Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Aramızda Koronaya Yakalanan Var Mı?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm ve rahmetullah

Aramızda corona denen hastalığa yakalanan ve geçirmiş olan boyle bır teshıs konulan var ise neler yaşadığını nasıl oldugunu belirtebılecek olan varmı ?

D Çevrimdışı

Deniz

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah. Teşhis almış değilim çünkü hiç hastaneye başvurmadım ama hem geçirdiğimi hem de hala kurtulamadığımı sanıyorum. Geçen kış hayatımda görmediğim ağırlıkta bir grip geçirdim 2 ay eklem ağrısından kalkamadım. Sonrasında yavaş yavaş düzeldi ama hala gelip giden ağrılar özellikle ayak ağrıları ve nefes darlığı var. Bu sıralar yine çoğaldı hayırlısı.

Herkeste farklı oluyor bu arada Rabbimiz ne yazdıysa o. Allah tüm hastalara şifalar versin.

Bu arada D vitamini eksikliğiyle coronayı ağır geçirmek arasında bağlantı var denilen araştırmalar okumuştum. (Katkısız D vitaminleri var ama dozuna dikkat edin hatta doktor önerisiyle kullanın veya doz aşımında başımıza gelecekler bilinmiyorsa ve rastgele kullanılacaksa hiç kullanılmasın daha iyi) Zencefil, limon, sarımsak vb şifalılar zaten biliniyor. Bir de sumağın adı çok geçiyor ama sahtelerine dikkat edin limon tuzunu boyanmış mercimek kepeğiyle harmanlayıp satıyorlar. Ve Allah istemedikçe hiçbir şey fayda vermez bu yüzden hepsinden önce dua.

20200916_140335.jpg

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam kardeşim
Bende dahil olmak üzere neredeyse yedi sülalem korona olduk ve birçok kardeşim ve iş arkadaşlarım.Ve eniştemin babası üç amcası onlar türkiyede yaşıyorlardı korona bulaştı dördüde vefat etti.bana eşime kız kardeşime enişteme anneme teşhis konuldu.annem 12 gün hastanede nefes darlığından yattı.
Neler yaşadığımıza gelince;bende evvela dehşetli bacak ağrısı oldu neredeyse namazı oturarak kılacaktım ama sadece bir gün ve öksürük başladı.ertesi gün aşırı baş ağrısı ve bütün vücut ağrısı özellikle bel ağrısı.daha sonraki gün tat ve koku kaybı.ateşim sadece iki gün 38,5 oldu yoksa normaldi.bir hafta çok zor geçti ağrılar neredeyse hiç dinmedi.daha sonra yavaş yavaş ağrılar azaldı fakat öksürük ve tat koku kaybı bir ay falan sürdü.
Annemin yaşı ilerlediği için bir hafta sonra nefes darlığı çekmeye başladı ve hastaneye kaldırdılar.
Çoğu belki ayakta geçiriyor fakat bizde baya ağır geçti o yüzden dikkatli olun tedbirinizi alın takdir Allah’ın elindedir.lakin bazıları aşırıya gidip tedbiri takdirin önüne geçiriyor halbuki kaderde yazılan olacaktır ve biz müslümanlar inanıyoruzki çektiğimiz bu acılar günahlarımıza keffaret olacaktır biiznillah.

Muhal Çevrimdışı

Muhal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah.

Hastaneye gitmedim ama kendimde ufak ufak belirtiler hissedince ve çok yakın arkadaşımın testi pozitif çıkınca kendimi hemen izole ettim. Ve kendimi izole ettiğim günden son günüme kadar aralıklı olarak eklem ağrıları yaşadım. Bazı zamanlar ağır geçiyordu bu ağrılar namazda dahi zorlandığım oluyordu. Hamd olsun onun haricinde aralıklı olarak baş ağrısı ve ateş dışında bir şey yaşamadım. Oldukça dikkatli olmak lazım hakikatten. Odamda da maskemi takıyordum hatta bazen çift maske.

