Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Askerlik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Daha yeniyim pek kullanmasını bilmiyorum o yüzden buraya yazmıştım şimdide hesabı kapatmak istiyorım nasıl kapatabilirim yardımcı olurmusunuz?

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sarih bir imanı ancak sarih bir küfür bozar. Küfrümü gördünüz mü ki tekfir ediceksiniz. Neyse tartışarak biyeri varılmaz.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
seni kim tekfir etti? sübhanAllah. sadece sen herkesi tekfir edersen zulmetmiş olursun. bugün kadınlara da zorla askerlik yaptırsalar seni de kolundan tutup askere götürseler ve bu sebepten dolayı bir daha asla çıkamayacağın cehenneme gitsen sonsuz dek orda yansan. Allah için biz demiyoruz ki mücahidler bu adamı vurmasın bu adam müslümandır. mücahid onu bilmez. bu ülkede senin düşüncene göre helal ilişki yaşayan ve de zina çocuğu olmayan çok az insan var. ülkede müslüman erkek yok. siteden çıkma hususunda da ben sana okumanı tavsiye ederim benim gibi boş yazanları değil tabi @Abdulmuizz Fida @IsLaM4eVeR @Ibn Qayyim al-Jawziyyah gibi kardeşleri okuman. ille gideceğim diyorsa inan hesabını kapatmana gerek yok yarına hatırlayan olmayacaktır.

C.Betül Çevrimdışı

C.Betül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İkrah tekfire engeldir kimse bunu inkar etmedi! Ancak ikrahın şartları var. Sahabeleri zorla aldılar onlara ikrah olmayan şey bu zamandakilerinemi olcak? Allahu Teâlâ onları korkutucu bir ayet ile müjdeledi. Öncelikle siz uslubunuzu düzeltmelisiniz. Küçüklerinize böylemi örnek oluyonuz? Şahit ol Ya Rabbi!

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
amin akhi. rasulullahın sohbetinde bulunabilmeyi nasib eylesin rabbim.

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kız onune gelen herkezi tekfir ediyorsa kimse o kızla evlenmesin.

Kardeşler başıma geldiği için biliyorum böyle bi tekfir sevdalısı kızın peçesine, çok kitap okumasına sakın kanmayın.

Evliliğiniz mahvolur Allah korusun...
Bak yine hamdedecem Allah'a :))
Elhamdulillah yaa elhamdulillah.

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hicret yapamayan Sahabiler dahi ayette cehenneme gidecekleri bildirild. Kimse kendisini kandırmasın cennet ucuz bir yer değil. Ayrıca küfür ameli olan birine nasıl müslüman derim? Tabikide burada tekfir devreye giriyor. Silsile tekfiri de bir araştırın inşaAllah. Mürcie görüşlerinizden de vazgeçin.

Bacım sana gönülden dua ile Allah hidayet versin diyorum. Amin.

Tavsiyem, iman-küfr meselelerinde dilini tutup Allah azze ve celleden vasat yolu dilemendir. Ulemeya kulak ver...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abiler ben yorumlarimi tekrar sildim bir yanlis anlasilma oldu. Ben yorumlarin genel olarak TC'de zorla askere gitme ustunden yapildigini zannettim takva 1 kardesin gerekcelerini okumamistim. Basta Betül olmak üzere böyle bir kargasaya neden oldugum icin herkesden ozur diliyorum. Hakkinizi helal edin.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun Aleykum,
Betül hanfendiye bir sey sormak istiyorum,
Kendileri hangi ülkede yasıyor. Eger bir sisteme dahilse kendisininde binlerce noktada taguta destegini bulabiliriz. Yok Eger musluman bir beldeye hicret etmisse, bize o beldenin adını verebilir mi. Belki bizde o beldeye gitmeyi arzular belkide basaradabiliriz. Yoksa tc de veya bir avrupa ülkesinde yasayıp kendisini pak ama herkesin ise girme askere gitme mahkemeye gitme araba satın alma ev satın alma gibi binlerce kalemde kufre dutugunu iddaa edebilirsiniz. Yanlıslarım bendendir.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Soruyu şöyle sormak daha mantıklı değilmi sizce.?

Hocam ben belli bir süreliğine kafir olacam bu kafirliğime bir sınır koydum kız arkadaşımda bunu kabul etti Kafirliğim bittiğinde tekrardan tevbe edecem bu tevbem gecerliyse kız arkadaşımla evlenmeyi kabul ediyor değilse etmiyor. Bu konuda ne yapmamız lazım.?

Zaten sorunun içerisinde hem soru hem cevab var.:))

Gerçekten Ülkemizdeki harici kafalı adamlar bu gencleri ne hale getirdiler. yazık cidden üzülüyor insan.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Ufak bir tespit yapabilir miyim? Belki haddim değil ama kendim üzerinde de bu kanıya vardım. Selefi akidesini(Yani esas ehl-i sünnet) tam olarak kavraya bilmek gerekiyor yani okumak okumak okumak. Cahillik olunca bu tekfir hastalığı meydana çıkıyor heralde.

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konuyu ve yorumları okuduğum da ,
Takva 1 kardeşin görüşleri ve yorumları günümüz şartlarına en uygun ve en mantıklı cevap olmuş. çok akıllıca buldum.:harika:

c.betül , Peygamberin uyguladığı şeriatın yaşandığı bir islam devleti varsa ,ben de gitmek için bavullarımı hazırlayım.

Son düzenleme:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeşim doğru diyorsun fakat mevzuda geçen kişi korkak, kendisine en ufak bir zarar dokunduğun da taviz veren bir kişi gibi duruyor. Yani mevzudan edindiğim izlenim bu. Ben böyle bir kişiye halini düzletmiş, tevbe etmiş olsa dahi ben kızımı veremem, ona evladımı emanet edemem. Elbette ki Allah ne yazdı ise, ne takdir etti ise o olur.

ahi imtihan basina gelebilir ve gönlün razi olmasada ...... Allah hayir versin. Rabbim müminleri böyle imtihanlardan hakkiyla cikabilmeyi nasip etsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt