Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sosyal Medya Yeme İçme Alışkanlığımızı Değiştirdi mi?

Sosyal Medya Yeme Içme Alışkanlığımızı Değiştirdi mi?

• Evet

Kullanılan: 1 25.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%
  • Sunumsuz yemek yiyemez oldum

• Sosyal medya beni etkilemez kardeş

Kullanılan: 3 75.0%
  • Iyice pis boğaz olduk valla

• Kullanılan toplam oy
    4
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bizim cekirdek aile icinde geleneksellik devam ediyor ama akraba cevreye baktiĝimda ciddi anlamda etkilesim goruyorum. Bu etkilisim haliyle insanlari israfa da surukluyor.

Sizde durumlar nedir?

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
1-2 opsiyonel fikir dışında hayır. Sunuma munuma da gerek yok. Tadı güzel olsun yeterli. Geleneksellik iyidir. Tabağa sosla desen yapıp yanına ot koyup karın bile doyurmayan 2 lokmalık tatsız tutsuz şeyi yiyeceğime salçalı bulgur pilavı yerim daha iyi :)

Ibn'ül Cevzi rahimehullah ilme daha çok vakit kalsın diye çorbayla, sulu şeylerle geçiştirirmiş. Katı yemeklerle uğraşmazmış. Bunu duyduktan sonra ben de biraz öyle düşünmeye başladım. Ama her gün de çorba olmaz tabii.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
1-2 opsiyonel fikir dışında hayır. Sunuma munuma da gerek yok. Tadı güzel olsun yeterli. Geleneksellik iyidir. Tabağa sosla desen yapıp yanına ot koyup karın bile doyurmayan 2 lokmalık tatsız tutsuz şeyi yiyeceğime salçalı bulgur pilavı yerim daha iyi :)

Ibn'ül Cevzi rahimehullah ilme daha çok vakit kalsın diye çorbayla, sulu şeylerle geçiştirirmiş. Katı yemeklerle uğraşmazmış. Bunu duyduktan sonra ben de biraz öyle düşünmeye başladım. Ama her gün de çorba olmaz tabii.

Çorba cok iyi bir kurtarici ama cidden.
Ozellikle sabahlari, gerci borekciyim ben.
Bi corba bi borekle tum gunu gecirebilirim.
Ben zaten duzgun yemek yapamiyorum
sosyal medya benden etkilenip beni banliyor yapma diyee.:D

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Çorba cok iyi bir kurtarici ama cidden.
Ozellikle sabahlari, gerci borekciyim ben.
Bi corba bi borekle tum gunu gecirebilirim.
Ben zaten duzgun yemek yapamiyorum
sosyal medya benden etkilenip beni banliyor yapma diyee.:D
Mercimek veya ezogelinse olur. Her öğün gider. Özellikle sabahları harika oluyor.

Üst Ana Sayfa Alt