu

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
unnamed (1).jpg
Biraz da bu var :D herkes kendini kurtarir olan yine sana olur :) bir anne atasozu.

selim aras Çevrimdışı

selim aras

Üye
İslam-TR Üyesi
_dostlar ben hukuk okuyorum neyin suç neyin olmadigi hersey belli yani suç olan bir fiili islemedikten sonra kimse kimseye hicbir sey yapamaz korkmayin.
_sosyalist adam ulke komunist sistemle yonetilmeli derken korkuyor mu? biz neden korkalim ki? 28 subat surecinde degiliz irtica adi altında sacma tutuklamalar olmuyor.
_ ki sunu da soyleyeyim bu dinlemeyle ilgili bir arastirma okumustum sizi tenzih ederim ama orda diyordu ki kişiler kendilerini onemli insanlar olarak hissettikleri icin dinlendiklerine inanirlarmis. yani aslinda hic oyle olmayan kisiler olmak istedikleri insan profili yani hayalindeki kisi olduğunu sanarak dinlenme psikolojisine girermis.
_ dedigim gibi anayasa ceza kanunu idare hepsi acik ortada. ben korkacak birsey goremiyorum

M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
sonuçta gayri meşhur iş yapmıyoz amacımız islami konularda sohbet yapa bilcegimiz bir yer olmazı
yeterki whatsapp kişileri zor durumda sokacak kelimelerden uzak durmalıyız artık whatsapp da konuşmalar ve sesler takip giriyor

grup kuran şimdi varmı ? yoksa istişare yapalım kuralım uygun olursa

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
_dostlar ben hukuk okuyorum neyin suç neyin olmadigi hersey belli yani suç olan bir fiili islemedikten sonra kimse kimseye hicbir sey yapamaz korkmayin.
_sosyalist adam ulke komunist sistemle yonetilmeli derken korkuyor mu? biz neden korkalim ki? 28 subat surecinde degiliz irtica adi altında sacma tutuklamalar olmuyor.
_ ki sunu da soyleyeyim bu dinlemeyle ilgili bir arastirma okumustum sizi tenzih ederim ama orda diyordu ki kişiler kendilerini onemli insanlar olarak hissettikleri icin dinlendiklerine inanirlarmis. yani aslinda hic oyle olmayan kisiler olmak istedikleri insan profili yani hayalindeki kisi olduğunu sanarak dinlenme psikolojisine girermis.
_ dedigim gibi anayasa ceza kanunu idare hepsi acik ortada. ben korkacak birsey goremiyorum
Bu kanunlar muslumanlara biraz farkli uygulaniyor abi. Kac kisiyi x teror orgutu uyesi olmaktan iceri attilar sucsuz yere. Salih Mirzabeyoglu ornegi gibi ve daha bir kac ay once Vanda yapilan operasyon gibi.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
insaAllah istanbulda bir aksam yemeginde bulusulabilir, kendimide sponsor yapayim : ))

ama bir sartim var, farkindayiz bir türkü okumali, onu ikna ederseniz hem yer hem yemek sponsoru olabilirim : ))

@farkındayız

ben yokum o zaman :):):) size afiyet olsun .. inşaAllah olur akhım gerçi millet şaşkınlıktan kendine gelemez o senmiydin şu senmisin demekten :D

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Vallahi cok guzel olur :) insallah olur.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kanunlar muslumanlara biraz farkli uygulaniyor abi. Kac kisiyi x teror orgutu uyesi olmaktan iceri attilar sucsuz yere. Salih Mirzabeyoglu ornegi gibi ve daha bir kac ay once Vanda yapilan operasyon gibi.
Hukuk müslümanlara karşı taraflı işliyor,bu konu şühe kaldırmayacak kadar gerçektir.Bunda yine bizlerin payı vardır.sebebine gelince..
Bu ülkede sesi çıkanlar ve taraftarlarını yüsdek sesle savunanlar genelde kafirler ve solcu yayınlar olduğu için,onlarında sırtını dayadıkları yerler güçlü olduğu içn herhangi bir hukuksuzlukta tüm bu reaksiyonlar devreye girdiği için,mağdur rolünü iyi oynuyorlar ve gündeme taşıyabiliyorlar,buda beraberinde güçlü bir etki yaratıyor ve hukukun onlar lehinde işlem yapmasına yani onları kollamasına sebebiyet veriyor,elbetteki başkada etkenler var,mesela dış etkenler..
Ama söz konusu müslümanlar olunca,buna sessiz kalan yığınlar var,baştada müslüman kesimler bunu sahiplenmiyor,korkuyor ve çekiniyor,büyle oluncada sahibsizler eziliyor ve adalet denilinen adaletsizliğin işlemesi yılları alıyor.Eğer müslümanlar bir güç ve kuvvet belirleyici hale gelirse,hukuksuzluklara karşı seslerini yükseltecek güç ve iradeye sahib olursa bazı şeyler değişir..
mesela hatırlıyorum,solcu bir kadın ölüm orucuna girmişti ve ölüm derecesine gelmişti,solcular günlerce adlı kurumun önünde tüm zorluklara rağmen direnip onu gündeme taşıdılar ve o militan çıktı,hatta sağlam bile oldu..
peki bizler,aynı tepkiyi bir kardeşimiz için verebilirmiyiz?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insaAllah istanbulda bir aksam yemeginde bulusulabilir, kendimide sponsor yapayim : ))

ama bir sartim var, farkindayiz bir türkü okumali, onu ikna ederseniz hem yer hem yemek sponsoru olabilirim : ))

@farkındayız
özellikle yemek sponsorluğu bana çok cazib geldi ama istanbul çok uzak..:)

Bizim buralara bekleriz ama demedi demeyin ortam karışık,arada giderseniz mesul değilim..:)

Üst Ana Sayfa Alt