Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yüksekova'da 3 Tane Sivil Giyinimli Asker Pkk Tarafından Öldürüldü

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
askere gidin harp sanatını öğrenin,mazlum kafirde olsa ecdadınızın yardıma koşan askeri olun..askere gitmeyipte o sanatı, kurşun sıkmayı,tank vurmayı,uçak düşürmeyi,açlıkta durmayı,acıya dayanmayı forumda kalemle yazarakmı öğreneceksiniz..ülkenizde bir islami kıyam başlasa hangi cephane ile savaşaksın,eline geçirdiğin silahı nasıl kullanacaksın..kafanıza sokmuşsunuz sofi,sufi,cübbeli açın gözünüzüde dünya gerçeklerini görün...

harp sanatini daha hayirli yerlerde ögrenmek var Allahu Alem. bayragin üzerine yemin etmeden, putlarin önünde saygi durusu yapmadan vatan ve millet icin savasacagina namusun üzerine yemin etmedende edebilirsin. senin yazilarini bazen okuyorum kardes, sacmalamada tavan yapiyorsun bazen. bunu sofi zindiklarina anlat. biraz bu konularla ilgilensinlerde akillari baslarina gelsin, bodrumlarda halay ceker gibi deli divane gibi dönmeyi biraksinlar. evliyalarina söylesinlerde bi el atsinlar su yeryüzündeki zulme.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
harp sanatini daha hayirli yerlerde ögrenmek var Allahu Alem. bayragin üzerine yemin etmeden, putlarin önünde saygi durusu yapmadan vatan ve millet icin savasacagina namusun üzerine yemin etmedende edebilirsin. senin yazilarini bazen okuyorum kardes, sacmalamada tavan yapiyorsun bazen. bunu sofi zindiklarina anlat. biraz bu konularla ilgilensinlerde akillari baslarina gelsin, bodrumlarda halay ceker gibi deli divane gibi dönmeyi biraksinlar. evliyalarina söylesinlerde bi el atsinlar su yeryüzündeki zulme.
yukarıda söylediklerinle kendini anlatmışa benziyorsun gibi..birşey söyleceksen kısa ve öz konuş daldan dala atlayan kuş gibi o konudan diğer konulara geçiş yapma..

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
askere gidin harp sanatını öğrenin,mazlum kafirde olsa ecdadınızın yardıma koşan askeri olun..askere gitmeyipte o sanatı, kurşun sıkmayı,tank vurmayı,uçak düşürmeyi,açlıkta durmayı,acıya dayanmayı forumda kalemle yazarakmı öğreneceksiniz..ülkenizde bir islami kıyam başlasa hangi cephane ile savaşaksın,eline geçirdiğin silahı nasıl kullanacaksın..kafanıza sokmuşsunuz sofi,sufi,cübbeli açın gözünüzüde dünya gerçeklerini görün...
:)

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben gitmedim ama askerde duyduğum kadar harp sanatını falan öğretmiyorlar. harp sanatı için subay olmak lazım, veya komando olacaksın herkesi de komando yapmıyorlar. onun yerine bir yakın dövüş kursuna gidip orada dövüş sanatını öğrenebiliriz, hem de bir bordo bereliden bile iyi oluruz bu konuda. bir de tabanca alıp dağda taşta talim yapılabilir. tağut ordusundan bin kat iyidir.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ziyad el türki kardeşe katılıyorum.Dövüş sanatını öğrenmek+atış talimi yapmak tağut ordusunda askerlik yapmaktan daha iyidir.Ben siyah kuşak seviyesinde bir judocuyum.Ayrıca karate do ve jiu jitsu gibi dövüş sanatlarını da biliyorum.Demek istediğim kondüsyon,dövüş tekniği,güç gibi özellikleri dövüş sanatlarıyla kazanabilirsiniz.Silah kullanma yeteneğini de atış talimiyle bir nebze edinebilirsiniz.Tağut ordusunda askerlik yapmaya çağırmak akıl işi değildir.Hem dininize zarar gelmemesi için hemde daha etkili hazırlanmak açısından bu yöntem daha iyidir.

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ziyad el türki kardeşe katılıyorum.Dövüş sanatını öğrenmek+atış talimi yapmak tağut ordusunda askerlik yapmaktan daha iyidir.Ben siyah kuşak seviyesinde bir judocuyum.Ayrıca karate do ve jiu jitsu gibi dövüş sanatlarını da biliyorum.Demek istediğim kondüsyon,dövüş tekniği,güç gibi özellikleri dövüş sanatlarıyla kazanabilirsiniz.Silah kullanma yeteneğini de atış talimiyle bir nebze edinebilirsiniz.Tağut ordusunda askerlik yapmaya çağırmak akıl işi değildir.Hem dininize zarar gelmemesi için hemde daha etkili hazırlanmak açısından bu yöntem daha iyidir.
akhi ben de kick boks yaptım. ancak şu aralar tek başıma gölge boksu yaparak tekniğimi korumaya çalışıyorum. laf arasında söyleyeyim dedim :)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Movies_Films_R_Rambo_III_010449_.jpg

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeş konu başlığına pek uymadık ama yeri gelmişken sorim istedim.

Wing chun hakkında neler biliyorsun? Yani mesela tahta adamla çok pratik yapmış birisi sence neler yapabilir sokakta? Jujitsu ile kıyaslarsan sevinirim.

