Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yüksekova'da 3 Tane Sivil Giyinimli Asker Pkk Tarafından Öldürüldü

Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl boyle bir düşünce olabilir hem de kesin bir dille konuşuyorsunuz bunu şehit olması imkansız diye hem de. Oraya giden insanlar Yönetenler para kaybetmemek icin yönetim Şekli olabilir fakat orada askerlik gorevini sadece vatan sevdası ile tutuşan gercekten düşüncesi Allah icin gorevini yapma düşüncesi ile giden hersey orada farklı olsa da bu insanın nasıl şehit olması imkansız?? O insanın gercek niyetini nerden biliyorsunuz kesin dille imkansız diyebiliyorsunuz bu günah degilmidir. Benim diyeceğim şu dur benim burası vatanimdir kirli oyunlar donuyor olabilir yanlis Düşünceler yönetiyor da olabilir ben de askerlik gorevimi yapacagım elbette ki. Fakat ben kendime düşeni Rabbimin huzurun da içimdekini biliyor herseyin farkında olarak yapacagım. Ben de vurulup ölsem sizin görüşünüz yine aynı şekil de olacaktir eminim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Nasıl boyle bir düşünce olabilir hem de kesin bir dille konuşuyorsunuz bunu şehit olması imkansız diye hem de. Oraya giden insanlar Yönetenler para kaybetmemek icin yönetim Şekli olabilir fakat orada askerlik gorevini sadece vatan sevdası ile tutuşan gercekten düşüncesi Allah icin gorevini yapma düşüncesi ile giden hersey orada farklı olsa da bu insanın nasıl şehit olması imkansız?? O insanın gercek niyetini nerden biliyorsunuz kesin dille imkansız diyebiliyorsunuz bu günah degilmidir.
kardeşim öldürülmüş bir müslüman olur. nasıl şehid olacak? eğer açıklarsan anlayabilirim.

Allah yolunda bir savaşta değil ekseriyetle içki içen şarap içen tsk'nın içerisinde öyle zorla bir göreve gitmiş ve orada haince öldürülmüş fakat bu nasıl şehadet olur.

Tsk bugün afganistan'da mücahitlere karşı savaşan bir kurum. ben demiyorum ki ölen insan müslüman değildir çünkü o adamı zorla oraya getirmişler ama cihad etmiyor. açıklar isen sevinirim. bilmediğimiz bir mesele var ise.

maalesef yıllarca kafire korku salan türk milletinin düştüğü durum:

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bir de yanlış anlasılmasın kardeş benim de içim eziliyor fakat Allah'ın hükmü benim bilidğim kadarı ile böyle. yoksa aşşağılık pkk'nın Allah belasını versin o ayrı bi durum Allah pkk'nın katlettığı ınsanlara mağfiret etsin inşallah.

yazık yani o adamların eşi çoluğu çocuğu var. Allah mağfiret etsin.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl boyle bir düşünce olabilir hem de kesin bir dille konuşuyorsunuz bunu şehit olması imkansız diye hem de. Oraya giden insanlar Yönetenler para kaybetmemek icin yönetim Şekli olabilir fakat orada askerlik gorevini sadece vatan sevdası ile tutuşan gercekten düşüncesi Allah icin gorevini yapma düşüncesi ile giden hersey orada farklı olsa da bu insanın nasıl şehit olması imkansız?? O insanın gercek niyetini nerden biliyorsunuz kesin dille imkansız diyebiliyorsunuz bu günah degilmidir. Benim diyeceğim şu dur benim burası vatanimdir kirli oyunlar donuyor olabilir yanlis Düşünceler yönetiyor da olabilir ben de askerlik gorevimi yapacagım elbette ki. Fakat ben kendime düşeni Rabbimin huzurun da içimdekini biliyor herseyin farkında olarak yapacagım. Ben de vurulup ölsem sizin görüşünüz yine aynı şekil de olacaktir eminim.

kardeşim,öncelikle şunu bilmelisin İslamda vatancılık yoktur.Vatancı anlayışta olanlar bir tane hadisi delil gösterirler ki o malum hadiste sahih değildir.Uydurma olduğu nettir."vatan sevgisi imandandır" diye bir sözü peygamberimiz söylememiştir.Yani dinde dayanağı yoktur vatan kavramının.Vatan için yapılan savaş batıldır.Milliyetçilik için yapılan savaşta böyledir.Üstelik milliyetçilik lanetlenmiştir.

