Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2022 Sahurcular Konusu

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Abdullah Azzam'ın bir hatırası;

Ramazan ayında cennetin kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulur. Bir zamanlar cinlerle uğraşmış fakat sonradan tevbe etmiş güvenilir bir arkadaşımın anlattığı gibi bu hakikatte olan bir şeydir. O demişti ki; “İşbirliği yaptığım cinlere bana haber getirmelerini istediğimde, Ramazan’da bir şey yapamıyoruz, derlerdi. Benimle birlikte dua edip oruç tuttukları için onların mü’min cinlerden olduklarını sanıyordum. Fakat verdikleri bu cevaptan sonra onların kâfir cinler olduklarını anladım.

Ve daha sonra bir deneyden sonra onların kâfir cinlerden olduğunu anladım. Bir gün onlardan hastalanan yeğenimi iyileştirmelerini istedim, onlar da onun çarmıha gerilmeden iyileşemeyeceğini söylediler. O zaman ben de onlara; ‘Vallahi siz şeytansınız! Siz kafir cinlerdensiniz’ diye bağırdım. Bunun üzerine onlar, mü’min cinlerden olduklarını iddia ettiler. Bense onlara, o andan itibaren kendileriyle bir işimin olmayacağını söyledim. Bu kez onlar beni zarar vermekle tehdit ettiler. Ben de onlara şunları söyledim: ‘Bana bir zarar vermeniz için size meydan okuyorum! Gecenin yarısında en korkunç ve ıssız yer olan mezarlıkta buluşacağız.’ Sonra gece yarısı oldu ve ben abdestimi alıp 2 rekat namaz kıldım ve mezarlığa gittim. Bunu 3 gece üst üste yaptım fakat onlardan hiçbiri oraya gelemedi ve bana yaklaşamadı.”

et-Terbiyyetu’l-Cihadiyye ve’l-Binâ

Ahzab21 Çevrimdışı

Ahzab21

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ الَّذ۪ٓي اَنْزَلَ عَلٰى عَبْدِهِ الْكِتَابَ وَلَمْ يَجْعَلْ لَهُ عِوَجًا ۜ۔

Hamd, kuluna Kitab’ı indiren ve onda hiçbir eğrilik/çarpıklık kılmayan Allah’a aittir.
(Kehf /1)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selef ulemasından Mesruk, secdedeyken uyurdu. Arkadaşları dediler ki “Kendini biraz dinlendirip rahatlasan olmaz mı?

Mesruk da şöyle dedi:

“Ben de zaten onun rahata kavuşması için böyle yapıyorum”

Hayırlı sahurlar

Son düzenleme:
Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_20220413_045919.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu arada dünya düz olabilir, bunun farkındayız değil mi kardeşlerim?

الصَّابِرِينَ وَالصَّادِقِينَ وَالْقَانِتِينَ وَالْمُنفِقِينَ وَالْمُسْتَغْفِرِينَ بِالْأَسْحَارِ

Sabredenler, doğru olanlar, gönülden boyun eğenler, infak edenler ve "seher vakitlerinde" bağışlanma dileyenlerdir.
Ali imran 17

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Ashabı Uhdud zafere ulaşmadılar, yer ele geçirmediler, devlet kurmadılar ve ganimet elde edemediler. Ve hepsi öldürüldü. Ancak Allahu Teala dedi ki: "İşte bu büyük bir kurtuluştur." Kur'an'ın tümünde büyük kurtuluş sözü sadece Uhdud Ashabı için kullanılmıştır.

Peki, neden? Çünkü zaferin en büyük manalarından biri de; zalimler ve tağutlar karşısında ilke ve menheç üzerine sebat edebilmek ve zafere ulaşmaktır. Bu en büyük zaferdir. Cephede zafere ulaşmak sınırlı ve cüzi bir zaferdir. Ancak en büyük zafer Allah ile karşılaşınca, yolunda sabit kalmış olarak karşılaşmandır. Size ve kendime sebat etmeyi tavsiye ediyorum. Sabreden kazanır ve sabretmeyen ise kazanamaz.

-Şehid (inşaallah) Ebu Hacer el-Hadrami

M Çevrimdışı

Muallimmm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Hediyeleşin, zira hediye, kalpteki kuşkuları giderir. Komşu kadın, komşusu kadından gelen (hediyeyi) hakir görmesin, bir koyun paçası olsa bile."

Tirmizî, Vela ve'l-Hibe 6, (2131).

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Screenshot_20220414-042059.png

Hayırlı sahurlar

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
bu arada dünya düz olabilir, bunun farkındayız değil mi kardeşlerim?

الصَّابِرِينَ وَالصَّادِقِينَ وَالْقَانِتِينَ وَالْمُنفِقِينَ وَالْمُسْتَغْفِرِينَ بِالْأَسْحَارِ

Sabredenler, doğru olanlar, gönülden boyun eğenler, infak edenler ve "seher vakitlerinde" bağışlanma dileyenlerdir.
Ali imran 17

Hayirli sahurlar islam trliler

Dunya duz olabilir miyi araya sıkıştırmak :D
Hic beklemedigim bi an da güldüm ya hu.

Üst Ana Sayfa Alt