Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Alparslan Kuytul'dan Gezi parkı yorumu :))))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
eee tabi herşeyi bilecek kardeş adam koskoca dünya alimi :) o bilmeyecekte kim bilecek...

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
hay bu herifin,(tebliğ edildikten sonra hala, bile bile) peşinden giden uyuzların....
adam bir cümleyi 50 kere söylüyor yaw...
herkes başımıza hoca oldu

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
parti ile diyil
ama PIRTI ile olur :)
en azindan sende bir soz soylemis oldun :)

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hay bu herifin peşinden giden uyuzların....
adam bir cümleyi 50 kere söylüyor yaw...
herkes başımıza hoca oldu

Selamunaleykum kardeş, Allah'ın bize olan nimetini ne de çabuk unuttuk. Halbuki biz ateş kenarındaydık da bizi kurtaran oydu. Kendisine açık bir tebliğ yapılmayan müslümanlara "Uyuz" demeye hakkımız yoktur.

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
aleykum selam kerdeş uyarınız için teşekkürler. furkan vakfının derslerine 5 ay katıldım. oradaki bazı kardeşlere defalarca tebliğ yapıldı, uyarıldı bazıları bile bile devam ediyor o herife ittiba etmeye. benim kastettiğim kişiler onlardır. mesajımı düzeltirim inş.

Allah insanları bilmediğinden sorumlu tutmazken bizim ne haddimize. bilmeyenler zaten mesuliyet altında değildir...

D Çevrimdışı

drakula21

Üye
İslam-TR Üyesi
Alparslan hocayı ben samimi buluyorum.Allah ın davasını anlatmaya ve yaşamaya dert edinmiş bir müslüman olarak görüyorum.Bu kadar büyük eleştirilere maruz kalabilecek büyük hatalar yaptığını düşünmüyorum.her insan hata edebilir.mükemmeli aramayalım.ömür boyu mükemmel insanı arar dururuz. herkesin bir kusurunu bulmaya çalışarak geçer günlerimiz..

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@Ebu Yusuf kiramen katibin (yazıcı melekler) muhakkak bu gıybetini ve müslümanı karalama günahını yazmıştır. Sen bu konuyu açarak dine değil şeytana yani Tağuta hizmet etmiş oldun. Bilmem anlatabildim mi?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkese dokundurmuş tayyipe laf yok, laf yokun yanısıra övgü ve methiyelerde var tabii ki normal...

PKK hakkında dediği bitti deyişi yanlış , tatile gönderildi deyişi doğru , herhangi bir iç savaşda tatildeki PKK tıpkı Suriye ve Irakdaki Kürtçüler gibi anında özerklik ilan edip direk ABD ye yapışacaktır. Uygulamalı örnekler varken ancak ahmaklar ya da art niyetliler başka bir şey umarlar veya sunarlar... Park olayı geçti gitti , Parti desteği; işaret ettiği parti CHP iken son 1 haftadır sdp ip ya da TGB gibi bilmemne ıvır zıvırı meydanda , ekonomideki gelişmişlik olayı ise geniş anlamda zaten planın yürümesi için gereken bir düzenleme , toplumun büyük kısmını para ile uyutmak gerek . Hükümetin kendi inandığı değeri topluma hakim kılması diyor , hangi değer ? AKP başındanberi amerika yanlısı, muhafazakar demokrat takılmaktadır ! Bende şahsen umursamıyorum . İçki düzenlemeleri sigara şu bu benzerleri zaten batıda da bulunabilir . Hükümetin gücü olmadığı lafına gelince bahsettiği derin devlet silivride iken bunu yapanda hükümet iken bu kısım külliyen palavra durumunda olmaktadır. Devamında zaten demokrasi ile yürütülüyorsanız o bahsettiğiniz uygulama şekline asla sahip olamazsınız. Başörtüsü demiş kanun değişmiş değil diyor , bunu değiştiremeyen de AKP yani derin devlet masalı artık geçerli değil. Zora düştü mü karizma çizildi mi din milllet camii demek için yedekte bulunup duruyor belki kendine oy veren muhafazakar !!! kesimden bir homurtu çıkarsa bi şeyler yapmaya kalkışır ama onlar için biz CEHAPE zhniyetine karşıyık ninnisi bulunmakta ,,, şimdilik gerek yok belki de durumu kurtarma adına şu sıralar gerek duyabilirler hem seçimlerde yaklaşıyor... Hükümetin halkı eğitmesi ,görünürde böyle bir hedefleri var ama bu da kendi çizgileri doğrultusunda . Yani işte bu diyanete tanınan sansür hakkı falan .

