Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aklımdaki Akhi (üye)

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
Geçici bir süreliğine banlamıştım, madde 16 sebebi ile:

Forumun size ölü görünmesi öldüğü anlamına gelmiyor. Gündemi "hayır" adına dolduracaksanız konuları güncelleyin. Aksi halde 10 civarı gerekli-gereksiz konuyu, durduk yerde dakika başı hortlatmak ölmüşleri diriltmiyor.
Ben, yaptığım hiçbir yorumu gereksiz görmüyorum, burada cevap almak adına soru soruyorum ancak siz bana "gereksiz konuşuyorsun" diyerek hakaret edebiliyorsunuz, sizi kime şikayet edelim?
Üye banlamadan önce uyarın, birçok forumda bu sistem var. Direkt banlayarak iyi bir şey yapmış olmuyorsunuz. Kolay gelsin.

Edit: Gereksiz görüp sildiğiniz yorumlarıma değinmemişim. Bakın, benimle birlikte sadece iki üç üye çevrimiçi şu anda, sizce forum yaşıyor mu? Önemli olan hitap ettiğiniz kitle; üyelerin pek de giriş yapmadıklarını göz önüne alırsak kitleniz epey azalmış görünüyor. tekrar kolaylıklar diliyorum.

Son düzenleme:
Sevbân Hâdim Çevrimdışı

Sevbân Hâdim

İslam'ı tanımak farzdır.
İslam-tr Yazar
Ben, yaptığım hiçbir yorumu gereksiz görmüyorum, burada cevap almak adına soru soruyorum ancak siz bana "gereksiz konuşuyorsun" diyerek hakaret edebiliyorsunuz, sizi kime şikayet edelim?
Üye banlamadan önce uyarın, birçok forumda bu sistem var. Direkt banlayarak iyi bir şey yapmış olmuyorsunuz. Kolay gelsin.

Edit: Gereksiz görüp sildiğiniz yorumlarıma değinmemişim. Bakın, benimle birlikte sadece iki üç üye çevrimiçi şu anda, sizce forum yaşıyor mu? Önemli olan hitap ettiğiniz kitle; üyelerin pek de giriş yapmadıklarını göz önüne alırsak kitleniz epey azalmış görünüyor. tekrar kolaylıklar diliyorum.

Forumda henüz yeniyim. Ama şunu söyleyebilirim ki; insanoğlu hatalarıyla meşhurdur. Mühim olan bilerek ve bilinçli bir şekilde hataya düşmemektir. Önceden moderatörlük yapmış biri olarak söylüyorum; eğer yaptığınız hatalar bilinçli bir şeyse uyarılmadan uzaklaştırılma ve süresiz ban verilebilir. Yok eğer bunun aksi bir durum varsa forum adminlerinden ricam uyarılmadan kırıcı davranılmaması gerektiğidir.

Editlediğiniz kısma gelecek olursam; forumda kimsenin olmaması, çevrim içi görünmemesi, forumun öldüğü anlamına gelmez. Zira her zaman 100'den fazla misafir görüntülemesi görüyorum. Bu da forumun hala diri olduğunun diğer bir kanıtı. Ayrıca sadece sizinle beraber üç-beş kişinin aktif olması dilediğiniz davranışta bulunmanızı meşru kılmaz. Çünkü forum kuralları bütün üyeleri kapsar. Burada çevrim içi olmak bir ölçüt değildir.

Ayrıca bu tarz bir tavır sergilemeniz, bu üslupla konuşmanız haklı olsanız bile sizi haksız gösterir. İnsanlarda size karşı ön yargı bırakır. Nitekim bu mesajı bana yazdıran tam olarak bu tavrınızdır. Eğer forum şuan düşündüğünüz gibi ölmeye ramak kalmış bir durumda ise buna fitne çıkararak, tartışma oluşturarak, ortamı gerecek konuları açarak engel olamayız. Birleştirici, toparlayıcı bir üslup ile ancak yeniden ayağa kaldırıp, şahlandırabiliriz.

Sözün özü; forum kimsesiz değil. Eskisiyle, yenisiyle bir bütündür. Ve bu bütün her türlü felaketten, günahtan ve fitnelerden Allah'a sığınmayı dile getiren bir bütündür.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
5 yıllık üyesiniz ve tarihi eser konumuna gelmiş forum kurallarımızı bilmiyorsunuz. Yeni üyeleri uyarmak elbet görevimiz ama sizin kadar eski bir üye için öyle bir sorumluluğumuz yok. Tam tersine sizin bunca süre "üyesi bulunduğunuz forumun" kurallarını bir zahmet öğrenmeniz gerekiyor.