Ben 2 aydır Wing chun öğreniyom da ☺

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
wing chun çalışmadım fakat genel kültür bilgisi olarak kıyaslama yapalım.Jiu jitsu'ya gelince tekniklerini çok iyi biliyorum.

wing chun elbette bir dövüş sanatıdır iyidir,faydası da vardır elbette. fakat piyasada çok fazla şişirilmiştir.Özellikle zincir yumruk denilen bir teknik bolca kullanılır.Bu tekniğin etkisi bana kalırsa bokstaki kroşe,aparkat,direk vuruşla kıyaslanamaz bile.Bu saydığım üç yumruk tekniği zincir yumruktan daha etkilidir.Zincir yumruğun nakavt etkisi daha zayıf yıpratma amaçlı gibi duruyor.

jiu jitsu'ya gelince fırlatma,yerde etkisiz hale getirme,boğma ve kol kırma teknikleri bolca vardır.Ayrıca dengeli düşüş tekniği de öğretilir.Lakin günümüzde çalışılan jiu jitsuda vuruş tekniği kullanılmaz.Bu saydığım teknikler kullanılır.İki dövüş sanatını kıyaslarsak elbette ikisininde eksik ve artı yönleri vardır.

şunuda belirteyim wing chun'da çok pratik yaptıysan sokakta hiçbirşey bilmeyen bir adamı ezebilirsin(dövebilirsin anlamında).Eğer arada boy,kilo ve güç noktasında uçurum yoksa üstün gelirsin.Yinede wing chun'u bir bayanın bulduğu dikkate alınırsa güçsüzün güçlüye karşı kullandığı bir sanat denilebilir.Sonra bir artı yön olarak bıçak ve sopa gibi silahları kullanmayı da wing chunda öğrenirsin.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cihat eğitimi askeri eğitimden cok farklıdır
insana mermi sıkmadan önce zaferin yanlızca Allaha ait olduğunu ögretirler.
bu öyle bir eğitimdirki düşmanın kalbi henüz sizi görmeden korkuyla dolar.
yüz hatlarınız öyle bir hal alırki müminler yüzünüzde yanlız tebessüm görürken kafirler cehennemi görür.
bu eğitim karete salonlarında verilemeyeceği gibi o yüz hatlarınıda en gelişmiş estetik uzmanları bile size veremez.
rambonun resmini koyan arkadaşada tavsiyem hayal dünyasına ince bir operasyon yapmasıdırki bu operasyonun yapıldığı yer sözkonusu cihad eğitiminin verildiği yerdir.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben cahil zamanlarımda askere gittim,geleli pek olmadı üstelik sınırda beter bi yerdeydim,senin yaşın profilinde 50 yazıyor 50 yaşındasın sonra askerden yeni gelen birine askerliği anlatıyorsun,oranın son halinide bilmiyorsun senin zamanında pkk bile yoktu,nerde uçak tank vurdun,pkk da tankla uçakda yok
nihayet oradaki bir gerçeği görmüşşsün yaşımı..ben pkk nın kuruluşunu bile bilirim..şu andaki gücünüde bilirim pkk öyle kürt halkını özgürleştirmek için kurulan bir örgütte değil..şu anda ortadoğuda Türkiye dimdik ayakta duran ülke..nasıl osmanlıyı haçlı orduları yıkamadıysa..Türkiyeyide güçle yıkamazlar ama geçmişte olduğu gibi yine içeride kendi beslediği leş kargaları yıkar..Türkiyede şu anda yükselen İslam sadası ve geçmiş tarihini sorguluyor yani geçiş dönemi yaşıyor..burada forumda kılavyenin başında ona kafir buna mürted vay zındık cübbeli,tagut Türkiye söylemleri ile bir yere varılmaz..Ümmetin birliğe ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bu günlerde..ayrıca forum ajandan geçilmiyor herkes yazdığı mesaja çok dikkat etsin..

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ensari kardeş merak ettimde forumdaki ajanlar kimler?bana yazabilir misin?istersen özelden de yazabilirsin.Yanlış düşünmüş olabilirsin belki insanlar hakkında.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
acizane fikrim bu foruma özel ajan yoktur.
fakat burayıda başka sanal ortamlarıda denetledikleri kesindir.
denetleyenlerde genelde yazmaz sadece takip eder

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şehit olması neredeyse imkansız çünkü t.c. Allah'ın davası için değil para kaybetmemek ve süleyman şah türbesi için savaşır :) fakat küfür üzere öldü demek de aşırıya kaçmaktır zira bugün zorla insanları askere alıyorlar orada askerlikte içi ezile ezile askerlik yapan tevhid ehli müslümanlar olabilirler. Allah-u alem.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mübarekler çatışmada dövüş ne işe yararki yüzde 1 ihtimal adamla dövüşme fırsatın olur

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Harp sanatı mı? Konvansiyonel savaşlar tarihe karışmışken mi? Ha gerilla eğitimi komando eğitimi ve taktikleri dense eyvallah diyeceğim. Şimdi bilinen harp sanatları 20. Yüzyılda İşler. O sanat Hem teknoloji hemde hızlı grup hareketlerini içeriyorsa ne ala. Ama bana hala cephe savaşlarından, tümen hareketlerinden bahsetmeyin.

Üst Ana Sayfa Alt