Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Aşırı Tekfir Hastaları, Sadece İnsanlara Değil, Cinlere de Haricidir!

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aşırı Tekfir Hastaları, Sadece İnsanlara Değil, Cinlere de Haricidir!
Ebu Haris mahlaslı kaba softa ham yobaz harici; İslam'a girmek için Kelime-i şehadetyni getirmenin yeterli olmadığını, Kelime-i şehadet getirenlere "kendilerince imana girme şartı olarak içtihad edilmiş olan Tağuta Muhakeme, Okul, Askerlik, Oy Kullanma gibi konuların hükmü ve bunlara uymayanları tekfir etmeyenlerin hükmü gibi konularda Harici suallerine de (kendilerince) olumlu yanıt alamazlarsa Kelime-i şehadetyn geçerli değildir. Zira günümüzde Kelime-i şehadetyni herkes söylemekte(!)
Bu hastalar, aynı zamanda kişiyi namaz kılıyor görseler dâhi, namazı İslam âlameti olmaktan çıkarttıkları için namaz kılan kişi, Ebu Haris ve benzerlerinin bu tarz Haricilik kokan suallerine olumlu yanıt vermeden müslüman olamayacaklardır. Nitekim bu usullerini gözleriyle göremedikleri Cin'lere bile tatbik etmektedirler.... SubhanAllah

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gerçektende bu tekfir etme olayının ucu açık, sonu yok. Ebu Ubeyde ile Yusuf Kara, mahkemede muhakeme olma konusunda Ebu Hanzala'yı tekfir etmişler. Allahu Teala bu bid'at sahibi kardeşleri ıslah etsin. Ebu Haris'de son sürat gidiyor bakalım.

Son düzenleme:
Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Aşırı Tekfir Hastaları, Sadece İnsanlara Değil, Cinlere de Haricidir!
Ebu Haris mahlaslı kaba softa ham yobaz harici; İslam'a girmek için Kelime-i şehadetyni getirmenin yeterli olmadığını, Kelime-i şehadet getirenlere "kendilerince imana girme şartı olarak içtihad edilmiş olan Tağuta Muhakeme, Okul, Askerlik, Oy Kullanma gibi konuların hükmü ve bunlara uymayanları tekfir etmeyenlerin hükmü gibi konularda Harici suallerine de (kendilerince) olumlu yanıt alamazlarsa Kelime-i şehadetyn geçerli değildir. Zira günümüzde Kelime-i şehadetyni herkes söylemekte(!)
Bu hastalar, aynı zamanda kişiyi namaz kılıyor görseler dâhi, namazı İslam âlameti olmaktan çıkarttıkları için namaz kılan kişi, Ebu Haris ve benzerlerinin bu tarz Haricilik kokan suallerine olumlu yanıt vermeden müslüman olamayacaklardır. Nitekim bu usullerini gözleriyle göremedikleri Cin'lere bile tatbik etmektedirler.... SubhanAllah

Birde aşırı kaçmayalım diyor :unsure:
Bu ebu haris zır cahil.adam sıvacılıktan direk alimliğe terfi etmiş.vallahi bu insanların arkalarından giden gençlere üzülüyorum.

Ashab 65 Çevrimdışı

Ashab 65

Üye
İslam-TR Üyesi
Gerçektende bu tekfir etme olayının ucu açık, sonu yok. Ebu Ubeyde ile Yusuf Kara, mahkemede muhakeme olma konusunda Ebu Hanzala'yı tekfir etmişler. Allahu Teala bu bid'at sahibi kardeşleri ıslah etsin. Ebu Haris'de son sürat gidiyor bakalım.
Abi Ebu Hanzala bu isimlerle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum bundan 2 sene oluyor bunlar Ebu hanzalayı açıktan olmasa bile tekfir ettiler adam zaten şu anda mazlum cezaevinde Adalet herkese lazım umarım adaletsizliğe uğrayan kim varsa Rabbim adaleti ile tecelli etsin
Zaten Ebu harisi için konuşmaya gerek yok çünkü
Ömer Ra cahillerin türediği zaman İslamı tanımadığı için İslam'ın bağları tek tek çözülecektir burada çok hikmetli sözler barındırıyor Rabbim. Ayaklarımızı sabit kılsın vesselam

