Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zina Eden Mucahid Kardeşin Tevbesi Ve Haddin Infazı

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben yukarıda Abdulmuizz Fida akhinin verdiği cevabı görmemiştim,zira orada izah edildiği gibi geçti ise olayın farklı bir tarafta yön değişiyor dahası kardeşin yaptığı fiil çok büyük ,nedenmi hem mücahidleri karalıyor,hem zulmediyor..iffetli bir kadının ırzına geçiyor..bundan ötürüde olay sadece zina yaptım beni infaz edin meselesi değil..yaptığı bu fiilerden dolayı şeri mahkemece yargılanıp infaz süreci başlamış..ve bu süreçtede tövbesi yer alıyor..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Şehid değil, hadden öldürüldü. Musluman, mucahid olarak öldü, inşealah mâlum gunahı avfolunmuştur.
Bu sanırım 2 sene önce Taliban'ın had uygulayarak öldürdüğü Ebu Zerr'in durumu gibidir.

[URL='http://www.youtube.com/watch?v=b328mIDpbF8'][/URL]
740920110816072824317.jpg
images

ebuzer-serdal-erbasi01-idam-infaz.jpg

Şeytan son nefese kadar muslumanı Hak yoldan saptırmak ister. Allah bizi son ana kadar sırat-ı mustakim uzere, şeytanın desiselerine yenik düşmeden katına (şehid olarak) varmayı nasib eylesin.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
itiraf etmeyip tövbesi ile dahahayırlı amellerde bulunabilirdi..zira Resulullah(s.a.v.) bir Ashabın zina itirafında bulunduğu sırada sen yapmamışındır,yanlış görmüşündür vb.sözleri ile itiraftan vezgeçirmeye çalıştığı ancak o ashabın bir kaç kez evet ben yaptım demesiyle infaz edilmiştir...
image-683442290d51d798111bd173fb285b82f60bddaf7c82f397e2a04dfac3744be2-V.jpg

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt