Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allahu Ekber.esada Az Kaldı.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
obama ne dedi suriyedede operasyon yapacaz dedi sadece ışidimi vuracaklar ben hiç öyle sanmıyorum ha işid ha nusret diyecekler

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Biz emaneti göklere,yere ve dağlara arz ettikde,onlar bunu yüklenmekten çekindiler,bundan endişeye düştüler.İnsana gelince o tuttu emaneti sırtına yüklendi.(el-Ahzab Suresi 72.) Bizimde müslümanlar olarak sırtımıza emanetimizi yüklenmemizin zamanı geldi de geçiyor.Bence herkes kadın,erkek,genç ,yaşlı elini vicdanına koyup ne gerekiyorsa yapmalı,Allah cihad eden din kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Esed kacacaktir büyük ihtimal Şam düşmeden ....
Ama sanki daha var gibi Allahu alem ...
ah aslında bir ittifak kurulabilse ... ah ....

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında suçlu biziz sen sin benim biziz biz burda durdukça bunlar yaşanmaya devam edecek hep birilerini bekliyoruz onlar önde gitsinler fethetsinler bizde gidelim mümkün mü ...

Af yaa Rab Afff

Hepiniz giderseniz, bizler burda savunmasız kalacağız.:(
burada da yapılacak çok şey var ama.
ABD nin elinde , atom bombaları ve nükleer bombalar var, bir düğmeye tıkla suriyeyi haritadan bile siler.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ABD nin elinde , atom bombaları ve nükleer bombalar var, bir düğmeye tıkla suriyeyi haritadan bile siler.

İnsanlar onlara: 'Düşmanınız olan insanlar size karşı bir ordu topladılar, onlardan korkun' dediler. Bu, onların imanını artırdı da: 'Allah bize yeter. O ne güzel Vekil'dir' dediler. [ ÂLİ İMRÂN-173 ]

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(c.c.) bu konuda vaadi var...islam yeniden yeryüzüne hakim olacaktır..onların ne kadar üstün silahlarıda olsa..bizden istenilen kulluk gereği üzerimize düşen çabayı sarf etmek sonra korkmadan tevekkül ile sonucu beklemek veya bu uğurda şehidlerden olmak..

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ışidleri yardıma koşar şimdi esadı kurtarmaya yeryüzünün en adi insanları genç insanları topladılar ışide bir bölgeye bütün genç müslümanları şimdi yok edecekler herşey okadar açıkki

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ışidleri yardıma koşar şimdi esadı kurtarmaya yeryüzünün en adi insanları genç insanları topladılar ışide bir bölgeye bütün genç müslümanları şimdi yok edecekler herşey okadar açıkki

Kusura bakma ama baya bi saçmalamışsın ...
kusurları da olsa, IŞID Esed ile savaşıyor ve bu diğer muhalifleri de rahatlatıyor ...

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne demek istediğimi anlamamışsınız sanırım yada eksik anlamışsınız,
birinci cümlemi açıklayım,
burda hepimiz devletin otoritesini değil, ALLAH ın otoritesini kabul ediyoruz elhamdülüllah, bunun da mümkün olması için ŞERİATın gelmesi gerekiyor, şeriatı getirmek içinde burda da mücadele etmemiz, gayret göstermemiz gerekiyor,
hepinizin gittiğini düşünelim;( filistin, afganistan, suriye vs. ) burda geride kimler kalacak , bizler kalacağız , yani eşleriniz, anneleriniz, kızkardeşleriniz, çocuklarınız vs.
islam dinini burada biz nasıl kuracağız? yani güçsüz ve savunmasız kalacağız.

ikinci cümlem,
tabi ki, ABD den değil, ALLAH tan korkulur, ama ortadoğu coğrafyasının durumu ortada. şimdi ki savaşlar Peygamberimizin zamanında ki gibi değil, şartlar eşit değil.
plansız , programsız eşit şartlarda teknolojik donanımsız savaşı kastettim,
yani , benim karşımda ABD li son derece güçlü ve donanımlı bir kadın var, ama benim elimde oldukça düşük ilkel silahım var, o beni herhalde üç saniye sonra parça parça eder.
bilmiyorum işte , savaştan da anlamıyorum ama,
ABD uçak ve füzelerle , asker bile göndermeden, vuruyor...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
burda hepimiz devletin otoritesini değil, ALLAH ın otoritesini kabul ediyoruz elhamdülüllah, bunun da mümkün olması için ŞERİATın gelmesi gerekiyor, şeriatı getirmek içinde burda da mücadele etmemiz, gayret göstermemiz gerekiyor,
hepinizin gittiğini düşünelim;( filistin, afganistan, suriye vs. ) burda geride kimler kalacak , bizler kalacağız , yani eşleriniz, anneleriniz, kızkardeşleriniz, çocuklarınız vs.

ikinci cümlem,
tabi ki, ABD den değil, ALLAH tan korkulur, ama ortadoğu coğrafyasının durumu ortada. şimdi ki savaşlar Peygamberimizin zamanında ki gibi değil, şartlar eşit değil.
yani , benim karşımda ABD li son derece güçlü ve donanımlı bir kadın var, ama benim elimde oldukça düşük ilkel silahım var, o beni herhalde üç saniye sonra parça parça eder.
Hiç merak etme, teknolojisinden dolayı kendisinden çekindigin amerika Taliban'a yenildi de çıkmak için takla atıyor. İşte bu Allah'ın vadidir şüphesiz.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalnız teknolojiyi de en az kafirler kadar iyi kullanmalı müslümanlar.. Tabii teknolojik bağımsızlık için özgür bir İslam Emirliği şart.. Cihadı kafirlerin el attığı her sahada sürdürmemiz gerekiyor;

Askeri, Siyasi, Eğitim, Ekonomik, Medya, Teknoloji ve Bilim vs..

Bu alanlarda müslümanların varlıklarını sürdürmeleri ve kafirlerin özellikle mali kaynaklarını kurutmaya (en azından müslümanların alım gücüyle desteklerinden kaynaklanan bütçe) azami derecede gayret sarfetmeleri şart..

İnşallah Afganistan'da müslümanlar iktidarı ele alınca tüm bu alanlarda büyük gelişmeler yaşanacağını umuyorum..

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kusura bakma ama baya bi saçmalamışsın ...
kusurları da olsa, IŞID Esed ile savaşıyor ve bu diğer muhalifleri de rahatlatıyor ...
ya dalga geçiyorsun yada kendini kandırıyorsun tabi okadar rahatlattıki muhalifleri öldüre öldüre rahatlatıyor ışid denen fitne yuvası

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ikinci cümlem,

canım ablacım ben seni çok iyi anladım ne demek istediğini de anladım fakat peygamber efendimizin zamanı ile şimdi arasında evet metallerin gücü farkı var fakat onun dışında hiç bir fark yok ve biz biliyoruz ki nice az topluluk çok ola topluluğa galip gelmiştir . Ve biz biliyoruz ki Allahın vaadi haktır biz çaresizde kalsak islam yayılacak ve biz yanlızda kalsak cihad farzdır.

Rabbim bizi imanla alsın senin bir bayan olarak nasıl düşündüğünü anladım doğal olarak çünkü bende öylelam düşünüyordum ama öyle değilmiş bunu anladım . selametle canım ablam

Üst Ana Sayfa Alt