Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru 2014 Ramadan Bayramımız Mübarek Olsun

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Selamun Âleykum;
ŞEVVAL HİLALİ GÖRÜLMÜŞ, YARIN Ramadan Bayramıdır.

Tüm İslam âleminin Ramadan Bayramını tebrik eder, Hayırlara vesile olmasını Allah (c.c.)’dan dilerim.

Rabbimiz subhane ve teala mu’minlerin oruçlarını kabul etsin, bayram vesilesi ile tüm islam alemine, islam uğruna mucadele edenlere, akrabalarımıza, çevremizdekilere, ailelerimize, ve bize hayırlar versin.

Rabbim zulm, işgal ve işkence altında olan İslam coğrafyasındaki kardeşlerimize yardım etsin,
Rabbim ailesiden uzakta, TEVHİD uğruna cihad eden tüm mucahid kardeşlerimize fetih ve hayılar versin,
Rabbim dünya çilesine katlanarak TEVHİDİ anlatan tüm Muvahhid davetcilere merhametini versin, göğüslerini genişletib, dillerindeki bağı çözsün.
Rabbim sırf rızası için, ehline iyi davranan müslümanlara sebat versin,

Ya Rabbim, Dünyamızı Ramadan, Ahiratimizi Bayram Eyle,
Ramadan bayramınız mubarek olsun...

Bayram Tebriği

Oruç tutabildin ve tutulduysan oruca,
Tuttuysa seni oruç, taşıdıysa uruca
(yükselme/mirac),
Anladıysan açlığı, yokluğu, bir vakitte olsa,
Unuttuysan tokluğu, Reyyan'a talib olub,
Sevdiysen susuzluğu, Paylaşarak tattıysan O tarifsiz huzuru,
Sevin kardeşim bugün, bayramdır zira,
Gazze'li çocuk silsin senin gözyaşını,
Suriye'li öksüz okşasın başını,
Arakan'lı, Afganistan'lı, Türkistan'lı ya da,
Mazlum kardeşinin kanlı elbisesi, bayramlığın olsun,
Seccaden: namusu kirletilen bacının örtüsü,
'Kirlidir' mi dedin,
olmaz mı onlardan bayramlık ve seccade!
Daha temiz ve kutsaldır inan,
Bir leşmiş millettlerin paçavra bayraklarından.
Ağlama kardeşim, tebessüm sadakadır,
Hem dedim ya; gül biraz, zira bugün bayramdır.

Allah'ım!
Döndür bizi özümüze,
Sadık eyle sözümüze,
Nurundan ver gözümüze,
Nazar eyle yüzümüze,

Mubârak bayramları hak edecek 'Mubârak Ummet' olabilmemiz temenni ve duasıyla...
Hayırlı bayramlar.

Kubilay Aşkın DURDAĞ
01 Şevval 1435 / 28.07.2014

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşlerim,Ramazan bayramınız şimdiden mübarek olsun.Rabbim tuttuğunuz oruçları ve yaptığınız ibadetleri kabul etsin.
Rabbim bu bayramı ümmetin dirilişine ve direnişine,vahdetine,küfre karşı kıyamına vesile kılsın.Gelecek bayramlarımızda ümmet olarak kan ve gözyaşının artık islam coğrafyasını terk ettiği,cihadın ve mücadelenin küfrün vatanında zirve yaptığı bayramlar görmeyi diliyoruz.
ümmet olarak fitneden uzak bir bayram diliyorum.Rabbim filistinin özgürlüğünü,yahudinin kahroluşunu,suriyenin esadsız bir şekilde islami bir devlet oluşunu,ırakın malikisiz bir ehli sünnet kalesi olmasını ,arakanın ve tüm mazlum coğrafyanın ve mustazaf müslümanların islamla bütünleşen bir özgürlüğe kucak açmasını,emperyalistlerin kahroluşunu ve yerli işbirlikçilerinin gelecek kurban bayramına kadar yok edilmesini ve ve devrilmesini nasib etmesini diliyorum.
Bayranm boyunca yokum,şimdiden bayramınız mübarek olsun.
selametle.

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Selamun Âleykum;
ŞEVVAL HİLALİ GÖRÜLMÜŞ, YARIN Ramadan Bayramıdır.