Uzun lafın kısası burada yerle bir olan Tayyip'in karizmayı kurtarmaya çalışmış ve kendince öğütte bulunmuş . Çevresini saran tayyipçilerden kurtulamadığı sürecce diyebileceklerini diyemeyecek üstelik onlara karışıp gidecek ...

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hocanın söyledikleriyle benim görüşüm aynı

arkadaslar, ben alpaslan kuytulu cok eskiden beri dinlerim halada sitesine girer arada bir bakarim, kendisine katilmadigim meseleller var, ama ben onun icin ve kendim icin Allah swt dan hidayet diliyorum beni cok sinirlendiriyor, lakin bende onu DININDE samimi goruyorum, (ben cubbeli icinde cok dua etmisimdir, Allah onada hidayet etsin AMIN)

kuytul cihad, isim sifat ve tekfir meselellerinde bu forumdaki bir cok kardesten ayridir, ama turkiyede diger firkalarla kiyaslandimi yinede iyidir, her meselede konusmasa dahada iyi olur, ozelikle cihad hakkinda, bu adamin gunumuzdeki cihad hakkinda, kisi ve gruplar hakkindaki konusmalarinin cogu yanlis tespit ve cahillik uzerine ama allahualem munafikliktan degil ..

(simdi bazi kardesler dinde kotunun iyisi olurmu diyebilirler, bende olur diyorum. hatta kafirin bile durustu, adili, konusulabileni olur yani)

NEYSE arkadaslar bende bir video paylasacagim insaallah izlersiniz biraz kuytul dediklerinden bahsediyor ama konulari acarak ...

(yigit bulutu hepiniz bilirsiniz sadece son gundem konulari ile alakali paylasiyorum kimse meseleyi AKIDE ye yada particilige getirmesin ins, ozelikle İZZETLİ akhi sen izle)

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
Kardeşim sen buradaki çoluk-çocuğun ve cücüğün (yani Ebu Katade nickli üye) ettiği laflara bakma. Onlar daha ne yazık ki olgunlaşmamış gençler.

ben seni en çok ne zaman seviyorum biliyormusun??? banlandığın zaman...

sana geçen kapak gibi yapıştırğım laflar az mı geldi????

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ben seni en çok ne zaman seviyorum biliyormusun??? banlandığın zaman...

sana geçen kapak gibi yapıştırğım laflar az mı geldi????

Merhaba arkadaşlar, evet, merhaba arkadaşlar. "Selamunaleykum kardeşler" demiyorum çünkü bu sizin hak etmeyeceğiniz bir iltifat. Bu forumu daha yeni keşfettim ve çok sevindim muvahhit kardeşlerimin burada olmasına.

Fakat ne yazık ki sizler bu sevinci kursağımda bıraktınız. Bu ne biçim kardeşlik, bu ne biçim muvahhitlik, bu ne biçim güzel ahlak??? Sizi cennete götüren en kolay amel güzel huy, cehenneme götüren en kolay yol da kötü huydur. Sizler bu kötü huylarınızla beni hayal kırıklığına uğrattınız.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba arkadaşlar, evet, merhaba arkadaşlar. "Selamunaleykum kardeşler" demiyorum çünkü bu sizin hak etmeyeceğiniz bir iltifat. Bu forumu daha yeni keşfettim ve çok sevindim muvahhit kardeşlerimin burada olmasına.

