Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yermük Kampı'nda Son Durum

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esed'in o kadar kontrol noktasını nasıl geçtiler merak konusu.. Wiki'deki haritadan bile açıkça görüleceği üzere, o kadar kontrol noktasını geçip, kuşatma altındaki Yermük kampına ulaşmaları ve burada esede karşı direnen gruplarla çatışmaları ilginç!

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ışide kulak vermemek ve dinlememek lazım,çünkü yalan özerine propaganda o kadar mahirlerki,zalimi mazlum,mazlumu zalim göstermede mahirdirler.onları dinleyipte zaman kaybı yaşamamak lazım,hem neden dinleyelimki,bunca kan,vahşet,mücahid öldürmeleri yetmiyormu?
sübhanALLAH...MÜSLÜMANLARIN IŞİDE GÖSTERDİKLERİ HOŞGÖRÜYE HAYRET EDİYORUM,bir tasavvuf ehline aslan kesilenler,ışide karşı sus pus ve halen bin dereden aklama yarışına giriyorlar,hayret ediyorum.yahu bunlar müslüman katili,mücahid katili,hemide kıtır kıtır zevkle kesiyorlar,daha adamlar ne yapsınlar,herhalde esir ettikleri bayanlara bile tecavüz etseler,birileri acaba bunlar cariye konumuna girerni diye kitab ve delil bulmaya girer diye korkuyorum..
bile bile bir müslümanı öldürmenin dindeki hükmünü müslümanlar bilmiyormu?ayet açık ve net değilmi?nedendir bu sempati?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Esed askerleri bir ara Yermik kampını kuşatma altına almış, su kaynaklarını bile kesmişti. 82 kişi hayatını kaybetmişti -İnşeallah Şehiddirler, İnşeallah mükafatlarını en güzel bir şekilde alırlar ahirette-. -Allahulalem- bu görüntüler o zamandan kalma. Şuanda Yermük kampında açlık sorunu çözülmüş müdür? Doğrusu bilmiyorum ama öyle sanıyorum ki El-Nusra ve diğer cihad örgütlerin oraya ulaşmasıyla gıda sorunuda bir nebze olsun halledilebilmiştir. Hem IŞİD'in kampın tamamını ele geçirmesi, bir kısmının Esad güçlerinde olmasından daha hayırlıdır diye düşünüyorum. Öyle sanıyorum ki IŞİD Yermük Kampında ki gıda problemini kısa zamanda çözebilir -İnşeallah-.

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Esed askerleri bir ara Yermik kampını kuşatma altına almış, su kaynaklarını bile kesmişti. 82 kişi hayatını kaybetmişti -İnşeallah Şehiddirler, İnşeallah mükafatlarını en güzel bir şekilde alırlar ahirette-. -Allahulalem- bu görüntüler o zamandan kalma. Şuanda Yermük kampında açlık sorunu çözülmüş müdür? Doğrusu bilmiyorum ama öyle sanıyorum ki El-Nusra ve diğer cihad örgütlerin oraya ulaşmasıyla gıda sorunuda bir nebze olsun halledilebilmiştir. Hem IŞİD'in kampın tamamını ele geçirmesi, bir kısmının Esad güçlerinde olmasından daha hayırlıdır diye düşünüyorum. Öyle sanıyorum ki IŞİD Yermük Kampında ki gıda problemini kısa zamanda çözebilir -İnşeallah-.

Bende öyle düşünüşüyorum en kısa sürede bu işi kökden çözer

Üst Ana Sayfa Alt