Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahraruş şam komutanı:"asıl sizinle savaşacağız"

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Asıl sizinle savaşacağız"

Suriye İslam Cephesi Koalisyonu'nun önde gelen grubu Ahraruşşam Tugayı'nın komutanlarından Ebu Talha'nın sosyal medya üzerinden gelen bir soruya verdiği cevap ilgi konusu oldu. Ebu Talha, Suriye'de İslami hareketler arasında çatışma çıkmasını isteyen odaklara, "Asıl sizinle savaşacağız." mesajı verdi.

Suriye muhalefetinin öncü gruplarından Ahraruşşam Tugayı'nın komutanlarından Ebu Talha, Twitter'da kendisine yöneltilen bir soruya oldukça sert ve net bir cevap verdi. Bir kullanıcının "Irak ve Şam İslam Devleti'yle ne zaman savaşacaksınız?" sorusuna Ebu Talha, "Sizin gibi fitnecilerle savaşacağız" cevabını verdi.
Önceki hafta Suriye'de Irak ve Şam İslam Devleti (ISIS) adlı grupla, ÖSO'ya bağlı Asifeti Şimali Azez grubu arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Çatışma üzerine ISIS'in diğer İslami hareketlerle de Rakka ve Halep şehrinde silahlı çatışmaya girdiği haberleri yayılmıştı. Tüm bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkarken, Suriye İslami muhalefetinin de kendi aralarında çatışmaya gitmeme konusunda hassas olduğu gözleniyor.

"Sınır hattında eşkıyalık yapıyorlar"
ISIS grubunun Suriye muhalefeti üzerinde baskı kurduğu ve bundan dolayı muhalefet arasında sorunlar çıktığı yorumlarında bulunurken dün ISIS'ten bir açıklama geldi. Grup, çatışmaya girdikleri Asifeti Şimali Azez'in sınır hattında eşkıyalık yaptığı, sivil halka gönderilen yardımları çaldığı ve halkı haraca bağladığı iddiasında bulundu. Sınır bölgesini kontrol eden bazı ÖSO tugaylarının, sınır hattını kontrol etme avantajını kullanarak bir takım uygulamalara gittiği ve diğer muhalif grupların eleştirilerine maruz kaldığı biliniyor.
Asifeti Şimali Azez'in aynı zamanda ABD'li senatör Mc Cain'i misafir ettiği bilinirken, Amerikan istihbaratıyla işbirliği içinde olduğu iddialarında bulunuluyor.

ISIS ve Nusret Cephesi ihtilaf yaşıyor
Suriye'de ISIS ve Nusret Cephesi gibi diğer İslami hareketler arasında silahlı bir çatışmanın olmadığı gerçeğinin ortaya çıkmasına rağmen, iki grup arasında bir takım siyasi ihtilaflar yaşanıyor. El Kaide lider Dr. Zevahiri'nin emirlerine uymadığı bilinen ISIS, cihadi hareketlerde uzun yıllarca bulunan ve saygın kabul edilen kimselerin eleştirilerine maruz kalıyor.

incanews

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Asıl sizinle savaşacağız"

Suriye muhalefetinin öncü gruplarından Ahraruşşam Tugayı'nın komutanlarından Ebu Talha, Twitter'da kendisine yöneltilen bir soruya oldukça sert ve net bir cevap verdi. Bir kullanıcının "Irak ve Şam İslam Devleti'yle ne zaman savaşacaksınız?" sorusuna Ebu Talha, "Sizin gibi fitnecilerle savaşacağız" cevabını verdi.
incanews

Güzel cevap vermiş :D

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye'deki bazı İslami grupların ISID'ın hatalarını görselerde bunu medyaya yansıtmamalarını çok takdir ediyorum. Ortada bir yanlış olduğunu görüyorlar ve fitnenin daha da büyümemesi için bazı olaylarda isim vermekten dahi kaçınıyorlar. Bu demek oluyorki bir sorun varsa içerde çözülür. Dışarıda bu fitnenin yaygarası daha da büyütüldüğü için olay sanki daha korkunç bir boyut alıyor.
Allah tüm İslami gruplara basiret ve hikmet versin.. Ayaklarını kaydırmasın..