Meseleye gelirsek,t.c. tağut ordusuna ikrah dahilinde yani zorla-istemeyerek katılan müslümanları zaten tekfir etmiyor kimse.Ama bile bile ve seve seve tağut t.c ordusuna katılanlara ne diyelim?İslamda hükümler açık ve net.Bu ordu küfür ordusu hükmündedir.Kafirlerin kontrolünde kemalist ve laik bir rejimin ordusu.T.c ordusunun genel olarak küfre hizmet eden yani küfür ordusu olmasının sebepleri;

ordunun bağlı olduğu t.c rejiminin laik,demokratik ve kemalist bir rejim olması.

ordunun nato üyesi olması

ordunun kafirlerle işbirliği içinde olması ve üslerini kullandırması(eğitim ve lojistik destekde var)

ordunun afganistan gibi bazı islam ülkelerini işgal etmesi ve işgale yardım etmesi(kukla askerleri eğiterek)

ordunun başındaki subayların genelinin kemalist olması

orduda atatürk ilkeleri üzerine yemin ettirilmesi

milliyetçilik ve vatancılık gibi batıl fikirler uğruna savaştırılması

ordunun Şeriata düşman olması ve Şeriatın önünde engel olması

ve daha aklıma gelmeyen bir sürü sebepler

böyle bir orduda severek ve isteyerek askerlik yapan bir adam kafirdir,daha önce müslümansa mürted olur.Bunu kendi kafamızdan söylemiyoruz İslamın hükümleriyle konuşuyoruz.Bu niteliklere sahip bir devletin ve ordunun askeri olmak caiz olur mu?isteyerek,severek katılan kişi müslüman mıdır?ve böyle bir kişi ölünce şehid mi olur?sana soruyorum kardeş sen cevap ver.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sorunu biraz daha dallandırıp budaklandırayım . çanakkalede çarpışanlar şehit midir diiyerek zira iktidar ittihat ve terakki idi . hakeza sütçü imam , hasan tahsin , kara fatma ve sair ... bu arada avustralyada iki afganlı vardı birinci dünya savaşı patlak verince tren baskını düzenleyen ..... maraş ve antep savunmaları milis birlikler bu bağlamda aynı işlevdeki kuvvayı milliye,, müdafai hukuk .... aklıma gelenler bunlar ...

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sorunu biraz daha dallandırıp budaklandırayım . çanakkalede çarpışanlar şehit midir diiyerek zira iktidar ittihat ve terakki idi . hakeza sütçü imam , hasan tahsin , kara fatma ve sair ... bu arada avustralyada iki afganlı vardı birinci dünya savaşı patlak verince tren baskını düzenleyen ..... maraş ve antep savunmaları milis birlikler bu bağlamda aynı işlevdeki kuvvayı milliye,, müdafai hukuk .... aklıma gelenler bunlar ...
kardeş ozaman şeriat vardı devletin üst kademelerine ittihatçıcların sızmaları ölenleri şehitlikten çıkarırmı orda amaç ülkeyi kurtarmaktı ve şeriatta vardı hilafette tüm aksaklıklarına rağmen ben o cephede savaşanların hiçbirisinin tağut için savaştığını sanmıyorum yapmayın Allah aşkına

Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam bencede sehit degillerdir dinin istismari yada lağvi soz konusu olmayan durumlarda sirf yaptirim gucuyle insanlarin oralara gonderilip olduruldukten sonra sehit ilan edilmesi taraftari degilim asla tasvip etmedim etmeyecegimde lakin hepsi mucbir yani mecburiyet husul eden bir halde bunu gerceklestirdikleri icin serefli olmuslerdir Rabbim onlarada sehadet mevkii tattirsin insaAllah bunun disinda soylenecek sey Allah ve kur'an yolunda Namus icin olenler disinda kimseye sehit demeyiniz!...

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi

Cumhuriyetin nasıl yangından mal kaçırır gibi ilan edildiğini de unutma. İşler ondan sonra başladı. Zulm, asılan alimler, yakılan kitaplar, yasaklanan dil...

Üst Ana Sayfa Alt