Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yermük Kampı'nda Son Durum

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Yermük Kampı'nda "açlık" yalanı

İslam Devleti tarafından ele geçirilen Yermük kampından yeni görüntüler ortaya çıktı. Çatışma görüntüleri ve ortaya çıkan tonlarca gıda dikkat çekti.

A'mak Haber Ajansı, İslam Devleti tarafından yakın zamanda özgürleştirilmiş olan Filistinli mültecilerin kaldığı Yermük kampından yeni görüntüler yayınladı.

Yayınlanan görüntülerde, İslam Devleti savaşçılarının Özgür Suriye Ordusu miiltanları ile çatışmaları görülüyor.

KAMPTAN YAYINLANAN İLK GÖRÜNTÜLER

AHA'nın yayınladığı görüntüler, Yermük kampının ele geçirilmesine dair yayınlanan ilk video oldu.

İşte o çatışma görüntüleri:

http://ok.ru/video/26454723303

KAMPTA GIDA BOLLUĞU!

Öte yandan, açlıktan her ay onlarca insanın öldüğü Yermük kampı yakınlarında, ÖSO'nun müttefiklerinden Eknaf Beyte'l Makdis militanlarına ait bir depodan koliler ve çuvallar dolusu yiyecek ve gıda maddeleri bulundu.

Sadece birkaç yüz metre ilerdeki Yermük kampında onlarca kişi açlıktan ölürken, sözde bölgenin koruyucusu olan kişilerin depolarından bunca yiyeceğin çıkması, sosyal medyada tepki topladı.

Yiyeceklerin bulunma görüntüleri:

http://ok.ru/video/26493061863

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yuh bu anlayışa yuh...bu ışid yermuk kampınıda güllük gülistanlık gösterdiya artık bişey demem..

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
yuh bu anlayışa yuh...bu ışid yermuk kampınıda güllük gülistanlık gösterdiya artık bişey demem..

Sırf muhalefet olmak için yazıyorsunuz ya.. IŞİD'in girmesi, yarısının Nusra'da diğer yarısının Esed küffarında olmasından daha hayırlıdır -diye düşünüyorum bir Müslüman olarak İnşeallah-.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sırf muhalefet olmak için yazıyorsunuz ya.. IŞİD'in girmesi, yarısının Nusra'da diğer yarısının Esed küffarında olmasından daha hayırlıdır -diye düşünüyorum bir Müslüman olarak İnşeallah-.

Bunu düşünmene ne sebeb oldu bilemiyorum,ama yanıldığını iyi biliyorum.
ışidin girdiği yerde yıkım var,hayr yoktur,şimdiye kadar bunu defalarca ispatladılar...

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Bunu düşünmene ne sebeb oldu bilemiyorum,ama yanıldığını iyi biliyorum.
ışidin girdiği yerde yıkım var,hayr yoktur,şimdiye kadar bunu defalarca ispatladılar...

Amr b. el-Âs rahiyallahu anh şöyle demiştir:
"Zâlim bir idareci, devam eden bir fitneden daha hayırlıdır." İhyâu Ulûmi'd-Dîn, 4/356; Mevâizu's-Sahâbe, 350.

Abdullah b. Ömer radiyallahu anhuma şöyle demiştir:
"İdareci âdil olursa, ona ecir vardır, sana da şükretmek gerekir.

İdareci zâlim olursa, ona günah vadır, sana da sabretmek gerekir."
el-Ikdu'l-Ferîd, 1/24.

Daha da fazla yazmak istemiyorum.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Amr b. el-Âs rahiyallahu anh şöyle demiştir:
"Zâlim bir idareci, devam eden bir fitneden daha hayırlıdır." İhyâu Ulûmi'd-Dîn, 4/356; Mevâizu's-Sahâbe, 350.

Abdullah b. Ömer radiyallahu anhuma şöyle demiştir:
"İdareci âdil olursa, ona ecir vardır, sana da şükretmek gerekir.

İdareci zâlim olursa, ona günah vadır, sana da sabretmek gerekir."
el-Ikdu'l-Ferîd, 1/24.

Seyyid Talha, o zalim idareci aynı zamanda devam eden fitneninde müsebbibi ise hükmünüz nedir efendim ?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

İdareci zâlim olursa, ona günah vadır, sana da sabretmek gerekir." el-Ikdu'l-Ferîd, 1/24.

Enes radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Din kardeşin zalim de mazlum da olsa ona yardım et.”
Bir adam:
- Ya Resûlallah! Kardeşim mazlumsa ona yardım edeyim. Ama zâlimse nasıl yardım edeyim, söyler misiniz? dedi. Peygamberimiz:
- “Onu zulümden alıkoyar, zulmüne engel olursun. Şüphesiz ki bu ona yardım etmektir” buyurdu.