A Çevrimdışı

AbuAssadullah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Suriye'deki bazı İslami grupların ISID'ın hatalarını görselerde bunu medyaya yansıtmamalarını çok takdir ediyorum. Ortada bir yanlış olduğunu görüyorlar ve fitnenin daha da büyümemesi için bazı olaylarda isim vermekten dahi kaçınıyorlar. Bu demek oluyorki bir sorun varsa içerde çözülür. Dışarıda bu fitnenin yaygarası daha da büyütüldüğü için olay sanki daha korkunç bir boyut alıyor.
Allah tüm İslami gruplara basiret ve hikmet versin.. Ayaklarını kaydırmasın..

ISID´i Seytanlastirmaya biraksan eminim senin icin daha hayirli olur...

A Çevrimdışı

AbuAssadullah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Benim ne demek istediğimi anlayan anladı kardeşim, şu at gözlüklerini çıkarsan iyi olur..

Öbür Mujahid Gruptaki Mujahidler gibi ISID´de tabi hata yapabilir, ama ikide bi, eline her firsat gectiginde ISID´e saldirman hayra alamet degil.
Biraz insaf... Nerede konu acilirsa: "ISID Hata yapiyor", "ISID böyledir, söyledir"... Insanlari Mujahidlerden sogutmaya o kadar mi meraklisin?
Bak destekledigin Ahraru Sam ne diyor? ISID´le Savasmayiz, fitne cikartmak isteyenlere Savasiriz diyor.

Tabiki ISID´de Mutlak öbür Mujahidler Gruplar gibi hata yapmis ve yapacakdir da, ama devamli ve tek ISID´de saldirman cok garibime geliyor!

Allah rizasi icin, ikide bir ISID Müjahdilere catasma.

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öbür Mujahid Gruptaki Mujahidler gibi ISID´de tabi hata yapabilir, ama ikide bi, eline her firsat gectiginde ISID´e saldirman hayra alamet degil.
Biraz insaf... Nerede konu acilirsa: "ISID Hata yapiyor", "ISID böyledir, söyledir"... Insanlari Mujahidlerden sogutmaya o kadar mi meraklisin?
Bak destekledigin Ahraru Sam ne diyor? ISID´le Savasmayiz, fitne cikartmak isteyenlere Savasiriz diyor.

Tabiki ISID´de Mutlak öbür Mujahidler Gruplar gibi hata yapmis ve yapacakdir da, ama devamli ve tek ISID´de saldirman cok garibime geliyor!

Kardeşim ben her fırsatta ISID'la uğraşacak adam değilim! Bazı şeyleri biliyoruzki konuşuyoruz. Oturduğun yerden duygusal konuşarak hiç bir yere varamazsın. Ahrar ve diğer gruplar elbette ISID'la savaşmak istemez kim savaşmak isterki... Biz sanki savaşsınlar diye konuşuyoruz. Benim söylediklerimi başka yerlere çekerek konuyu saptırma.
Yok mücahidlerden soğutmaya meraklımıymışım?! Amacın ne senin?

ISID'daki bazı adamlar Ahrar'ı onu bunu tekfir etsinler olmadı bir de öldürsünler gelmişsin bana burda her fırsatta o adamlara saldırma diyorsun. Ben saldırarak konuşmadım hiçbir yorumumda ama senin ve benzerlerinizin durumu ortada..
Ayrıca ISID'daki hataları Ahrar yapsaydı aynı tutumum onlara karşıda olurdu..

Ben gereken yerlerde yorumumu yazdım ve sustum. Haklarında adil bir şekilde eleştiriden başka herhangi bir atıp tutmam olmadı.. Onu da bırak izninle yapalım istersen! Forumda dilediğin gibi ISID'la alakalı herşeyi paylaşabiliyorsun. Bak bakalım bu konularda kaç yorumum var..

Senin onları hatalarıyla kabul etmen bizim de kabul edeceğimiz anlamına gelmiyor. Durduk yere tartışma çıkarma...

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi

Sen millete ders vermeye kalkacağına ilk önce kendine bak da üslubunu düzelt.

Üst Ana Sayfa Alt