Ayrıca "gerekli-gereksiz konuyu dakika başı" güncellediğinizi söylemem hakaret mi oluyor, yoksa tastamam gerçekler mi? Bu da ayrı konu.

Özeti: Foruma devam etmek arzusunda iseniz, kurallarımız ortada. Uyum sağlamayacaksanız kimseyi zorla tutmuyoruz.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Teşekkür ederim, Allah cümlemize kolaylıklar versin.

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
umarım bir moderatör olarak üslubunuzdaki hataları birer birer tespit eder ve düzeltirsiniz @Ummu Aişe zira siz de hiç yapıcı görünmüyorsunuz.

@saidhavva yorumlarımı hata olarak görmüyorum; ortada hata varsa şayet, adına forum denilen bir ortamda, bazı üyelerin fikirlerine tahammül edilemeyip yetki kullanma yoluyla onları forumdan uzaklaştırmaktır. hata bu.

anlaşılan o ki birbirimizin nefsine dokunduk, bu noktada uzlaşmaya varılamaz. forumda aktif kalmayı düşünmüyorum, o nedenle süresiz banlayın dedim, size kalmış. iyi forumlar.

Juleybib Çevrimdışı

Juleybib

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
umarım bir moderatör olarak üslubunuzdaki hataları birer birer tespit eder ve düzeltirsiniz @Ummu Aişe zira siz de hiç yapıcı görünmüyorsunuz.

@saidhavva yorumlarımı hata olarak görmüyorum; ortada hata varsa şayet, adına forum denilen bir ortamda, bazı üyelerin fikirlerine tahammül edilemeyip yetki kullanma yoluyla onları forumdan uzaklaştırmaktır. hata bu.

anlaşılan o ki birbirimizin nefsine dokunduk, bu noktada uzlaşmaya varılamaz. forumda aktif kalmayı düşünmüyorum, o nedenle süresiz banlayın dedim, size kalmış. iyi forumlar.
Bacım bence siz nefisle hareket ediyorsunuz

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Tekraren altını çize çize söylüyorum: "Fikirlerinize tahammül edemediğim" için değil, gönderileriniz "forum kuralına uygun olmadığı için" bu yasağı aldınız. Bu yasağı aynı sebepten alan ne ilk üyesiniz, ne de son olacaksınız.

Hakkında kural olan bir hususta "yapıcılık adına" kuralları eğip bükecek değilim, tekraren: arzu etmiyorsanız, size adil gelmiyorsa kurallar, burda bulunmak zorunda değilsiniz.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Ve aklımdaki üye: Burada samimi olan tüm gençler.

Yıllardır burada yazılarına şahid olduğunuz ben ve diğer abi ve ablalar: yaşlanıyoruz.. Bilmem anlatabiliyor muyum...
Abla Allah cc sizleri hayırla mükafatlandırsın.. Allah swt bizleri riyadan uzak kılsın, gerçekten bu cümlen gözlerimi yaşarttı.. Çeşitli vahşet ve sapkınlığın içinde, azınlık olduğumuz bu dönemde, ilmiyle ve ihlasıyla bizlere şevk kaynağı, öğretmen, veli olan abi ve ablalarımızın da belki bizden önce vefat etmeleri durumundaki halimize acıyorum üzülüyorum(taassubdan Allah'a sığınırım).. Elbette İslam ve kaynağı sabittir ve hidayet sadece Allah'tandır, bununla beraber anlayan ve yaşayan insanlarla birlikte yol almanın huzuru da paha biçilmez bir servettir.. Sizlerle burada bulunmak bana içerisinde bulunduğumuz ifsad ve ihanet kuşatmasından hicret gibi geliyor.. Bu cümlen bana veda hutbesini hatırlattı abla, Allah swt sizlere hayırlı uzun ömürler versin ve razı olduğu şekilde yaşatıp razı olduğu hal ile alsın.. Amin

