Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Almanca ve İngilizce Kur’an Meali Paylaşan Sayfalar Tanıyor musunuz?

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Es selâmu aleyküm ve rahmetullâhi ve berekâtûh.

Almanca ve İngilizce Kur’an meali paylaşan,
bildiğiniz güvenilir sayfalar var mı?

İki dil bir Sayfada beraber bulunmasada olur, yani ayrı ayrı iki Sayfa.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim almanca islam sitelerine dikkat et benim izlenimime göre ajanlardır. Verfass**ungs***schutz diye bir kurum var buraları takip ediyor alman kaynaklara güvenme. Özel mesaj atacaktım ama olmadı sanırım yeni üye olduğun için.

ingilizce The Noble Quran var.

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Kardeşim almanca islam sitelerine dikkat et benim izlenimime göre ajanlardır. Verfass**ungs***schutz diye bir kurum var buraları takip ediyor alman kaynaklara güvenme. Özel mesaj atacaktım ama olmadı sanırım yeni üye olduğun için.
ALLAH'u Âlem.
Tebliğ amaçlı hem Almanca hemde İngilizce Ayet mealleri paylaşacaktım ALLAH izin verirse. Almanca islami sitelerine hiç girmedim, böyle bir durum olabileceğini bilmiyordum.
Özel mesajıda gizliye almıştım. Ben sana yazabilirim istersen, başka yazmak istediğin varsa.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen paylaşım yapmak istiyorsun, ben okumak için sanmıştım. Bu konuda bilgim yok Allah kolaylık versin.

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Sen paylaşım yapmak istiyorsun, ben okumak için sanmıştım. Bu konuda bilgim yok Allah kolaylık versin.
Okuduğum zaman Türkçe okuyorum.
İnternet üzerinden paylaşım yaparken, Türkçe bilmeyene, paylaştığım Ayetin Almanca ve İngilizce meali ile birlikte Tebliğ amacıyla paylaşma niyetindeydim.
İnternete yazıyorum mesela; "Kasas Suresi 70. Ayet almanca". ALLAH'ın izniyle bazı sayfalar çıkıyor ama bulmam zor veya karışık olabiliyor.

Güvenilir Sayfaları bilen varsa diye buraya yazmıştım.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En doğru almanca kuran çevirisinin nazilerin döneminde Bubenheim tarafından yapıldığı söyleniyor. Eğer pylaşacaksan ondan paylaşabilirsin ve bu tarz paylaşım için en doğru mecra sosyal medya. Facebook kanaatimce çünkü instagram burda pek tutmadı diye biliyorum.

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
En doğru almanca kuran çevirisinin nazilerin döneminde Bubenheim tarafından yapıldığı söyleniyor. Eğer pylaşacaksan ondan paylaşabilirsin ve bu tarz paylaşım için en doğru mecra sosyal medya. Facebook kanaatimce çünkü instagram burda pek tutmadı diye biliyorum.
Bakıcam inşaAllah. Tekrardan Teşekkür ederim.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Okuduğum zaman Türkçe okuyorum.
İnternet üzerinden paylaşım yaparken, Türkçe bilmeyene, paylaştığım Ayetin Almanca ve İngilizce meali ile birlikte Tebliğ amacıyla paylaşma niyetindeydim.
İnternete yazıyorum mesela; "Kasas Suresi 70. Ayet almanca". ALLAH'ın izniyle bazı sayfalar çıkıyor ama bulmam zor veya karışık olabiliyor.

Güvenilir Sayfaları bilen varsa diye buraya yazmıştım.
Bu arada şimdi aklıma takıldı aramaya Kasas Suresi 70. Ayet almanca yazıyorsanız almanca bilmediğiniz anlamına mı gelir? Eğer bilmiyorsanız bu işe girmemenizde fayda var google çevirisiyle olacak bir iş değil çünkü. Şuraya bakabilirsin almanca ayet çevirileri için Die deutsche Übersetzung-Bubenheim - Die Enzyklopädie von dem heiligen Quran

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Bu arada şimdi aklıma takıldı aramaya Kasas Suresi 70. Ayet almanca yazıyorsanız almanca bilmediğiniz anlamına mı gelir? Eğer bilmiyorsanız bu işe girmemenizde fayda var google çevirisiyle olacak bir iş değil çünkü. Şuraya bakabilirsin almanca ayet çevirileri için Die deutsche Übersetzung-Bubenheim - Die Enzyklopädie von dem heiligen Quran
Yok, almanca biliyorum çok Şükür.
Ayet mealini Almanca ararken öyle yazmıştım.

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Almanca aratırken almanca yazmakta fayda var yani mesela fatiha suresi almanca yerine surah fatiha auf deutsch yazman daha etkili olacaktır.
Surelerin isimlerini almanca bilmediğim için öyle yazmıştım. Mesela Câsiye Suresi almanca olarak
Al- Jâthiyah olarak geçiyor. Öğrenmem gerekiyor yani.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Surelerin isimlerini almanca bilmediğim için öyle yazmıştım. Mesela Câsiye Suresi almanca olarak
Al- Jâthiyah olarak geçiyor. Öğrenmem gerekiyor yani.
İngilizce telafuzuyla yazılıyor sure isimleri genelde. Almancaya çevrilmiş kapsamlı bir kütüphane de yok denilebilir. O yüzden sana kolaylıklar dilerim.

Üst Ana Sayfa Alt