Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Aramızda Afganistan'a Hicret Etmek İsteyen Kimler Var?

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalnız o değil de hicret demişken, ben yarın imkan elime geçse Afganistan'a gideceğim desem değil aile bütün sülale Usame bin Ladeni görmüş gibi bakar bana

Anne babadan izin alma işi yaş biraz o izni koparmam zor
Bunlardan bende muzdaribim ama ailemin ve akrabalarımın Allah'ın dini hakkında hevalarından konuştukları takdirde kale alınacak bir sözleri bile yoktur.

Ve hicret Allah'ın dininde vardır.

labirent Çevrimdışı

labirent

İyi Bilinen Üye
Moderatör
Hoşa gitmeyen bir mesaj alınca lütfen yüksek puntolar ile yazmayalım. Karşımızdaki kişiye bağırarak konuşuyormuşuz gibi hissettiriyor. Yüksek punto lüzum halinde kullanılır ancak her üç mesajda bir olmamalı.

Birkaç konu altında daha bu durumla karşılaştım. Devam etmemesini umarım.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Tarikat ve tasavvufla bir bağın var mı? Diyobendici nakşi misin?

İslam devletinin kaim olduğu, sınırlarının mahfuz olduğu yerlerde kıtalin gayesi saldırgan kâfiri def etmek değil, Tevhidin İslam diyarının sınır boylarının arkalarına götürmek olduğunda, gaye insanları ve yeryüzünü şirkten temizleme olduğunda, cihad farz-ı ayn değil farz-ı kifaye oluğunda, elbette cihad gayesinin katıksız ehli-sünnet ve’l-cemaat olması aranmalıdır.

Lakin kâfir düşman, askerlerini evimizin kapısından bir emir mesafesinde yığmışsa; saldırıp dinimizi, canımızı ve ırzımızı kast ediyorsa bid’at ehli olsalar da düşmana karşı cihad sancağını taşıyan yalnız onlar olduğu için, beraber düşmanı def etmek Ehl-i Sünnet ve’l-cemaat menhecinin ta kendisidir.
Zira İslam Dininin yeryüzünde muhafızları Ehl-i Sünnet ve’l-cemaat'tir.

İslam Dini'ni korumak ancak bid’at ehli emir (bahsettiğim bid’at ehli, kıbleye mensup Müslüman fırkalardır. Bid’atları büyük şirk veya küfür olanları kast etmiyorum) ve tebaalarıyla veya facir emir ve tebaalarıyla mümkünse, bu halde bu yapılmalı, aksi takdirde eli kanlı kâfirler güçlenecek, İslam’ın hükümleri tümüyle atıl kılınacak ve en azından mücahidleri barındıracak kadar bir İslam’a sahip olan beldeler de kâfirlerin eline geçecek ve dolayısıyla küfre karşı evrensel cihad cephesi zarar görecek, belki bazı bölgelerde sona bile erecek.

📔 Târık Ebû Abdullah | Allah Yolunda Cihadın Gayesi

Ben bir müslüman olarak, “bugün cihad farz-ı ayn'dır” fetvalarını naklederken hâlâ bu konuyu konuşuyor olmamızdan dolayı utanıyorum. Peki, kanlar dökülüp ırzlar çiğnenirken bu konuda ihtilaf edenler, duraksayanlar ya da ağzını eğip bükerek konuşanlar utanmıyorlar mı?