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
beni banlayan üyeyi düşünüyorum...forum ölmüş bitmiş, gün içinde giriş yapan üye sayısı belli, hala üye banlıyorsunuz. ;) süresiz banlayın bari.
Edebden yoksunlarla dolu olacağına az da olsa edeblice forumu sürdürmek iyidir.
Forum 15 yıldır doludizgin ayakta ve faaldir. Elhamdulillah istikamet üzere olduğumuz halde harici düşmanlarımızca zaman zaman bazı saldırılara uğrasak ta bu azmimizi kırmamıştır. Başarımızın sırrı da sapkınlara karşı kararlı tavrımız ve site kurallarına uymamızdır.
Sizi sevindiren forumumuzun şu anki raiting durumunun sebebi asli olarak , ne yönetim ne üyelerden kaynaklanmaktadır. Malumunuzdur ki net olan uzantımızı elimizde olmayan sebeblerden dolayı org yapmak zorunda kalmamızdır. İnşeAllah en kısa zamanda forum linkleri google de oturunca daha da gelişecektir.
Hal ne olursa olsun, kurallara uymayan her türlü üyeler duruma göre uyarılır, ihtar veya yaptırım alabileceklerdir. Bunu keyfimizden, nefsimizden yapmadığımızı hâla anlayamayanlara anlatacak bir şeyimiz yoktur. Keyfinizce at koşturabileceğiniz forumlar bulmanız için isteğiniz üzere etkisiz duruma getireceğim.

Forumumuza sahib çıkan, yapıcı olduktan sonra olumsuz da olsa yorumda bulunan üye kardeşlerime de teşekkürlerimi sunuyorum.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu "haksızlık ettiğim" çıkışlarından sonra kendimden şüphe ettim ama o gün için hatırladıklarım yanlış değilmiş. Mesajları o gün kalıcı silmiştim ama işlem kayıtlarımdan konu başlıklarına hala ulaşabiliyor olmam, haksız olmadığımı ispat niteliğinde.

20191128_194950.jpg
20191128_194833.jpg

Şöyle ki: Ekstra 1 silinmiş mesaj daha vardı, kolaja sığmadığı için onu es geçiyorum. 12+1= Toplam 13 mesaj. Her biri diğerinden sadece bir kaç dk sonra idi; tıkır tıkır bir kaç kelam edip, hepsi gündeme taşınmış. İnsan hacamat ile ilgili "önemli" bir fikre sahipken, 2 dk sonra tesettür, 3 dk sonra islami film, yine 1-2 dk içinde sahabe, sonra forumdakilerin yaş aralığı, yabancı dil ve işte toplam 13 ayrı konuyu, nasıl bir ruh haliyle "seri olarak" kendi gündeminde yer edinebilir?

İşte bu durumun mantıklı bir yanı yok, bu yüzden ilgili forum kuralımız var. Kişinin kendisi için mantıklı olmayan bu durum, diğer forum üyelerini de olumsuz etkiliyor. 2 kişi de olsak, her güncellenen mesaja merak edip bakıyoruz. Kimin ne derdi var, sorunu var, önemli bir bilgi mi paylaşmış diye.. Ancak böyle sahnelerde konuya tıklayınca elimiz boş kalıyor. Başkaları da aynı durumu yaşamasın diye, işte bu kural var.

