Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Askerlik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tanıdığım biri var tağutu yeni yeni öğreniyordu o sırada askerlik zamanı geldi hatta valizlerini alıp kaçmak istedi ama nereye ve nasıl kaçacağını bilmiyordu aileside ona engel oldu. Mecburen askere gitti küfür olduğunu bile bile. Askerliğini bitirip tövbe edeceğini söylüyor.. Kendisini tekfir eden bir kız var ve çocuk onunla evlenmeği istiyormuş. Askerliğini bitirip samimi bir şekilde tövbe ederse bu kızın onun teklifini kabul etmesinde bir sakınca olurmu?( Tabi eğer ölmez ve daha çok sapıtmassa)

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tanıdığım biri var tağutu yeni yeni öğreniyordu o sırada askerlik zamanı geldi hatta valizlerini alıp kaçmak istedi ama nereye ve nasıl kaçacağını bilmiyordu aileside ona engel oldu. Mecburen askere gitti küfür olduğunu bile bile. Askerliğini bitirip tövbe edeceğini söylüyor.. Kendisini tekfir eden bir kız var ve çocuk onunla evlenmeği istiyormuş. Askerliğini bitirip samimi bir şekilde tövbe ederse bu kızın onun teklifini kabul etmesinde bir sakınca olurmu?( Tabi eğer ölmez ve daha çok sapıtmassa)

Birazdan harici damgası yiyecen de.(Forum tarafından) Diğer sorunun cevabını ben vermiyeyim.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Bacım soru bölümünde aç istersen Abdulmuizz Hoca bir baksın.

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Neden harici damgası yiyeyim ki tağutun askeri olmak kesinlikle küfürdür bunda hiç bir şüphe yok. Sitede daha yeniyim nereden soru soruluyor acaba?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çocuk o kızla evlenmesin : )
Kardes soruyla bir alakasi yok ama merak ettim. :) Önceden evlenmeye karar verdiği kız mı onu tekfir etti yoksa kızın biri onu tekfir etti de oda onunla evlenmeye mi karar verdi? (yani Stockholm sendromu:)) iki durum da biraz garip gibi :kötü:

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neden harici damgası yiyeyim ki tağutun askeri olmak kesinlikle küfürdür bunda hiç bir şüphe yok. Sitede daha yeniyim nereden soru soruluyor acaba?
kız onune gelen herkezi tekfir ediyorsa kimse o kızla evlenmesin.

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hicret yapamayan Sahabiler dahi ayette cehenneme gidecekleri bildirild. Kimse kendisini kandırmasın cennet ucuz bir yer değil. Ayrıca küfür ameli olan birine nasıl müslüman derim? Tabikide burada tekfir devreye giriyor. Silsile tekfiri de bir araştırın inşaAllah. Mürcie görüşlerinizden de vazgeçin.

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tağutu red etmek erdoğanı-mursiyi tekfir etmekten ibaret değil. Kişi tümüyle tağutu red etmiyorsa imân iddiasında bulunuyor demektir.

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Askerlikten kaçanlar var öyle olsaydı kimse rahatını bozup kaçmazdı diye düşünüyorum..gerçek iman edenlerin yapabileceği bir şeydir bu. İkrah olayına gelince onu bilemem. Orada ruhsat belki vardır. Ama zaten günümüzde ikrah altında değiller. Ama o yine kafir hükmündedir diye biliyorum . Bizler zahire göre hüküm veririz. Resûlallah'ın amcası müşriklerin safındaydı ve ona kafir muamelesinde bulunuldu. İkrah altındamıydı bilmiyorum.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ya harici yada murcie birini seç :)
abartmayın akhiler abartmayın
insanları tekfir ederek yanılmakdan ise tekfir etmeyerek yanılmak daha iyidir

Ey iman edenler! Allah yolunda savaşa çıktığınız zaman iyi anlayıp dinleyin. Size selam verene, dünya hayatının geçici menfaatine göz dikerek "Sen mümin değilsin" demeyin. Çünkü Allah'ın nezdinde sayısız ganimetler vardır. Önceden siz de böyle iken Allah size lütfetti; o halde iyi anlayıp dinleyin. Şüphesiz Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.nisa 94

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfir adlı bir kitap var Faruk furkan'dan okumanızı tavsiye ederim. Hariciler mürcielerden çok daha sevimlidirler ve mürcieler haricilerden daha çok tehlikelidir. Ayrıca burada kimse günahtan dolayı tekfir etmedi.

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah size selâmet versin. Diyecek sözüm yok. Âhirette görüşmek üzere!

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
O bana ait bir söz değil alimler söylüyor. Afedersiniz 'hariciler sofilerden daha sevimlidir' diyor bi alim adını hatırlamıyorum. Haricîlerin kafir olduğunu söyleyenler de var ama çoğu alim onlara müslüman hükmü veriyor.. Araştırabilirsiniz!

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şuan tağuta Kdv ve Ötv ile destek veriyorsun. Tekfirci bir arkadaşın görmeden forumdan hemen çık bacım.
Türçem pek iyi değil ne dediniz anlamadım ama anladığım tek şey fazlasıyla hafife alıyorsunuz bazı şeyleri. Neyse. Rabbimden hidayet diliyorum. Selâmetle

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanAllah... o yüzden serbest kürsü yerine soru ve cevap bölümüne yaz bacim. burdan herkes birseyler yazar ondan sonra bi bakmisin harici yada tekfirci olmussun. benden söylemesi.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hariciler 5 kısım 3 ü islam içi diye biliyorum. senin tuzun kuru konuşuyorsun be bacım. adamı zorla tutup götürecekler ne tekfir meraklısıymışsınız. biz demiyoruz ki mücahidlerle savaşırlarsa mücahidler onlara müslüman muamelesi yapsın. senin konuşmalarına göre bu ülkede herkes zinakar zina çocuğu %1 ve çocuklar hariç tüm erkekler kafir. bu kadar tesettürlü insan eşleriyle zina ediyor hep. Allah sana basiret versin.

elektirik faturası vb şeylerde vergi ödüyorsun onlar neden tağuta destek olmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt