Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yaptığım Uyarı ve Tebliği Kabul Edip Onayladığı Halde Tekrar Oy Kullanan Arkadaşıma Karşı Nasıl Tavır Koymalıyım?

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Büyük şirkte cehaleti mazeret görmek geçti bir de tebliğin ulaştığı halde sapık din adamlarına uyduğu yüzçevirenlere geldi :)
O halde Avrupa'da bizzat tebliğ ulaşmayan hristiyanlar da şirklerinde mazeretli olmalılar. Onların durumu arkadaşından daha kötü: kafir bir ana babadan doğdular ve İslamı sadece terör olarak öğrendiler. Onlara şirkin helal olduğunu din adamları öğretti. Tek bildikleri şey Resulullah sav ın Aişe ra ile evlenme yaşı. Müslüman olan tek bir arkadaşları bile yok.

Şimdi soruyorum, bu Hristiyan kişi, cehaletinde mazeretli midir? O, Allah'a yaklaşma gayesi ile, İsa Allah'ın üçüncüsüdür diyor, bunlar da egemenlik milletindir diyor.

...

Oy verenler Nureddin Yıldız Abdullah Yolcu vs da dahil takiyye tevilden başka delil getiremiyor.

Hep ağızlarında aynı edebiyat:

1) Hariciler hüküm Allah'ındır diyor.
2) Yusuf as bakanlık yaptı
3) Maslahat

Oysa üçü de oy vermeyi helal edecek delil değildir. Defalarca çürütüldü. Hala akletmiyorlar.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum.Haftalardır tebliğ yaptım delillerle ikna etmeye çalıştım ikna olmasına ramen haklısın demesine ramen yinede oy kullandı.bu arkadaşım namazlarını aksatmaz.şimdi ben buna nasıl tavır koymalıyım aramızdaki ilişkiyi nasıl düzenlemeliyim.

büyük şirkte cehaleti mazeret gören bir müslüman açısından söylüyorum eğer hücceti ikame edip(tam anlamıyla ettiysen) halen daha oy kullanıyorsa durum netleşmiştir artık,buna rağmen oy kullanma küfrünü işlediğinde,cehaleti mazeret gören içinde, görmeyen içinde her ikisine göre de kafir olur.Şüpheli durum ortadan kalkıyor bu durumda.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yaw o arkadaşın sana haklısın da demiş. oy kullanmanın şirk olduğunuda kabul etmiş. sonra da oy kullanmış.

ilginç

Üst Ana Sayfa Alt