Ayrıca buradan hesap sormanın mantığı da: "nasılsa mesajlarım silindi, görüp duymayanlar nerden bilecek hepsinin gerekli olup olmadığını. Ben çıkışımı yapayayım, yönetimi haksızlıkla itham edeyim; nasılsa bu yönetimin haksızlığı dillerde destan, bi darbe de benden olsun" mantığı...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Abla Allah cc sizleri hayırla mükafatlandırsın.. Allah swt bizleri riyadan uzak kılsın, gerçekten bu cümlen gözlerimi yaşarttı.. Çeşitli vahşet ve sapkınlığın içinde, azınlık olduğumuz bu dönemde, ilmiyle ve ihlasıyla bizlere şevk kaynağı, öğretmen, veli olan abi ve ablalarımızın da belki bizden önce vefat etmeleri durumundaki halimize acıyorum üzülüyorum(taassubdan Allah'a sığınırım).. Elbette İslam ve kaynağı sabittir ve hidayet sadece Allah'tandır, bununla beraber anlayan ve yaşayan insanlarla birlikte yol almanın huzuru da paha biçilmez bir servettir.. Sizlerle burada bulunmak bana içerisinde bulunduğumuz ifsad ve ihanet kuşatmasından hicret gibi geliyor.. Bu cümlen bana veda hutbesini hatırlattı abla, Allah swt sizlere hayırlı uzun ömürler versin ve razı olduğu şekilde yaşatıp razı olduğu hal ile alsın.. Amin
Allahumme amin ecmain kardeşim, Allah radı olsun. Rabbim cümlemize hayırlı bereketli ömürler versin, dünya ve ahiret işlerimizi kolaylaştırsın, amin...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Edebden yoksunlarla dolu olacağına az da olsa edeblice forumu sürdürmek iyidir.
Forum 15 yıldır doludizgin ayakta ve faaldir. Elhamdulillah istikamet üzere olduğumuz halde harici düşmanlarımızca zaman zaman bazı saldırılara uğrasak ta bu azmimizi kırmamıştır. Başarımızın sırrı da sapkınlara karşı kararlı tavrımız ve site kurallarına uymamızdır.
Sizi sevindiren forumumuzun şu anki raiting durumunun sebebi asli olarak , ne yönetim ne üyelerden kaynaklanmaktadır. Malumunuzdur ki net olan uzantımızı elimizde olmayan sebeblerden dolayı org yapmak zorunda kalmamızdır. İnşeAllah en kısa zamanda forum linkleri google de oturunca daha da gelişecektir.
Hal ne olursa olsun, kurallara uymayan her türlü üyeler duruma göre uyarılır, ihtar veya yaptırım alabileceklerdir. Bunu keyfimizden, nefsimizden yapmadığımızı hâla anlayamayanlara anlatacak bir şeyimiz yoktur. Keyfinizce at koşturabileceğiniz forumlar bulmanız için isteğiniz üzere etkisiz duruma getireceğim.

Forumumuza sahib çıkan, yapıcı olduktan sonra olumsuz da olsa yorumda bulunan üye kardeşlerime de teşekkürlerimi sunuyorum.

Aslında o rating hususunu ben de biliyordum ama uzun uzadıya anlattığım sebeplerden "foruma girmeyen kardeşlere serzeniş imkanı doğmuşken" değerlendirmek istedim. Şöyle ki site uzantısının değişmesinden çok daha öncesinden -bu kadar olmasa da- eskiye nazaran sitede bir durgunluk vardı.

İletişimde olduğum kardeşleri aktif olmaya davet etmeye çalışıyorum fırsat buldukça ama kimisinin hakikaten vakti/imkanı yok, kimisi ise geri geri kaçıyor siteden, hep o bahsettiğim sebeplerden..

İşte siteye herkes benim baktığım gözle bakabilse, herşey kolay olacak ama herkesin hesabı başka; Rabbim hayırlısını versin.

L Çevrimdışı

La Tahzen

لا تحزن ان الله معنا
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah. Müslümanlar forumda online olamayacak yoğunlar...
Editlediğiniz kısma gelecek olursam; forumda kimsenin olmaması, çevrim içi görünmemesi, forumun öldüğü anlamına gelmez. Zira her zaman 100'den fazla misafir görüntülemesi görüyorum. Bu da forumun hala diri olduğunun diğer bir kanıtı.

Bu yorumlara katılıyorum. Çevrimdışıyken kendi hakkımda yazılan yorumları görsem bile giriş yapmak için müsait bir zaman bekliyorum. Giriş yapınca mesajımı yazıp çevrimdışı okuduğum yazılara beğeni yapıp tekrar çıkıyorum. Yani online olmasak da buralardayız sonuçta.

Benim aklımdaki üye de @Abdulmuizz Fida
Allah razı olsun yazılarınızdan çok faydalanıyorum. Bu kadar geniş kapsamlı yazıları ben başka yerde görmedim, çok nadir.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hem banlayin diyorsun, banlayınca da hemen yeniden üyelik için başvuruyorsun. Gercekten klinik vakâ.

Face ve benzeri platformlar da sebepsiz yere nice emekler dünya da heba oldu.
Adam yerine konup cevap vermeyi bırak anında bloke ediyorlar.

Burada ise uyarıp,ihtar verip en son ban olayına gidiyoruz. Ummu Aişe abla az bile yapıyor bana kalsa cevap bile vermez lav ederdim.Bizim zamanımız kıymetli,Hak etmeyenlere heba edecek kadar vaktimiz yok
Selam