Tüm İslam âleminin Ramadan Bayramını tebrik eder, Hayırlara vesile olmasını Allah (c.c.)’dan dilerim.

Rabbimiz subhane ve teala mu’minlerin oruçlarını kabul etsin, bayram vesilesi ile tüm islam alemine, islam uğruna mucadele edenlere, akrabalarımıza, çevremizdekilere, ailelerimize, ve bize hayırlar versin.

Rabbim zulm, işgal ve işkence altında olan İslam coğrafyasındaki kardeşlerimize yardım etsin,
Rabbim ailesiden uzakta, TEVHİD uğruna cihad eden tüm mucahid kardeşlerimize fetih ve hayılar versin,
Rabbim dünya çilesine katlanarak TEVHİDİ anlatan tüm Muvahhid davetcilere merhametini versin, göğüslerini genişletib, dillerindeki bağı çözsün.
Rabbim sırf rızası için, ehline iyi davranan müslümanlara sebat versin,
Ramadan bayramınız mubarek olsun...
Akhim seni Allah için seviyorum Rabbim bayramını mübarek etsin.

Bilal-i Habeşi Çevrimdışı

Bilal-i Habeşi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ELHAMDULILLAHI RABBIL ALEMIN, bir bayrami daha karsiliyoruz Allahin izni ile, RABBIM tum ummeti Muhammedin bayramini mubarek eylesin, ilmimizi hidayetimizi arttirsin, umettimize huzur ihsan eyllesin, zulum altindaki musluman kardeslerimize yardim eylesin, zindanlarda esir olan musluman kardeslerimize kurtulus nasip eylesin, cihad beldelerinde cihad eden mucahit kardeslerimizin kiliclarini keskin eylesin, bizleride onlara yardim edenlerden eylesin, Rabimmiz AZZE VE CELLE tum muslumanlarin bayramini mubarek eylesin, AMIN!

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Teala bizi ramadan ayina eristirdigi kadr gecesine eristirdigi icin bizi orucla sereflendirdigi icin hamd olsun.

İnsaAllah diger bayramlari hilafet sancagi altinda kutlariz Allah Teala nusretini versin insaAllah.

Bayramimiz mubarek olsun.

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin,Ramazan bayramımız mübarek,Hayırlara vesile olsun.

Allahumme Amin.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbel alemin tuttuğumuz oruçları kabul etsin, bize takvayı nasib etsin, müslüman kardeşlerimizi esaretten bizi de zilletten kurtarsın. Amin. Bayramımız hayırlı olsun.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim Tüm İslam alemine İzzet ve şeref ile Kendisinin razı olacağı bir hayat yaşamayı nasip etsin İnşeallah bundan sonraki bayramlarda zulüm gören Müslümanlar için gerçekten bayram olur.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hayirli bayramlar cümleten.

Rabbim islam devletinin sinirlari icerisinde de bizleri bulusturup ayni catida bayramlasmayi nasip etsin.
Rabbim zülm altindaki kardeslerimize yardim etsin, sehid olanlarin ailelerine bol sabir ve nimet versin.
Rabbim sirf kendi rizasi icin TEVHIDI yasayip anlatip tagutun hapsine giren kardeslerimize bol bol sabir geride kalan ailelerine de bol sabir ve nimet versin.
Rabbim kendi rizasi dogrultusunda savasan mucahid kardeslerimize zaferler versin ve son noktaya kadar kendilerini HAK üzere kalabilmeyi nasip etsin.
Rabbim alimlerimize feraset versin, onlarin kalemlerini güclendirsin hic bir baski ve dayatmalara boyun egmeksizin HAKKI diyebilmeyi nasip etsin.
Rabbim kendi rizasi dogrultusunda evlenmis, yuva kurmus ve col cocuga karismis ailelerimize bereket, mutluluk ve sevinc versin ve bu dogrultuda cocuklar yetistirip sonsuza dek firdevsinde aile olarak kalabilmeyi nasip etsin.
Rabbim bekar kardeslerimize bol sabr versin, onlari bilemedikleri sekilde riziklandirsin.
Rabbim hastalarimiza sifa versin.

Rabbim sizlere merhamet etsin kardeslerim;). elhamdulillah.