• Dua et
Tepkiler: Die
Hak-Batıl Mücadelesi Çevrimdışı

Hak-Batıl Mücadelesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu forumdakilerin kuyruk acısı olmalı insanları tevhid ve cihad diyerek kandırdıgınızı düşünüyorum ebu hanzala ebu haris gibi hocalara delilsiz iftiralar atıyorsunuz
Şu konuyu açan heycan isimli şahıs Allahtan korksun

Abdulmuizz Fida

Admin
Bu forumdakilerin kuyruk acısı olmalı insanları tevhid ve cihad diyerek kandırdıgınızı düşünüyorum ebu hanzala ebu haris gibi hocalara delilsiz iftiralar atıyorsunuz
Kendilerinden başka ummeti cehenneme yollayan İmitasyon haricilerine karşı kuyruk acımız var da, sizlerin de muvahhid ve mucahidlere karşı kuyruk acınız var diyeceğim ama 2,5 senedir üye olmana rağmen kuyruğunu bacak arasına kıstırıp, sadece gavs, tarikat diyerek durduğun için fark edememişiz.
Bizler Allah'tan korkuyoruz, dediğin gibi korkalım da, muhalif olduğumuza göre sizin de kimden korktuğunuz anlaşılmış oldu.

Aklını başına al ve kimin mesajına cevab yazmak istiyorsan onun altına yaz!

Hak-Batıl Mücadelesi Çevrimdışı

Hak-Batıl Mücadelesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
O konuya yanıtları kapattığınız için buraya yazmak durumunda kaldım.
Tekfir haktır biz kimi neden tekfir ediyoruz sizde çok iyi biliyorsunuz sizin bazı yanlış görüşlerinizi eleştiriyoruz diye böyle ithamlarda bulunuyorsunuz harici iftirası atarak karalamaya çalışıyorsunuz. Biz harici değiliz bizim hakkımızda forumlarda konuşurken yazılarınızda kin ve nefret görüyorum dahada işim olmaz bu forumda..

Abdulmuizz Fida

Admin
O konuya yanıtları kapattığınız için buraya yazmak durumunda kaldım.
Tekfir haktır biz kimi neden tekfir ediyoruz sizde çok iyi biliyorsunuz sizin bazı yanlış görüşlerinizi eleştiriyoruz diye böyle ithamlarda bulunuyorsunuz harici iftirası atarak karalamaya çalışıyorsunuz. Biz harici değiliz bizim hakkımızda forumlarda konuşurken yazılarınızda kin ve nefret görüyorum dahada işim olmaz bu forumda..
Evet konu kilitlenmiş hatta forumda pasif bölüme taşınmış, kaldırılmış.
Tekfirin engellerini, mânilerini kafanıza göre kullanın, cehâleti, ikrahı, tevili kendisini kurtarabilecek durumlardaki insanlara uygulamadan direkt muayyen olarak tekfir edin;
ummetin mucahid, muvahhid âlimlerini, mucahidlerini tekfir edin , ondan sonra Ali (r.anh)'ı tekfir eden Haruriye fırkası gibi bizi anlamıyorsunuz deyip dinin aslına sarılıyormuş gibi kendi kendinizi motive etmeye çalışın. Allah sizi ehl-i sunnetin yoluna hidayet etsin ve ummetin kanından elinizi çeksin. Aksi taktirde kendi başınızı yiyin.

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Ebu haris hoca nedir yaa her youtubede video çekip onu bunu tekfir yağmuruna tutan hoca mı oluyo youtubede video çekip sağa sola saldırmak kolay zor olan önce kendine ve ailene ceki duzen verip sonra etrafını uyarmak. Bu youtubede tv de hoca diye binlerce takipçisi olan çok kişi var merak ediyorum ahirette bunların durumunu belki bir çoğu şuan hoca olmayan sıradan insanlardan bile aşağıda olacak .Kalplerdekini yalnızca yüce Allah bilir ihlaslı olan samimi olan takvalı olan yüce Rabbimize en yakın olandır inşaallah bizde onlardan oluruz tek amacımız bu ve tevhidi bilmeyen kardeşlerimizede elimizden geldiğince yardımcı olmak

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ebu harisi hoca,alim,şeyh diye görenler de varya..artık söyleyecek söz bulamıyorum..

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu haris hoca nedir yaa her youtubede video çekip onu bunu tekfir yağmuruna tutan hoca mı oluyo youtubede video çekip sağa sola saldırmak kolay zor olan önce kendine ve ailene ceki duzen verip sonra etrafını uyarmak. Bu youtubede tv de hoca diye binlerce takipçisi olan çok kişi var merak ediyorum ahirette bunların durumunu belki bir çoğu şuan hoca olmayan sıradan insanlardan bile aşağıda olacak .Kalplerdekini yalnızca yüce Allah bilir ihlaslı olan samimi olan takvalı olan yüce Rabbimize en yakın olandır inşaallah bizde onlardan oluruz tek amacımız bu ve tevhidi bilmeyen kardeşlerimizede elimizden geldiğince yardımcı olmak
Bu yoruma katılamayacağım, avrupada eşi Hristiyan olan çok kıymetli olduğuna inandığım davetçiler var çünkü

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir psikiyatrist degilim ama bir kisim insanlarda kendini ozel hissetme durtusu olduguna inanirim.

Ayricalikli olma egilimi. seytanin ben insandan ustunum demesi, israilogullarinin Allah cc tarafinda ozel secilmis kullar olduguna inanmasi ve benzeri ornekler verilebilir.
Muslumanlarda da tekfir ile on plana ciktigini dusunuyorum ,kendi cevresi disinda herkes kafir o cennete gidecek digerleri cehenneme.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir psikiyatrist degilim ama bir kisim insanlarda kendini ozel hissetme durtusu olduguna inanirim.

Ayricalikli olma egilimi. seytanin ben insandan ustunum demesi, israilogullarinin Allah cc tarafinda ozel secilmis kullar olduguna inanmasi ve benzeri ornekler verilebilir.
Muslumanlarda da tekfir ile on plana ciktigini dusunuyorum ,kendi cevresi disinda herkes kafir o cennete gidecek digerleri cehenneme.

Cok mantikli.

Gizli bir kibir belki bir kismi da. Yada ilerleyen safhalarda kibre donusuyor belki.

D Çevrimdışı

Daimaİslam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Emin ol kardeşim bütün proplem bahsettiğin konudan kaynaklanıyor, önce bir günah keçisi aranıyor oo bu ülke laik halkda sorgusuz bağlanmış bütün günah masum cahil ne yaptığının bile farkinda bile olmayan en azından bildiği kadarıyla Allah'a saygılı bir hayat yasamaya çalışan halka yükleniyor böylece günah keçisi bulundu artik diğer aşama ne? Onların tamamni cehenneme atip seçilmiş kişiler cennete ee bunu yapman içinde sabah aksam cahil halkı tekfir etmen gerekiyor, cahil de değillerki tebliğ yapalim zaten cehaletide mazaret görmezler birde şirki bilerek işlemiyorlar diye itiraz etsen iyide hickimse şirk bilerek islemezki diyerek Allahu Tealanin Kur'anda cahil kelimesine bilipte iyice kavrayıpta inkar eden manasini verdiğinide es geçerler böylece kendileri aslinda hasta olduklarının farkina bile varmazlar çünkü onlar aslinda insanin hata yapma yetisini reddediyor, müslümansan böyle kusursuz olacaksin hata yapamazsin yaparsanda kafirsin bitti, bu yüzden en ufak bir grup hata yapsın hemen birbirlerini tekfir ederler, Rabbim ıslah etsin

Üst Ana Sayfa Alt