Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Allah'dan Başkasından Yardım İstemek Caiz mi?

-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm Ve Rahmetüllahü
Bir yakınım var.(50 yaşında)Allah'tan başkasından yardım istenmez diyoruz biz.O şöyle diyor. Allah'tan başkasından neden yardım istenmesin ki? Sen hasta olduğun zaman doktora gitmiyormusun o zaman doktora gitme Allah'tan iste diyor.Yani bu büyük zatlar varya onlardan da istenir demeye getiriyor.O yardım isteme meselesini şöyle diyor biz o insandan istemiyoruz zaten.Oradaki insanın ruhaniyetinden yani İyi bir insan olmasından dolayı istiyoruz gibi bir şey söylüyor.

Bu Mevlana olsun Hallacı Mansur Olsun onları tekfir etmiyor mesela.Yani onların o küfür içeren sözlerini tevil etmek gerekir diyor.Demek istediği başkadır diyor.

Bu yakınım okumayı seven biri cevap çok uzun olsa bile okuyabilir:)

Elinde de İbni Teymiye Aleyhine çok miktarda kitap mevcut.(Gerci İbn-Kayyım'ın Da kitapları var)
Ama doğru sözleri de var diyor.
(Not:Tasavvuf-Tarih-Fıkıh-Hadis Ciltli çok kitabı mevcut)
Ama tasavvuf konusuna Selefilerin çok katı baktıklarını ve aşırı uç görüşleri olduğunu düşünüyor.
Zamanında Rabıta falan da yapmış bir insan.
Ama Tağut-Cihat vb konularda bizden yana.
Sadece tasavvuf konusunda selefiler çok katı diyor.
Meshepsizleri sevmiyor.Bu tipleri Yaşar Nuri vb.

Bana da özellikle Beratül Eşariyn,Vehhabiye Nasihat,Ehli Sünnet Müdafası, tarzı kitapları öneriyor.

Ne yapmam gerekiyor.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullahi we berakatuhu;

Caiz ve Şirk Olan Tevessul, İstiğase Ve Şefaat

Üst Ana Sayfa Alt