Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Atalarımızın Yolunda Gideriz

B Çevrimdışı

berae24

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2.jpg
images

Putperestlere dedim ki:

Arkadaşlar, Allah Kuran'da emrediyor:

''Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık bir ceza ve Allah'tan bir ibret olmak üzere ellerini kesin.'' Maide37

* Dediler ki:

-Kahrolsun şeriat.

*Dedim ki:

Allah Kuran'da buyuruyor:

''Kim Allah'ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.'' Maide 44

* Dediler ki: -Kes sesini. Biz Ata'mızın yolunda gideriz. O her şeyi iyi bilir.

* Dedim ki: Bakın Rabbimiz buyuruyor:

''Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun!" denildiğinde, "Hayır, biz, atalarımızın yoluna uyarız!" derler. Peki ya ataları doğru yolu bulamamış, hidayete erememişse?'' Bakara 170

* Dediler ki: -Bizim Ata'mız hata yapmaz. O uludur.

* Dedim ki: ''Siz Allah'ı bırakıp birtakım putlara tapıyor, asılsız sözler uyduruyorsunuz.'' Ankebut 17

* Dediler ki: -Evet tapıyoruz bir diyeceğin mi var?

* Dedim ki: ''Siz ve Allah'ın dışında taptığınız şeyler cehennem odunlarısınız.'' Enbiya 98

* Dediler ki: -Sen bizim cehenneme gideceğimizi ne biliyorsun be? Saçma sapan konuşma.

* Dedim ki: ''Şüphesiz ben Rabbimden gelen apaçık bir delile dayanıyorum. Siz ise onu yalanlıyorsunuz.'' Enam 57

* Dediler ki: -Görürüz kim cehenneme gidiyor kim cennete...

* Dedim ki: Rabbim buyuruyor: ''Öyle ya, teslimiyet gösterenleri, günahkârlarla bir tutar mıyız hiç? Size ne oluyor? Ne biçim hüküm veriyorsunuz?'' Kalem 35-37

* Dediler ki: -Artık yeter. Eğer böyle yazmaya devam edersen, hakkında suç duyurusunda bulunacağız.

* Dedim ki: Rabbim buyuruyor: ''Şu halde, eğer iman etmiş kimseler iseniz onlardan korkmayın, benden korkun.'' Âli İmran 175

İşittik ve itaat ettik ya Râbbi...

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄- ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄- ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

"Biz atalarımızı bir din üzerinde bulduk, biz de onların izinde gidiyoruz" derler.

Senden önce de hangi memlekete uyarıcı göndermişsek mutlaka oranın varlıklıları:

-Atalarımızı bir din üzerinde bulduk, biz de onların izlerine uyarız, derlerdi.

Şüphesiz suçlular cehennem azabında devamlı kalacaklar.

Azapları hafifletilmeyecektir. Onlar azap içinde kurtuluştan ümit kesmişlerdir.

Biz onlara zulmetmedik, fakat onlar kendilerine zulmettiler.

-'Ey Mâlik! Rabbine söyle, bizim işimizi bitirsin!' diye seslenirler.

Mâlik de: 'Siz böyle kalacaksınız!' der.

Andolsun biz size hakkı getirdik, fakat çoğunuz haktan hoşlanmıyordunuz.

Zuhruf 22-23-75-76-77-78

Üst Ana Sayfa Alt