Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala'ya Bazı Sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala, Ebu Katade el Filistin’i için iki yüzlü adam demiş.

Biz Ebu Hanzala’ya şu soruları soruyoruz.!!!

1-) Cezaevinde arkadaşlarına neden zulm ettin.?

2-) Arkadaşını neden dövdün, üzerine neden kaynar su attın.?

3-) İstediğini yapmadığı için neden tuvalette iftar etmesini söyledin arkadaşına.?

4-) Mısırda Ezher Üniversitesinde 4 sene kaldığın ve okuduğun gerçekmi.?

5-) Mısırda iken sabahlara kadar tekfir meselelerini tartışıp sabah namazlarını kılmayanların içerisinde sende varmıydın.?

6-) İstanbul’a geldiğinde sultanahmet camiisinde namaz kılıyordun, camii imamlarının arkasında namaz kılmayanlara kızıyordun, ne zaman akidenden döndün.? Ne zamandan beridir Müslümansın.?

7-) Cemaatinde Allah’ın helal kıldığı bir çok meseleyi yasaklamışssın bu yasakladığın şeyleri nefsinden dolayımı yasakladın.?

8 ) Makdisi’yi tekfir etmemenin sebebi cemaatinden adam kaybedeceğin endişesi değilmidir.?

9-) Sen Makdisi’nin fetvalarını ayırt edemeyecek zeka seviyesine sahipmisin de insanları kandırıyorsun.?

10-) O suratının altında ki gerçek suratı seninle birebir hayat yaşayanlar daha iyi bilir Ebu Hanzala, insanları neden kandırıyorsun bundan amacın ve muradın nedir.?

11-) Talebem dediğin İlyas (Ebu Ubeyde) Mahkeme meselesinde herkese kafir derken sana neden kafir demiyordu.? Nasıl bir tehditle tehdit ettinde seni Tekfir etmekten çekiniyordu.?

12-) Dışarda et yerken hangi fetva ile et yiyorsun, nefsinin hoşuna gidenleri yapmanda ki asıl sebeb nedir.?

13-) İŞİD’i İslam Devleti kabul edip neden eleştiriyor ve hilafetin sahih olmadığını idda ediyorsun, Bunun sebebi Suriye’de sana bir paye verilmemesi olabilirmi.?

14-) Usame bin Laden ve El kaide’yi tekfir ediyordun özelinde buna şahit olanlar var neden açıktan çıkıpda tekfir etmiyorsun.?

15-) Taleben ilyas (Ebu Ubeyde) bu konuda senin tekfir ettiğini tasdikleyenlerden dir.?

16-) Murat Gezenleri sevmezdin bir anda senin için nasıl değerli bir insan oluverdi.?

Sana sorulması gereken çok soru var şuanda bunlarla yetinelim inşaAllah.!

Ey Ebu Hanzala Türkiye’de senin gibi iki yüzlü hatta on yüzlü bir adam daha gelmemiştir. Rabbimizden isteğimiz senin ıslah olman ve hidayet bulmandır eğer hidayet bulmayacak ve ıslah olmayacaksan hem bu dünyada hemde ahirette Rabbimiz olan Allah’ın seni rezil etmesidir.

Not:Bu soruları yayınlayan @Gencmollalar kardeşe bu sorular ulaştırılmış ve bende bu sorularda bir problem olup olmadığını sordum sahih olduğunda problem olmadığını düşündüğünü söyledi ona binaen de yayınlıyorum.

Kaynak :Twitterdan @Gencmollalar asıl metin http://justpaste.it/ehanzala

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu harici ağzındaki salyaları akıtmaya başlamış yine
Allah bunun gibi üçkağıtçılardan bizi korusun
Nabza göre şerbet olan bu adam eskiden el kaide derdi şimdi işid diyor
Bunun amacı bellidir.Amacı daha çok ün daha çok insanı harici yapmaktır.
Allah bunların şerrinden bizi korusun.
Bunun gibiler yüzünden yıllardır şirklerin içinde yaşamış sonra bunlardaki bozukluğu anlamış kişiler tevhidi lafını duyunca bu hareketlere kapılıp harici oluyorlar.Saf oldukları için kandırılıyorlar.
Star gazetesine röportaj verip paraleli eleştirip tayyip tağutuna şirin görünen bu harici kendi akidesini göre şirk olan temyize gitmeyi de iyi bilir.
Yeter ki çıkarına olsun.

E Çevrimdışı

Ebu Mesleme

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum vr vb.
Allah svt hepimize hidayet versin. Allah svt 'tan Kork @heycan. Böyle iddialar nasil söyleyebilirsin! Ve kanitlarin nerde? Allah svt 'tan hesapa sorulacaksin! Dogrudan Ebu Hanzala Hoca'yi ziyaret edip ona sorularini, yüz yüze, sorabilirsin. Klavir arkasinda saklanip fitne cikarma! Allah svt yalancilari ve fitne yapanlari agir cezalandirsin ve Tevbe edenleri afetsin.
Allah svt dünyadaki tüm Müslümanlari fitnelerden korsun.
Allahume Amin.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum vr vb.
Allah svt hepimize hidayet versin. Allah svt 'tan Kork @heycan. Böyle iddialar nasil söyleyebilirsin! Ve kanitlarin nerde? Allah svt 'tan hesapa sorulacaksin! Dogrudan Ebu Hanzala Hoca'yi ziyaret edip ona sorularini, yüz yüze, sorabilirsin. Klavir arkasinda saklanip fitne cikarma! Allah svt yalancilari ve fitne yapanlari agir cezalandirsin ve Tevbe edenleri afetsin.
Allah svt dünyadaki tüm Müslümanlari fitnelerden korsun.
Allahume Amin.
ve aleykum selam ve rahmetullah

yazının kaynağı aşağıda

E Çevrimdışı

ebu zeyd el-turki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah nasıl böyle şeyler yaza bilirsiniz geçen tivitirda Üsame bin Ladin için büyük iftiralar yazmışlar subhanallah amerikanischen adamı neler neler ben bunlara inanıp onu sevmeyeyimmi Üsame şehid inşallah ama ganz ala yaşıyor git bu soruları yüzüne sor kimse hakkında kötü zan besleme fitne çıkarma belki bigün birleşir bütün müslümanlar sen yaptin dan utanirsin@ heycan

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah nasıl böyle şeyler yaza bilirsiniz geçen tivitirda Üsame bin Ladin için büyük iftiralar yazmışlar subhanallah amerikanischen adamı neler neler ben bunlara inanıp onu sevmeyeyimmi Üsame şehid inşallah ama ganz ala yaşıyor git bu soruları yüzüne sor kimse hakkında kötü zan besleme fitne çıkarma belki bigün birleşir bütün müslümanlar sen yaptin dan utanirsin@ heycan
tmm ebu hanzala tevbe etsin hariciliğinden müslümanlarla birleşsin tevbe edip yazıyı kaldıracağım üstüne bir de utanacağım inşeAllah ayrıca yazıyı ben yazmadım sadece alıntıladım eğer bu yazı yanlışsa admin abiler kaldırsın

E Çevrimdışı

ebu zeyd el-turki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben seninle tartışmiyorum tekfircili onun problemi senin benim değil ama ben de hergün birsürü şey görüyorum tvtirda ama paylaşmiyorum çok kafana takildiysa adam istanbulda git sor yeri belli adresi belli git tekfircili bırak de sen ona dava yap burda sen yazıyo biz okuyoruz hazana degil

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben seninle tartışmiyorum tekfircili onun problemi senin benim değil ama ben de hergün birsürü şey görüyorum tvtirda ama paylaşmiyorum çok kafana takildiysa adam istanbulda git sor yeri belli adresi belli git tekfircili bırak de sen ona dava yap burda sen yazıyo biz okuyoruz hazana degil
ebu hanzala şeyh ebu katadenin yanına gittiğinde bende ebu hanzalanın yanına giderim inş.

H Çevrimdışı

halitbinvelid

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH EBU HANZALAYI ESARETİNDEN KURTARSIN...

Şu bir hakikattir ki, birçok hakikati korkusuz ve kaygısız bir şekilde dile getiren yegane kişilerden birisidir...Genç olmasına rağmen meselede isabet görüş bildiren bir kardeşimizdir.

Yukarıda yazılanların birçoğunu kendisinin derslerini dinleyenler cevaplarını almışlardır. Örneğin: Ezher de okuyup okumama meselesi...Kendisi çok kötü bir şekilde Ezheri eleştiren bu nedenle beğenmediği için orada okumadığını derslerinde açık açık anlatmıştır. hakeza: Et meselesi: Kendi: kesen kimselerin putlar için kesmemesi, Şer-i kesim yapıldığından dolayı ve bu meseleye bu yönüyle baktığından dolayı piyasadan et yediğini söylemektedir. Bunun dışında diğer birçok meselelerinde tek tek açıklamasını yapan yine kendisidir...

Tekfir hususunda da: acizane benim görüşüm: Daha ihtiyatlı davranması gerekir. Şüphelerden kaçınarak şahıslara bakmayı denemelidir. Alimler ile diğer avamı birbirinden ayırt etmesi gerekir. Meselelerin ihtilaflarını göz önünde bulundurarak tekfir meselelerini değerlendirmesi gerekir. İkrah, tevil, hata, hafi ev zahir meseleler gibi olayları daha ince ve detaylı bir şekilde incelemesi gerek.

Ancak ben bu bazı şeyleri gençliğine veriyorum. İnşaallah yaşı büyüdükçe olgunlaşır ve daha kaliteli ve daha isabet ameller sergiler..

Bu durumda da ona şöyle dua ederiz: rabbimiz iyilikleri ile yanlışlarını örter ve keffaret kılar inşaallah...Allahümme amin..

