Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Alparslan Kuytul Yine Sapitti

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
FB_IMG_1433171325203.jpg

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aşağıdan yukarı doğru okuyun inşeAllah m.emin hoca kuytula yazmış...

6iloKXT.png

DQJ68j2.png

2rF1uYI.png

dBdCLYi.png

sinUykR.png
Her zamanki gibi Mehmet Emin Akın hoca döktürmüş, Şu Alparslan kuytula birisi cihadın konferans vermek olmadığını cephede kalaşnikofun tetiğine basmak olduğunu anlatsın...Lügatta konferans vermekte cihad dır lakin ıstılahta cihad cephede kalaşnikofun tetiğine basmaktır...

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
bundan bir iki sene evvel bir abi ile konuşuyordum gerçekten sevdiğim ve samimi bulduğum bir insandı birgun bana suriyeye gitmek istediğini oradaki çocukların durumundan bahsetti ve bişey yapmazsak ahirette bunun hesabını veremeyeceğimizi söyledi bana. Bu durumu ailesine soylediğini ve ailesinin izin vermediğini ama kendisinin arkadaşları ile gideceğini söylemişti. Aradan bir süre geçtikten sonra ben bu abiyi internette gördüm ve profilinde Alparslan kuytul resmi vardı. Neden gitmedin diye sorduğumda bizim burdaki cemaatlere yardım etmemiz gerekiyor dedi (klasik kuytul fikiri) o zaman anlamıştım bu cemaati ve bu adamı.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esad devrilmeyecek diyenlerde esad devrilecek diyenlerde yanılıyor buyrun haritaya bakın devrilmiş mi devirlmemiş mi ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Syrian_Civil_War_detailed_map

eski suriyenin %80'nini kaybeden biri devrilmiştir.

Velhasıl kelam bu insanlar silaha sarılmayaydı hala % 100 idi .
haritada düz mantıkla bakarsak öyle ama mesela ışidin yönettiği alan full çöl esed yerleşim yerlerinin yüzde 70 ne yakın yönetiyor ypgyide sayarsak idlip ve rakka dışında bütün şehirleri yönetiyor

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu zindik Allahin gucunu unutmus savasin topla silahla kazanilacagini saniyor
Ahi zındık çok ağır değil mi? Sakin ol insallah. Bence de dedikleri cok agir akin hoca da hakli ama bu agir bi itham.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haritada düz mantıkla bakarsak öyle ama mesela ışidin yönettiği alan full çöl esed yerleşim yerlerinin yüzde 70 ne yakın yönetiyor ypgyide sayarsak idlip ve rakka dışında bütün şehirleri yönetiyor

2 bölgede yoğunlu k var halep ve lazkiye halep kısmı elden çıkmış durumda deyrezor rakka öyle kamıışlı zaten onun denetiminde değil şam zaten güneyden eksiliyor , şehir merkezlerinde sorun var ama şehir merkezleri de savaş nedeniyle boşalmakta onca mülteci istikrarın olduğu bölgelerden gelmiyor . Ayrıca esadın can damarları kesili su ve petrol elinde değil, tel abyadda müdahele etmeyen ABD nin kobaniye uçak göndermmesi de bu petrol ve su ile alakalı . şimdi esada odaklanılırken pkk barzani türevleri abd ve israili bölgeye yerleştirmekle meşgul . Esad çoktan düştü yenisini inşa etmeye çalışıyorlar şu anda .
640px-Syria_pop.jpg

halep tek bir şehir ve 5 parçaya bölünmüş durumda.

1293px-Rif_Aleppo2.svg.png

Son düzenleme:
Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu adamı çok dinlemedim. azcık dinlesemde adamın uydurma hadis kullandığını gördüm. ---("ben ilmin şehriyim ali onun kapısıdır." denen uydurma hadisi)---

sadece bu hadis değil bide imam azam imam cafer ile tanıştıktan sonra -güya- demişki; "son iki senem olmasaydı helak olurdum."

bununda uydurulduğu kesindir. kulaktan duyma şeyleri anlatıyor.

sırf hitabeti güzel diye millet alleme-i azam sanıyor.

böyle saptırıcılar hiç bir soruyu bilmiyorum diye cevaplamaz. herşeye cevap verme zorunluluğu var sanki. her şeyde uzmandır çünkü bu adamlar.

ortadoğu uzmanlığından tut uluslarası politik ilişkilerin analizini bile yapacak adamlardır bunlar. --nitekim yapıyorlarda.--

Allah basiret versin ne diyelim

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu adam ve gunumuzdeki kendine hoca diyenlerin hemen hepsi bir iki istisna haric daha ben bilmiyorum diye bir soruya cevap berdiklerini bilmiyorum heleki bu alpaslan tam bir komple teorisyeni kafasinda kendi kurguluyor ve bunu hak diye insanlara anlatiyor nerde o eski alimler imam malike birisi 40 tane soru soruyor imam birini cevapliyor 39 una cevap vermiyor adam diyorki ey imam ben su kadar mesafeden bu sorulari sormaya geldim simdi ben diyarima gittigimde insanlara ne diyicem bu sorular in cevabi icin sen onlara deki imam malik bunlari bilmiyormus gine alimler toplu halde bir arada oturduklarinda birisi soru sorar halkadaki alimler sirayla birbirine birakir. hic biri cevap vermez taki en bastakine gelir

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu adam ve gunumuzdeki kendine hoca diyenlerin hemen hepsi bir iki istisna haric daha ben bilmiyorum diye bir soruya cevap berdiklerini bilmiyorum heleki bu alpaslan tam bir komple teorisyeni kafasinda kendi kurguluyor ve bunu hak diye insanlara anlatiyor nerde o eski alimler imam malike birisi 40 tane soru soruyor imam birini cevapliyor 39 una cevap vermiyor adam diyorki ey imam ben su kadar mesafeden bu sorulari sormaya geldim simdi ben diyarima gittigimde insanlara ne diyicem bu sorular in cevabi icin sen onlara deki imam malik bunlari bilmiyormus gine alimler toplu halde bir arada oturduklarinda birisi soru sorar halkadaki alimler sirayla birbirine birakir. hic biri cevap vermez taki en bastakine gelir

Abdulaziz b.Rafi’den nakledildiğine göre Ata’ya bir şey soruldu.O bilmiyorum dedi Bu konuda kendi görüşünle bir şey söylesen denildi O da Yeryüzünde görüşümün din edilmesinden Allah’a sığınırım dedi.(Darimi Sunen (Mukaddime) I.45 (h.n.108)

not: bu rivayet biraz fıkıhla alakalı olabilir. ama herşeyi bilen birisi bunlardan pay çıkarsın.

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oy vermeye haram diyor.
Haram olsa darulküfürde ehveni şer gereği bu haramı işlememiz gerekirdi.

Erdoğan'ı tekfir etmiyor.
Erdoğan müslüman ise, emire itaat etmek farz idi. O takdirde ona oy vermemek de haram olurdu.

Çelişki üzerine kurulmuş bir cemaat. Kendinden başka her oluşum Amerikan ajanı.

Son düzenleme: