Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2018 Sahurcular Konusu( Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne var burada?
Ne oluyor, sahurda yemek resmi mi paylaşıyorsunuz? Ya gidin yemek yiyin, bu saatte ne işiniz var burada. Tamam satırın sonuna geldiniz, dağılabilirsiniz arkadaşlar ))

Hayırlı sahurlar, sabahınız hayr olsun

images (16).jpeg

Çayda önemli hocam, unutmayalım lütfen:D

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beni elemeğe gönlünüz razı oldu mu :agliyorum . Hayırlı sahurlar :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
:D akhi tuz ne alaka bende senden ilk duyuyorum
Gerçekten mi ya valla ben nurcularda yetiştim sofrada bir tuz olurdu elden ele herkes bir tutam ağzına almadan başlamazdık. Keza yemekten sonra da. Hatta bunun ilginç fetvaları da vardı mesela tuz yoksa ekmeğin içindeki tuza niyet edebiliyodun falan =D
Hatta bir de bilimsel açıklaması varmış tuz ağızdaki mikropları öldürüyor diye.
“Bakın kardeşler sünneti seniyyenin her cüzünde bir hikmet var göruyor musunuz” deyu bir de gaza gelirdik. Ondan kelli alışkanlıktır bende sofrada tuz yoksa yemeğe başlayamam illa bir yerlerden bulucam. Ah ah daha neler öğrenicem acaba bir hayal kırıklığı daha ekliyorum çeyreği dolmamış ömür haneme

H Çevrimdışı

Huzeyfe

Kim Allah'a tevekkül ederse, Allah ona yeter.
İslam-TR Üyesi
Gerçekten mi ya valla ben nurcularda yetiştim sofrada bir tuz olurdu elden ele herkes bir tutam ağzına almadan başlamazdık. Keza yemekten sonra da. Hatta bunun ilginç fetvaları da vardı mesela tuz yoksa ekmeğin içindeki tuza niyet edebiliyodun falan =D
“Bakın kardeşler sünneti seniyyenin her cüzünde bir hikmet var göruyor musunuz” deyu bir de gaza gelirdik. Ondan kelli alışkanlıktır bende sofrada tuz yoksa yemeğe başlayamam illa bir yerlerden bulucam. Ah ah daha neler öğrenicem acaba bir hayal kırıklığı daha ekliyorum çeyreği dolmamış ömür haneme
SubhanAllah :kötü:

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Esselamu aleykum.
Ateşte olanlar, cehennemin bekçilerine derler ki: Rabbınıza yalvarın da hiç değilse bir gün olsun azabımızı hafifletsin.Onlar da derler ki: Size peygamberleriniz burhanlarla gelmemişler miydi? Evet, derler. Öyleyse kendiniz yalvarın, derler. Kafirlerin yalvarışı şüphesiz boşunadır.Şüphesiz ki Biz; peygamberlerimize ve iman etmiş olanlara hem dünya hayatında, hem de şahidlerin şehadet edecekleri günde mutlaka yardım ederiz. O gün; mazeretleri zalimlere fayda vermez. La'net onların, yurdun kötüsü de onlarındır.
Mü'min suresi 49-52

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam we rahmetullahi we barakatuhu

Müminler ancak kardeştir...
Hayırlı sahurlar

Allah hala nefes almana izin veriyor.
Bu demek oluyor ki, Allah hala kendisine gelmeni istiyor...
Nouman Ali Khan

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ümmü Umâre el-Ensâriyye radıyallahu anhâ'dan nakledildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem bir gün Ümmü Umâre'nin evini teşrif etti. O da hemen Resûl-i Ekrem'e yemek ikram etti. Hz. Peygamber:

- "Buyur, sen de ye!" teklifinde bulundu. Ümmü Umâre:

- Ben oruçluyum, dedi. Bunun üzerine Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemşöyle buyurdu:

"Oruçlu bir kimsenin yanında yemek yiyenler yemeği bitirinceye kadar melekler o oruçluya dua ederler."

Hz.Peygamber bazen de "Yemek yiyenler doyuncaya kadar..."derdi.

Tirmizî, Savm 66. Ayrıca bk. İbni Mâce, Sıyâm 46

aleykumselam ve rahmatullah kardeşler

sizlere de hayırlı sahurlar

Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kardes ben de orda uzun zaman kaldim. Mesele anlasildi .)))) Bir de calistigim medreselerde sünnet diye bunu hep yaptırdım. Af af..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...