Unutmamak gerekir ki: insanlar masum değildir, hata yapabilirler. Allah için nasihat etmek ve yönlendirmek gerek. Acizane gördüğüm kadarıyla: cemaatinin içeriisnde kendisine nasihat edecek adam da yok. Bu, ya kendisinin onlara bu hususta fırsat vermemesi yahut etrafındakilerin yetersiz ve bu konuda aciz oldukları gibi sebepler olabilir...

Allah bizlerin ve onun ayaklarını islam üzere kılsın. Hakkı hak ve batılıda batıl göstersin..Sonumuzu iman ve islam üzere kılsın...

Faxrud-Din Azәri Çevrimdışı

Faxrud-Din Azәri

« صديقك من صَدَقَك لا من صدَّقك »
İslam-TR Üyesi
İslam ümmәtinin mötәbәr alimlәrinin kitabları ortadaykәn bu cür adamlara başvurmanız çox tәәccüblü bir şeydir.

Әbu Hanzala'nın Әbu Ubeydә'dәn çox fәrqi yox. İlyas'ın yazdığı "kitabl" lar ortada. Oxuyun "elmi sәviyyә" sinә şahid olun bu cahilin.

Bu cahillәrdәn biri dә Hacıbala Әbu Әymәn adı ilә mәşhur olan Azәridir. Uca Allah bu tip insanların şәrrindәn qorusun. Bu Hacıbala indidә T.c dә millәti "irşad" etmәyә çalışır özü zır cahil olduğu halda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
enes Özdemir Çevrimdışı

enes Özdemir

el_enguri
İslam-TR Üyesi
ALLAH EBU HANZALAYI ESARETİNDEN KURTARSIN...

Şu bir hakikattir ki, birçok hakikati korkusuz ve kaygısız bir şekilde dile getiren yegane kişilerden birisidir...Genç olmasına rağmen meselede isabet görüş bildiren bir kardeşimizdir.

Yukarıda yazılanların birçoğunu kendisinin derslerini dinleyenler cevaplarını almışlardır. Örneğin: Ezher de okuyup okumama meselesi...Kendisi çok kötü bir şekilde Ezheri eleştiren bu nedenle beğenmediği için orada okumadığını derslerinde açık açık anlatmıştır. hakeza: Et meselesi: Kendi: kesen kimselerin putlar için kesmemesi, Şer-i kesim yapıldığından dolayı ve bu meseleye bu yönüyle baktığından dolayı piyasadan et yediğini söylemektedir. Bunun dışında diğer birçok meselelerinde tek tek açıklamasını yapan yine kendisidir...

Tekfir hususunda da: acizane benim görüşüm: Daha ihtiyatlı davranması gerekir. Şüphelerden kaçınarak şahıslara bakmayı denemelidir. Alimler ile diğer avamı birbirinden ayırt etmesi gerekir. Meselelerin ihtilaflarını göz önünde bulundurarak tekfir meselelerini değerlendirmesi gerekir. İkrah, tevil, hata, hafi ev zahir meseleler gibi olayları daha ince ve detaylı bir şekilde incelemesi gerek.

Ancak ben bu bazı şeyleri gençliğine veriyorum. İnşaallah yaşı büyüdükçe olgunlaşır ve daha kaliteli ve daha isabet ameller sergiler..

Bu durumda da ona şöyle dua ederiz: rabbimiz iyilikleri ile yanlışlarını örter ve keffaret kılar inşaallah...Allahümme amin..

Unutmamak gerekir ki: insanlar masum değildir, hata yapabilirler. Allah için nasihat etmek ve yönlendirmek gerek. Acizane gördüğüm kadarıyla: cemaatinin içeriisnde kendisine nasihat edecek adam da yok. Bu, ya kendisinin onlara bu hususta fırsat vermemesi yahut etrafındakilerin yetersiz ve bu konuda aciz oldukları gibi sebepler olabilir...

Allah bizlerin ve onun ayaklarını islam üzere kılsın. Hakkı hak ve batılıda batıl göstersin..Sonumuzu iman ve islam üzere kılsın...
Kardeşim Allah senden razı olsun güzel bir değerlendirme yapmışın.
İsabet etmediği görüşler vardır tabiki o da bir beşerdir. Bazı şeylerde gençliğinden kaynaklanıyor sana kesinlikle katılıyorum.

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
ebu hanzalayı savunanlar size sadece gülüyorum.öyle bir hale gelmişsiniz ki olayı sadece tekfirden ibaret görüyorsunuz. zaten ebu hanzalanın da sohbet konuları(makdisiyi tekfir ediyor musunuz?-ebu katade el filistiniyi tekfir ediyor musunuz? gibi) bu derece gülünç ve ciddiyetsizdir. Alimlere laf atmak ne zamandan beri size düştü? ne zamandan beri tekfir ettiklerinizi ilimde geçer hale geldiniz?

S Çevrimdışı

Shekau'nun Misvağı

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah tez zamanda ebu hanzala denen haricin canını tüm haricilere ibret olacak şekilde alsın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt