Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahraruş Şam İslami Hareketi Kimdir?

H Çevrimdışı

hamdi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ahraruş Şam İslami Hareketi Kimdir?
Suriye İslam Cephesi olarakta bilinen Ahraruş Şam İslami Hareketi 21 Aralık 2012 tarihinde 11 Tugayın birleşmesi ile kurulmuş bir cephedir.
Bu cephedeki tugaylar şöyledir:
Suriye genelinde faaliyet gösteren Ahrâru’ş Şam,
Halep civarında faaliyet gösteren Fecru’l İslam,
Lazkiye civarında faaliyet gösteren Ketâibu Ensari’ş Şam,
Humus’taki Livau’l Hak, Deyr-i Zur’daki Ceyşu’t Tevhid,
İdlib kırsalındaki Cemaatu’l İslami,
Halep kırsalındaki Musab bin Umeyr Ketibeleri
Şam civarındaki gruplar Sukûru’l İslam, Ketâibu’l Imanu’l Mukatile, Maham el Hasa Seriyyesi ve Hamza bin Abdulmuttalib Ketibeleri.
Cephedeki en önemli 4 tugay ( Ahraru’ş Şam Tugayları, El Fecru’l İslamiyye Hareketi, Et Taliatu’l İslamiyye Cemaati ve El İmanu’l Mukatile Tugayları) Şubat 2013′te birleşerek “Ahraruş Şam İslami Hareketi” ismini aldı.
Suriye İslam Cephesi, sadece askeri alanda faaliyet göstermiyor. Aynı zamanda davet, yardım ve basın alanlarında da çalışmalar yapıyor.
Menhec olarak ise; İslam’ın bu cephede din, akide, yol ve davranış olarak temsil olunduğu, itikadında aşırıya kaçmadan ve gevşeklik göstermeden salih selefin anlayışına uygun Ehli Sünnet ve’l Cemmat’in menheci olduğunu kabul ediyor.

Ahraruş Şam’ın Deyr ez-Zor bölgesindeki Kur’an-ı Kerim Eğitim Kursları
Ahraruş Şam’ın Hama kırsalındaki Sehl el-Ghab bölgesinde “İmanın Aslan Parçaları” İslami Enstitüsü
Suriye İslam Cephesi’nin bir başka tugayı Ensaruş Şam tarafından Türkmen dağında açılan Kur’an kursu.
Ahraruş Şam İslami hareketi Halep’teki okulları ziyaret ederek davet çalışmaları, kültürel çalışmalar, konferanslar, müsabakalar gerçekleştiriyor ve öğrencilere mükafatlar veriyor.
Şam Kırsalı’ndaki Madaya bölgesinde eğitim gören öğrenciler için sınav ve bilgi yarışmaları yapılıyor. Başarılı öğrencilere hediyeler dağıtılıyor.
Ahraruş Şam hareketine bağlı Hamza bin Abdulmuttalib tugayı Kur’an ezberleme kurslarına katılan çocuklara ödüller veriyor.
3IPjb.jpg DDa02.jpg gjItu.jpg
Cephe’nin Halep, Rakka gibi şehirler başta olmak üzere kurtarılan bölgelerin yol ve caddelerine astıkları tabelalarda dikkat çekiyor. Bu tabelalarda çeşitli konular hakkında ayet ve hadisler yazıyor
hadis1.jpg hadis2.jpg hadis3.jpg
KAYNAK: islahhaber.net

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • Ahrar-uş Şam Davet çalışmalarının yanında Rakka'da Müslümanlara İlmi dersler vermeye Başladı.

• 66145_378261692277501_2085863400_n.jpg

fb/islamkentim

Üst Ana Sayfa Alt