Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Adnan Menderes

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

İnsanları Mahmut efendi ve diğer evliyalara kul olmaya çağırıyor. Onlardan yardım isteyin diyor. Ölüden yardım istemek hangi akla hangi mantığa sığar değerli kardeş. Bunların başları (örneğin cübbeli beykoz'da siteli bir villada oturuyor) müridleri sömürüyor bu şekilde kendileri refah içinde yaşıyor müridleride tabiri caizse sefalet içinde yaşayıyor. Fatih - Çarşamba'ya gittiysen ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

H Çevrimdışı

hicret79

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah (s.a.v.): “Herhangi bir kimse, din kardeşine “Ey kafir!” derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner.” buyurdular. (Müslim 1/319) Bir insan (müslüman) kardeşine: 'Ey kafir” diye hitabettiği zaman, ikisinden biri bu sözü üzerine almış olur. Şayet söylediği gibi ise küfür onda kalır, değilse söyleyene döner.” (Sahih-i Buharı (İmam Buhari) C: 7, Sh: 97, İST/ 1315)

“Bir kimse müslüman kardeşini tekfir ederse küfür (tekfir edilen veya edenden) biri üzerine döner.” (El Müsned (Ahmed b. Hanbel), C: 2, Sh: 142, Beyrut/ty.)

“Her kim bir mü’mini kafirlikle damgalarsa şüphesiz kafir olur. Bir mü’mini kafirlikle suçlamanın küfre yol açmasının sebebi, bu suçlamanın iman özüne karşı girişilmiş bir saldırı niteliği taşımasıdır. “ (El-İslam (Said Havva) Sh: 95, Beyrut/1981)

“Müslümandan küfür ithamı düşüren her söz tercihe daha layıktır, velev ki zayıf olsa bi1e.” (Mecmua’tur-Resail (İbn-i Abidin) C: 1, Sh: 34, İST/1325)

H Çevrimdışı

hicret79

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BANA KARDEŞ DEME , SİZİN NE MAL OLDUĞUNUZU ANLADIM.TASAVVUFU,TARİKATI ÖĞRENİN.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adnan Menderes :

esh2738_4.jpg

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ayıp oluyor ama hicret79 bey bize mal dedin ve üstü kapalı tekfir ettin. Size tasavvufta böyle şeyler mi öğretiyorlar? Ben tasavvufu iyi biliyorum öyle nefis terbiyesi falan yaptıkları yok. Tasavvuf bir kişiyi evliyalara kul etmede kullanılan bir prosedürdür. Bunu anlamada niçin diretiyorsunuz. Bakınız biz sadece Allah'ın kulu olduğumuz için Allah'ın kitabına aykırı hareket edeni kendimizden uzak tutuyoruz. Bizi cehenneme götürecek önderlerin veya liderlerin niye peşine takılalım ki? Halis ve katkısız din Allah'ın kitabı ve onun Rasulu sav'in sünnetinden oluşur. Sen bu iki kaynağı okursan anlarsın tasavvufun İslam dışı bir yapılanma olduğunu.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yaşım 17 demedim hiç bir zaman 20 yaşına gireceğim çok yakında .Hafızana dikkat etsen iyi olur İnşaallah.

fmtrk ben hafızamı kontrol ettim bak İbn Abdilberr'de senin yaşça küçük olduğunu farketmiş. Bak ne diyor:
Bu dediğin adamlar AKP yüzünden bir sempati besliyorlar, belki yaşın küçüktür bilmessin bir zamanlar (90ların ortaları) bu ülkenin camiilerinde bile Çeçenistan iççin para toplanırdı. Yani bunun nusretin yaptığı birşeyle alakası yok.

Ayrıca bende davet yapılması gerektiiğini söylüyorum en başta ki yazımdan beri. Baştan okursan görebilirsin.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Karde$im islam Peygamber efendimiz ve sahaba cevresinde ya$anmI$tIr islam 100% ya$ayan bireyler hakkInda belgesel yapman dogru olur. bu birey taut sistemin parcasIydI ve islama kar$I yaptIgI bir cok guzellikler olabilir ancak bu bireyler gunumuzde kafirlerin icindede mevcut olmaktadIr. Allah bilir menderesin emelini biz tek bildigimiz bu taut sistem bir tane bile $ehit bin ladin gibi bir lider vermedi bizlere son 80 senede onun icin ki$isel goru$um uzak dur

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
İslamda zalimlik yoktur.Parti demokrasisi ve laiklik üzerinden islamı güçlendirmeye çalışanlar büyük bir yanılgı içindedirler.Zalimler genelde kendi hırs ve ihtiraslarını dışarıdan da bir takım yönlendirmelerle zulmü düşünmeden gerçekleştirmeye çalışır.Kendisine destek verilmekle bu kişi eline geçen fırsat ile zulüm arasında seçim yaparken benliğine ve şeytani vesveselere yenik düşerek zulme razı olur.Zulüm yaparken başkaları bu zulümden memnun olabilir,çünkü bu zulüm belli bir kesimin etki gücünü kırmayı hedeflemektedir.Burada çoğunluğun yada askeri ve mali destek konusunda güçlü olan belli bir zümrenin bu gücün desteğiyle iktidar olarak yönetime geçebileceği gibi,çoğunluğu islam dışı bir zihniyete sahip bir zümrenin düşman oldukları karşı zümrenin tamamen etkisiz kılınması için bunların da zulme destek vermesi de söz konusudur.Her iki durumda da demokrasi yalanlarının aslında bir zulüm düzeni olduğu ortaya çıkar.Aynı şekilde hak ve doğruluk hiç bir zaman çoğunluğun tercihinde değildir.Çoğunluk ile Allahın hükümlerine şirk koşmak en büyük zalimliktir.Müslüman ile kafir aynı düzen içinde aynı izzete ve hakka sahip değildir.Müslüman olmanın bir önceliği bir onuru vardır.İslam üzerine hiç bir zaman küfür ve sistemlerinin söz hakkı olamaz.Zaten küfür sistemi ile islam sistemi aynı amaç ve yolda birleşemez.Bunlar birbirinin düşmanıdır.Bir takım parti liderlerinin küfürü sahiplenerek,islami kesim üzerinde baskı ve zulmü azaltması,küfür sisteminin zulüm olmadığını göstermez.Nitekim tarihe bakarsanız ve bu günleri hatırlarsanız,bu küfür sistemlerinde islam hususunda biraz tavizkar bir politika izleyenler,sistemin tağutları tarafından alaşağı edilmiş,yada öldürülmüştür.Bu sisteme razı olmak ateşten bir gömlek giymek gibidir.Destek olmakla onlara bir hükmetme yetkisi verilmiş olunduğundan a veya b partisi gene uluslar arası küfür ve şer odaklarının dayattığı emir ve yasaklara parti proğramı adıyla uymak zorunda kalmaktadır.Aynı zamanda bu sistem ile kafirlere bütün kapıları açarak onların islamı istedikleri gibi halk adına kullanmasına ve müdahele etmesine izin verilmiş olmaktadır.Bu emir ve yasaklara razı olmak,Allahın emir ve yasaklarını bu güç ve şer odaklarının insafına bırakmak anlamındadır.

Üst Ana Sayfa Alt