Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Araplar Putlarının Fayda ve Zarar Verebileceğine İnanıyorlar mıydı?

S Çevrimdışı

selefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tirmizi, İmran Bin Husayn radıyallahu anhuma'dan rivayet ediyor; Peygamber Sallallahu aleyhi ve sellem babama dedi ki; "Ey Husayn! Bugün kaç ilaha ibadet ediyorsun?" Babam;
"Altı tanesi yerde, biri gökte olmak üzere yedi ilaha ibadet ediyorum" dedi. Rasûlullah (s.a.v.):
“İstek, arzu ve korkuların bunlardan hangisinedir?” buyurdu. Babam:
“Göktekine” diye cevap verdi. Rasûlullah (s.a.v.):
“Ey Husayn! Müslüman olmuş olsaydın sana fayda verecek iki kelime öğretirdim…” Husayn, Müslüman olunca:
“Ey Allah’ın Rasûlü! Bana vaad ettiğin iki kelimeyi bana öğret” dedi. Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
“Şöyle duâ et: Allah’ım bana faydalı olan şeyleri ilham et ve beni benliğimin şerrinden de koru.” Tirmizî dedi ki: "Bu hadis Hasen, garibtir. Bu hadis Imrân b. Husayn’dan değişik bir şekilde de rivayet edilmiştir."
Şiddetli musibete uğradıklarında Allah Teala'nın buyurduğu gibi, ilahlarını unutuyorlardı;
{فَإِذَا رَكِبُوا فِي الْفُلْكِ دَعَوُا اللَّهَ مُخْلِصِينَ لَهُ الدِّينَ فَلَمَّا نَجَّاهُمْ إِلَى الْبَرِّ إِذَا هُمْ يُشْرِكُونَ}
"Gemiye bindikleri zaman, dini yalnız O'na has kılarak (ihlâsla) Allah'a yalvarırlar. Fakat onları salimen karaya çıkarınca, bir bakarsın ki, (Allah'a) ortak koşmaktadırlar."(Ankebut 65)

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH’ım bana faydalı olan şeyleri ilham et ve beni benliğimin şerrinden de koru.”
amin
allah razı olsun

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
buradan çıkan diğer bariz bir sonuç ta... Allaha inanmanın yada en büyük ilah olarak kabul etmenin, kişinin müslüman olmasına yetmediği realitesi... prygamber aracıdan başka birşey değildir deyip aşşağılayan, Allahı oğul edindiğini iddia eden, ve kafirleride cennetlikler arasına sokup dinler arası diyalog masalıyla ancak kendilerini kandırabilen hoca efendilere duyurulur :hacıabi

eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
buradan çıkan diğer bariz bir sonuç ta... ALLAHa inanmanın yada en büyük ilah olarak kabul etmenin, kişinin müslüman olmasına yetmediği realitesi... prygamber aracıdan başka birşey değildir deyip aşşağılayan, ALLAHı oğul edindiğini iddia eden, ve kafirleride cennetlikler arasına sokup dinler arası diyalog masalıyla ancak kendilerini kandırabilen hoca efendilere duyurulur

:helalsana :hacıabi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ne ilginçtir ki herkes bir olan ALLAH'ı biliyor ama ...

Üst Ana Sayfa Alt