* Buhârî, Tirmizî

o zaman bu hadisi nasıl değerlendirmemiz gerekir?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Enes radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Din kardeşin zalim de mazlum da olsa ona yardım et.”
Bir adam:
- Ya Resûlallah! Kardeşim mazlumsa ona yardım edeyim. Ama zâlimse nasıl yardım edeyim, söyler misiniz? dedi. Peygamberimiz:
- “Onu zulümden alıkoyar, zulmüne engel olursun. Şüphesiz ki bu ona yardım etmektir” buyurdu.

* Buhârî, Tirmizî

o zaman bu hadisi nasıl değerlendirmemiz gerekir?

İslam bir bütündür ve bir bütün olarak değerlendirilir. Bir hadisle, iki ayetle olmuyor bu işler. Yapabiliyorsan sen değerlendirirsin İslamı bir bütün olarak, yapamıyorsan da yapabilenlere veyajut onların kitaplarına başvurursun. Bu linklerde sorduğun sorunun fazlası var İnşeallah:

- https://www.islam-tr.org/konu/ehl-i...nlama-ve-delil-olarak-kullanma-yontemi.41068/

- https://www.islam-tr.org/konu/muslumanlarin-yoneticilerine-mesru-emirlerinde-itaat.40844/

- https://www.islam-tr.org/konu/islam-devleti-nakil-kursusu.42150/

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
beni linklere yönlendirme,kısa kısa cevab versen sevinirim..

Kusura bakmada okumaya üşenen/ilim tahsili yapmayan birisi, heva ve heves sahiplerinin sözlerini alır ve mutlak doğrularmış gibi kabul eder. Linklere bakman senin lehine olacaktır İnşeallah. Linkleri incelemeden mesaj yazma lütfen cevaplamam/cevaplayamam.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kusura bakmada okumaya üşenen/ilim tahsili yapmayan birisi, heva ve heves sahiplerinin sözlerini alır ve mutlak doğrularmış gibi kabul eder. Linklere bakman senin lehine olacaktır İnşeallah. Linkleri incelemeden mesaj yazma lütfen cevaplamam/cevaplayamam.

sende kusura bakma,insanlar artık bilgi sahibi olmadan link sahibi oluyorlar,ben bilmiyorum ama buraya bizahmet bak ,cevab orada demek,ilimden bahsedipte ondan mahrum olanların işine benziyor.Senin kendi bilgin ve ilminle olanını tercih ediyorum,bana başkasının cebinden yemek ısmarlama kardeşim..

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@furkan akhi bu açıklama yeni mi biliyor musun?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
indir.png

Davetulislam Çevrimdışı

Davetulislam

Tağutu Reddeden Sağlam bir kulpa Tutunmuştur
İslam-TR Üyesi
Seyyid Sadece Gördüğü Haberi Yayınladı Ama Gördümki Hiç Hoşunuza Gitmedi.! O Halde Seyyide Değil Haberi Net'e Veren Kişiye Kızıp Eleştiri Atmalısınız.!

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mülteciler açlıktan kırılıyorken depolarda yiyecek saklamaları ne demek oluoyr biri acaba bana bunu anlatabilir mi?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seyyid Sadece Gördüğü Haberi Yayınladı Ama Gördümki Hiç Hoşunuza Gitmedi.! O Halde Seyyide Değil Haberi Net'e Veren Kişiye Kızıp Eleştiri Atmalısınız.!
seyyid kardeşe kızmadım,haberin içeriğine kızdık,ama gördükki seyyid kardeş,verdiği haberi savunuyor,o zaman durum değişti,kimse attığı haberle hedef alınmamalı,çünkü bazen çok farklı haberde atılıyor,kimse kalkıpta haberi atan kardeşe bişey demez,habere yorum yapar,ama hem haberi atarsın,hemde haberi savunursan o zaman gelebilecek eleştirilerede hazır olmak lazım,eleştiri düşmanlık değildir..

Mülteciler açlıktan kırılıyorken depolarda yiyecek saklamaları ne demek oluoyr biri acaba bana bunu anlatabilir mi?
depoda yiyecek var diye,açlık yoktur demek gerçekleri örtmek veya başka hesaplar peşinde olmak demektir.O depo kimin?neden saklandı?yada saklanmadıda oradan halka yemek veriliyormuydu?ya videoyu çekenler iftira atıyorsa?kısacası bir videoya bakarak karar vermek bence adil değildir,herkes harp hiledir deyip aslı olmayan vyea yanlı ve aldatmaya yönelik haberler servis ediyor..seçici ve ilkeli davranmak lazım..yermük kampındaki durum ortadayken kalkıpta bir videoyla demekki orada yiyecek var ama bunlar rol icabı açlık çekiyorlar demeye getirmek insafa sığmaz..

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aşağılık harici dewle gurubunu sevenler savunanlar sizde nasıl bir ahlak vardır ki defalarda kovulmaniza rağmen burayi forumu terk edmiyor tekrar tekrar geri geliyorsunuz banner mi yapalim harici kopekler giremez diye daha dun aksam iti biri intihar edip aralarinda çocuklarin dahi oldugu muslumanlari katletti ahlakıniz amelinize yansimis

Üst Ana Sayfa Alt