Hamd olsun kimseye bulaşmadan atlattım. Bu süreçte, elma sirkesini bir kaşığa bir su bardağı su olacak şekilde tüketim, limon suyu, zencefil, bal, bol c vitamini vs gibi şeyler tüketim. Bol sıvı tüketmek ve iyi beslenmek lazım vücudu kuvvetlendirmek adına, biliniyor artık.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Normal grıpten farkı varmı ?

D Çevrimdışı

Deniz

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2 haftalık klasik ağır bir griple kıyaslarsak, bu tarz bir grip için artık 'çok sevimli, uysal bir hastalık' diye düşünüyorum. Gripin gelişi, ilerleyişi, klasik olarak en kötü olasılıkla çektirecekleri, iyileşmeye geçiş aşaması, kurtulduğumuz ve bittiği zaman hepsi belli. Korona daha ağır, daha uzun süreli ve dengesiz bir ilerleyişi var. Tam bitti kurtuldum derken tekrar başka bir şekilde bir rahatsızlıkla nüksediyor. Sanırım ciğeri tutmadığı sürece insanlar eklem ağrılarıyla bu süreci iyi kötü atlatıyor ne kadar kötü olsa da. Ciğeri tutanlar için solunumun hayati olması sebebiyle hastane mecbur oluyor.

Bazı kişilerde grip kadar veya çok daha hafif, hatta belirtisiz bile geçebiliyormuş ama. Onlar muhtemelen farkında bile olmaz geçirdiklerinin.

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nefes darlığı koah olan kımselerde oluyor muhtemelen cunku normal grıptede hastahanelerın acıllerı nefes alamayan insanlarla doluydu oncekı donemlerde dıgerlerı normal grıbe ek olarak eklem agrısı sanırım.

40 diş sarımsagı 40 adet limonla 20 gun boyunca bı 5 lt bidonda gunde sabah aksam sallayın 20 gun sonra ilaç hazır sabah aç karına bir çay bardağı için hem kalbe hemde tıkalı olan tum damarlara fayda edıyormuş
Ben genelde sodaya taze lımon ve bı cay kasıgı tuz atıp içerim daralırsam oda fayda edıyor bılgınız olsun

D Çevrimdışı

Deniz

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nefes darlığı koah olan kımselerde oluyor muhtemelen cunku normal grıptede hastahanelerın acıllerı nefes alamayan insanlarla doluydu oncekı donemlerde dıgerlerı normal grıbe ek olarak eklem agrısı sanırım.
Koah gibi hastalıkları olanlar evet daha ağır geçirir ama normal birisinde de ciddi nefes darlığına sebep olabiliyor. Grip yüzünden nefes darlığı yaşayanlar da zatürreye çevirenler oluyor bildiğim kadarıyla, nadir de olsa o risk mevcut.

Bu koronadaki nefes darlığı değişik bir his, soluk borusu şişerek daralmış veya ciğerler bir zarla kaplı gibi. Allah tekrar yaşatmasın, birkaç saatlik çok yoğun yaşadım ama o yoğunluk Allah'a şükür geçti. Yine de tamamen geçmedi, bir kayboluyor bir tekrar geliyor, hayırlısı.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Normal gripten farkı aslında yok gibi sadece ağrılar çok daha şiddetli
Her ciğerine inen nefes darlığı çekmiyor.yaşı ilerlemiş olanlar veya ciğerleri zayıf olanlar
Benim bir arkadaşımda oldu 35 yaşında çok nefes darlığı yaşadı fakat kendisi maalesef sigara tiryakisi ciğerler zayıf..büyük ihtimal benimde ciğerlerime ulaştı çünkü yaklaşık bir ay öksürttü ama hiç nefes darlığı yaşamadım..
Tavsiye edilen gıdalar vitaminler aslında sürekli tüketilmesi gerekiyor hastalığı önlemek yada etkisini zayıflatmak için

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende sabah test yaptırmıştım biraz önce pozitif olduğunu öğrendim , üç dört gün önce çok hafif grip gibi başladı.
Şu anki duruma göre başka zaman olsa kesinlikle ne hastaneye giderim nede ilaç almam çünkü ne ateş var ne öksürük nede eklem ağrısı, ama birilerine bulaştırma endişesiyle test yaptırdım, pozitif çıkacağını zannetmiyordum. Bu gün tahminim dördüncü gün inşeallah bu şekilde devam eder.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bende sabah test yaptırmıştım biraz önce pozitif olduğunu öğrendim , üç dört gün önce çok hafif grip gibi başladı.
Şu anki duruma göre başka zaman olsa kesinlikle ne hastaneye giderim nede ilaç almam çünkü ne ateş var ne öksürük nede eklem ağrısı, ama birilerine bulaştırma endişesiyle test yaptırdım, pozitif çıkacağını zannetmiyordum. Bu gün tahminim dördüncü gün inşeallah bu şekilde devam eder.

Abi Allahın izni ile bişey yoktur. Test sonucları her zaman net olmayabiliyor
Tedbir amaçlı yine de dikkat et abi

Yapabilecek bişey varsa haber et abi
Saat önemli değil abi bi tel yeter inş

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Allah hayırlı şifalar versin abi. Yemenize içmenize dikkat edin İnşaAllah. Bu süreçte vücudun güce ihtiyacı var.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi Allahın izni ile bişey yoktur. Test sonucları her zaman net olmayabiliyor
Tedbir amaçlı yine de dikkat et abi

Yapabilecek bişey varsa haber et abi
Saat önemli değil abi bi tel yeter inş
Allah razı olsun kardeşim, şu an herhangi bir sıkıntı yok İnşallah bu şekilde geçer gider, düşündüğün için sağol bir şey olursa ararım.Allaha emanet ol.

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün itibariyle (Allah'ın izin vermesiyle) korona virüse yakalandım. Bende ilk belirtisi boğaz ağrısı oldu. Şuan bel/sırt ağrısıyla devam ediyor. Allah'a hamd olsun bende hafif geçiyor. İlaç olarakta sadece bitkisel ürünler kullanıyorum.

وَاِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْف۪ينِۖ
''Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur.'' (Şu'ara/80)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Bugün itibariyle (Allah'ın izin vermesiyle) korona virüse yakalandım. Bende ilk belirtisi boğaz ağrısı oldu. Şuan bel/sırt ağrısıyla devam ediyor. Allah'a hamd olsun bende hafif geçiyor. İlaç olarakta sadece bitkisel ürünler kullanıyorum.

Allah şifa versin kardeşim
Sarıyer tarafında bir kardeş var udi hindi yağı yapıyor tavsiye ederim kardeşim

Bin Yusuf Çevrimiçi

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de 1 aydan uzun bir süre önce yakalandım; ancak neredeyse hiçbir belirti yaşamadan atlattım hamd olsun. Ne öksürük ne ateş ne de nefes darlığı oldu, sadece ilk gün hafif eklem ağrısı vardı. Allah şifa bekleyen Müslümanlara şifa versin. Sıkıntılarını azaltsın, sabırlarını arttırsın.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi

Allah azze ve celle eş Şafi ismiyle şifa versin İnşaAllah günahlarına keffaret olur

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah şifa versin kardeşim
Sarıyer tarafında bir kardeş var udi hindi yağı yapıyor tavsiye ederim kardeşim

Amin ahi. Şuan kullandığım bitkisel ürünler Mesir macunu, Kasem macun-u yelkovan, Udi hindi yağı, Ziyadede atom çayı, bal, pekmez... Allah'a hamd olsun iştahim açık.

Allah azze ve celle eş Şafi ismiyle şifa versin İnşaAllah günahlarına keffaret olur

Allah razı olsun ahi. Şuan bel/sırt ağrılarım kitap okutmayacak kadar arttı bir sonra ki evre tat/koku kaybıymış. Sabredeceğiz inş.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Amin ahi. Şuan kullandığım bitkisel ürünler Mesir macunu, Kasem macun-u yelkovan, Udi hindi yağı, Ziyadede atom çayı, bal, pekmez... Allah'a hamd olsun iştahim açık.

Allah razı olsun ahi. Şuan bel/sırt ağrılarım kitap okutmayacak kadar arttı bir sonra ki evre tat/koku kaybıymış. Sabredeceğiz inş.

Ahi bundan sonra corona düşünsün :ROFLMAO: