Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Başbakanlik: Sosyal Medya Paylaşimlariyla Ilgili Yasal Süreç Başladi

raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, Reina saldırısının ardından "ayrımcılık içeren" paylaşımlarla ilgili yasal sürecin başlatıldığı belirtildi.

Yılbaşı gecesi, gece kulübü Reina’ya düzenlenen saldırıda 39 kişi hayatı kaybetti. Saldırının ardından sosyal medyada katliamı öven paylaşımlar tepki çekti

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Başbakanlık, kutuplaşmaya yol açabilecek bu tarz paylaşımların tehlikeli bir tuzak olduğunu belirtti. Konuyla ilgili yasal süreçlerin başlatıldığı kaydedilen açıklama şu şekilde: “31 Aralık gecesi İstanbul’da meydana gelen menfur saldırı sonrası ne yazık ki, sosyal medyada birtakım ayrımcılık içeren paylaşımlara yer verildiği görülmektedir. Değerler ve yaşam tarzları üzerinden yapılan eleştirilerin, kutuplaşmaya sevk edici paylaşımların teröre hizmet edeceği unutulmamalıdır. Milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde, terör eylemlerini haklı gösterebilecek bu tür söylemler tehlikeli birer tuzaktır. Beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde kurulan bu ucuz tuzaklara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Ülkemizin ve milletimizin menfaatleriyle bağdaşmayan bu tür paylaşımlar aynı zamanda suç teşkil edebilecektir. Halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek bu paylaşımları yapanlarla ilgili yasal süreçlerin başladığını kamuoyunun bilgisine sunarız.” (Gazeteduvar)

Ekli dosyalar

• IMG_20170102_204338_839_2.jpg
    IMG_20170102_204338_839_2.jpg
    178.7 KB · Görüntüleme: 132
Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kefereler susmak bilmedi, yok yılbaşı kutlamak haram diyenlerin suçu, yok ışid gerçek islam, yok sünniler alevileri katlediyor. Işid mışid bahane tek amaçları İslam'a ve Müslümanlara saldırmak.

raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kefereler susmak bilmedi, yok yılbaşı kutlamak haram diyenlerin suçu, yok ışid gerçek islam, yok sünniler alevileri katlediyor.

Haklısın, peki şimdi nolur gibi geliyor ?

"Kutuplaşmaya sevk edici" eleştiriler deniyor bu bir çok konuyu bir çok kişiyi kapsar.Şu anda A kesimi B kesimi suç teşkil ediyor diyor B kesimi C kesimini C kesimi her iki kesimi derken ..... Birde bu kapsamda tutuklananlar çıkarsa, fena karışır gibi geliyor. Asıl kutuplaşmayı başlatabilir. Allah bilir.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

"Kutuplaşmaya sevk edici" eleştiriler deniyor bu bir çok konuyu bir çok kişiyi kapsar.Şu anda A kesimi B kesimi suç teşkil ediyor diyor B kesimi C kesimini C kesimi her iki kesimi derken ..... Birde bu kapsamda tutuklananlar çıkarsa, fena karışır gibi geliyor. Asıl kutuplaşmayı başlatabilir. Allah bilir.
Eminim ki devlet bu troll ağından haberdardır. Twitter, Facebook, Sözlükler, frmtr vs. her yerde hesapları var. Aynı anda aynı jargon ile gündem yaratmaları mümkün değil yoksa. Aynı tayfa Halep düşerken şerefsizlik yapmıştı. Bunlara destek veren fetöcüler var bir de ortalığın karışmasını istiyorlar.
Devlet sadece şu solcu komünist ve fetöcü trolleri yok etse sıkıntı kalmaz.

raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eminim ki devlet bu troll ağından haberdardır. Twitter, Facebook, Sözlükler, frmtr vs. her yerde hesapları var. Aynı anda aynı jargon ile gündem yaratmaları mümkün değil yoksa. Aynı tayfa Halep düşerken şerefsizlik yapmıştı. Bunlara destek veren fetöcüler var bir de ortalığın karışmasını istiyorlar.
Devlet sadece şu solcu komünist ve fetöcü trolleri yok etse sıkıntı kalmaz.

fetöcülerden komünistlerden kurtulmak zor, beyinleri öylesine yıkanmış ki öylesine.. Özellikle fetöcüleri besleyenlerde belli zaten... Neyse. Yeni fetöcülerden arınalım diye çalışıyoruz zaten diğer benzeri örgütsel/tarikatler, müridler akıllanmadıkça bir fetö gider diğeri gelir malesef.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

öyle bi şey olmaz başkanlığa karşı çıkma yeter :) fetöcüler ise başkanlık için mezardakileri bile oy vermeye davet ederler , özal döneminde ülkenin gündemine sokan onlar hele böyle yasama yürütme yargı tek bir elde olursa oh kebap , malum ne tayyip ölümsüz ne ikinci adam belirli ne de akp fetöcülerden arınmış durumda .

raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Geçen iktidar yalakası hüloloooğğcu şerefsiz köpeğin biri attığım tweetlerden dolayı beni emniyetin internet sitesine şikayet etti bunlar bizide almasınlar şimdi bilgisi veyahut şikayet sürecinin nasıl geliştiğini bilen varsa cevaplarsa sevinirim ayrıca benim zaten Toplamda 4 Yıla yakınn ertelenmiş cezam var bu şikayet onlarıda patlatırmı acaba ??? Hani korktuğumdan değilde bi yalakanın yüzünden eğer bir mahkemeye çıkarsam direk patlıyo dosyalarım ve hepsinin cezasını yatıyorum üst sınırdan Allah göstermesin.Bu internet şikayeti olayını bilen biri cevaplarsa makbule geçer çünkü ben hep polis aldı yakalandık falan o şekil gittim geldim hiç böyle internet minternet şikayeti bilmem bile ???

raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Geçen iktidar yalakası hüloloooğğcu şerefsiz köpeğin biri attığım tweetlerden dolayı beni emniyetin internet sitesine şikayet etti bunlar bizide almasınlar şimdi bilgisi veyahut şikayet sürecinin nasıl geliştiğini bilen varsa cevaplarsa sevinirim ayrıca benim zaten Toplamda 4 Yıla yakınn ertelenmiş cezam var bu şikayet onlarıda patlatırmı acaba ??? Hani korktuğumdan değilde bi yalakanın yüzünden eğer bir mahkemeye çıkarsam direk patlıyo dosyalarım ve hepsinin cezasını yatıyorum üst sınırdan Allah göstermesin.Bu internet şikayeti olayını bilen biri cevaplarsa makbule geçer çünkü ben hep polis aldı yakalandık falan o şekil gittim geldim hiç böyle internet minternet şikayeti bilmem bile ???

ne yazmıştınız tweette merak ettim.
Bazıları korkutma amaçlı diyor bazıları terör örgütlerini ve propagandasını yapanları kapsar diyor. Bana kalırsa ropörtajda cümlenin kuruluşu ucu çok açık, nereye çekseler gider. Her an herkesi kapsayabilir. Allah muttakileri iftiralardan, şerrinden korusun.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

en iyisi bunlarla muhattap olmamak bu gece uzun bir aradan sonra sitelerini dolandım en son yarım saate almanyayı bir saate ingiltereyi alırız derlerken (ciddiyim abartmıyorum )dayanamayıp kaçtım :)

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
ne yazmıştınız tweette merak ettim.
Bazıları korkutma amaçlı diyor bazıları terör örgütlerini ve propagandasını yapanları kapsar diyor. Bana kalırsa ropörtajda cümlenin kuruluşu ucu çok açık, nereye çekseler gider. Her an herkesi kapsayabilir. Allah muttakileri iftiralardan, şerrinden korusun.

Bir tane değil ki birsürü tweetim var ama bu yalaka köpek bir tweete cevap yazmış şimdi burda paylaşmak yanlış olur forumun selameti açısından fakat içeriği El Bab'taki sivil ölümleriydi.
Yahu farketmez Allah Subhanehu ve Teala'dan başkasından korkmayız hamdolsun.Allah affetsin cahiliyede döneminde de 50 tane mahkemeye gittim acemisi değilim yani neyse gerçi hemen hemen aynı süreç işler herhalde şikayet,inceleme,takip,tespit ve gözaltı.Yani süreç böyle işler ama bu yalaka tweetır polisleri yalakalık için günde 500 tane şikayet ediyolardır o kadar mahkeme gördük hepsinden sıyırdık bunda takılırsak çok kötü olur ama İnşaAllah iki tweet yüzünden bi sıkıntı olmaz.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

akhi bizim en büyük hatamız bu, ümmete faydası olmayan sözü söylemeyeceksin
korkmuyorum diyorsunda korkman lazım. korkmanda tedbir almanda şart. ceza evine girdiğinde neden girdin diyenlere ne diyecen?
basit hatalar büyük zararlara neden oluyor sakınmak lazım.
imam ahmed bin hambel kuran mahlukdur diyen kafirdir demiş hapis yatmış sen ne için yattın deseler ne dünyada nede mahşerde karşılığı yoksa bu ziyandır

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
en iyisi bunlarla muhattap olmamak bu gece uzun bir aradan sonra sitelerini dolandım en son yarım saate almanyayı bir saate ingiltereyi alırız derlerken (ciddiyim abartmıyorum )dayanamayıp kaçtım :)

Öyle akhi zaten bende bu Güç yalakası kefereyle tartıştıktan sonra baktım bizim bütün akhilere aynısını yapıyolar ama onlar cevap vermiyor dedim demekki bunları adam yerine koymamak gerekiyo dediğin gibi heryeri fethediyolar Kudüs'te Mescidi Aksa'yıda fethedip cuma namazı kılıcaklardı ne oldu paşa paşa özür dilediler israil köpeklerinden bunlar böyle işleri güçleri yalandan fedailik yapmak,halkın gözünü boyamak icraata gelince fısss bitanesini sahada göremezsin neyse.Sinirlenmeye bile değmez. :):)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

hazır hertarafı almışken bizim bir paket vardı fransada dönüşte onuda alsalarda boşa kargoya para vermesek :)

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
akhi bizim en büyük hatamız bu, ümmete faydası olmayan sözü söylemeyeceksin
korkmuyorum diyorsunda korkman lazım. korkmanda tedbir almanda şart. ceza evine girdiğinde neden girdin diyenlere ne diyecen?
basit hatalar büyük zararlara neden oluyor sakınmak lazım.
imam ahmed bin hambel kuran mahlukdur diyen kafirdir demiş hapis yatmış sen ne için yattın deseler ne dünyada nede mahşerde karşılığı yoksa bu ziyandır

Vallahi haklısın abi sözünün üstüne diyecek söz yok.İşte hep bu cahilliğin sıkıntıları abi en kötü huyum bu işte abi bi haksızlık bi böyle ne bileyim yanlış gördüm mü susamıyorum oysaki sus işte dimi senin attığın tweetlemi kurtulacak El Bab'takiler Suriye'dekiler icraat yok ama lafa gelince neyse abi bişey çıkmaz ama yani öyle abartılacak şeyler de yazıp etmedim o yalaka yalakalık yapıcam diye yaptı yani.

Üst Ana Sayfa Alt