Fakat ne yazık ki sizler bu sevinci kursağımda bıraktınız. Bu ne biçim kardeşlik, bu ne biçim muvahhitlik, bu ne biçim güzel ahlak??? Sizi cennete götüren en kolay amel güzel huy, cehenneme götüren en kolay yol da kötü huydur. Sizler bu kötü huylarınızla beni hayal kırıklığına uğrattınız.

Okçu ahki. İslam TR ye Hoşgeldin . acele karar verme.

Tartışmaları bir kenara bırak. Bazıları uzun süredir süren kişisel çekişmelerdir.
Çok nadir olsada başka amaçlı gelenler de olur buraya. Zaten o tip olanlar kavga çıkarıp gider bir süre sonra.Ama emin ol tüm arkadaşlar burada tevhidi savunuyor. Site yönetimine kendi adıma teşekkür eder, dua ederim.
Bu site güzel bir sitedir. Göreceksin.
Mesela ben google i açmadan bu siteyi açıyorum.

Ancak LA diyemiyenler bu sitede biraz zor kalıyorlar. bunu da bilesin

T Çevrimdışı

tevhidkâr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Görüş ayrılıklarım olan ve kendisinden pekte hazetmediğim bir hocadır ama bu konuşmasına tamamen katılıyorum. Komik bir tarafını da göremedim.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Okçu ahki. İslam TR ye Hoşgeldin . acele karar verme.

Tartışmaları bir kenara bırak. Bazıları uzun süredir süren kişisel çekişmelerdir.
Çok nadir olsada başka amaçlı gelenler de olur buraya. Zaten o tip olanlar kavga çıkarıp gider bir süre sonra.Ama emin ol tüm arkadaşlar burada tevhidi savunuyor. Site yönetimine kendi adıma teşekkür eder, dua ederim.
Bu site güzel bir sitedir. Göreceksin.
Mesela ben google i açmadan bu siteyi açıyorum.

Ancak LA diyemiyenler bu sitede biraz zor kalıyorlar. bunu da bilesin

Ben daha bir sene öncesine kadar afganistan'da savaş olduğunun bile farkında değildim. Başkalarının terörist dedikleri benim hayatımda en küçük bir zerreye sahip bile değildi. Yani anlamsızdı bu olaylar. Ve tabi ingilizlerin Necdt'li Muhammed'e yaptıklarını da bir kitaptan okumuştum. (İngiliz casusunun itirafları) Bunun gibi insanların canına kıyanlar ve peşlerinden gidenler bana ne kadar da çirkin geliyordu.

Sonraları bir akrabamın tavsiyesiyle tevhidle tanıştım. Araştırdım, araştırdım... Bana Ebu Hanzala önerilmişti. Fakatben Ebu Hanzala'dan hiçbir şey alamadım. Daha sonraları Ahmet Kalkan'ı izlemeye başladım. Beni gerçekten tevhidle tanıştıran Ahmet Kalkan'dı. Bunun nedeni de kibar olmasıydı. HAni peygamber efendimiz çok güzel belagatliydi ya. İşte ondandı belki. Ebu hanzala ile Ahmet Kalkan aynı şeyden bahsediyorlardı fakat birisi daha etkili olmuştu. Sonra pressmedya.com, jihadmin.com, incanews.com ve en sonunda islam-tr.org siteleriyle tanıştım. Aklımdaki birçok soru işaretini buralarda çözüme kavuşturdum.

Artık ben de bir tevhid ehliyim elhamdulillah. Imanımı taklidi değil, tahkiki yaşıyorum. Ve şimdi gözümde tevhid ehlinden daha sevimli kimse yok. Günahlarım olabilir ama doğru akideye ulaştıran allaha hamd olsun. Kur'an ve sünnet dışındaki her şeye de ben de artık Lâ diyorum. İftiracı, tiksindirici, allah adına yalan uyduranlara artık ben de la diyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt