Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başörtüsü Neden Var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
biz Allah'ın ayetlerini bir bir sorgulayarak iman etmedik. sizin bu yaptığınız felsefedir. şu an tesettürü değil, bir tanrının varlığını sorguluyorsunuz.
tesettürümüzün ilk ve asıl sebebi Allah'ın emri oluşudur ve müslüman olan da bu emirlerin tümüne teslim olmak ZORUNDADIR.
Allah, insana fıtratına en uygun klavuzu bildirmiştir. bize ters gelen bir şeyler varsa, yaradılışımızdan gelen bir şeyler tahrif edilmiştir.

"tesettür çok gerekli bir şey" diyerek müslüman olan biri var mı bilmiyorum. "tesettür gereksiz bir şey" diye dinden çıkanı da bilmiyorum.
doğru soruları sormaya gayret edin ve aşamalı olarak ilerleyin.

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
biz Allah'ın ayetlerini bir bir sorgulayarak iman etmedik. sizin bu yaptığınız felsefedir. şu an tesettürü değil, bir tanrının varlığını sorguluyorsunuz.
tesettürümüzün ilk ve asıl sebebi Allah'ın emri oluşudur ve müslüman olan da bu emirlerin tümüne teslim olmak ZORUNDADIR.
Allah, insana fıtratına en uygun klavuzu bildirmiştir. bize ters gelen bir şeyler varsa, yaradılışımızdan gelen bir şeyler tahrif edilmiştir.

"tesettür çok gerekli bir şey" diyerek müslüman olan biri var mı bilmiyorum. "tesettür gereksiz bir şey" diye dinden çıkanı da bilmiyorum.
doğru soruları sormaya gayret edin ve aşamalı olarak ilerleyin.
Allah'ın varlığını asla sorgulamıyorum yanlış anladınız

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Tecavüz etmeye mantıklı diyen bir insana nasıl üslubu mu düzeltebilirim söylesene ?

Mantık mantık mantık diyerek mantığınızı kullanmadan mesajları okuduğunuzu düşünüyorum size onca mesaj geldi sorunuzla alakalı hepsini teker teker ANLAYARAK okumanızı rica ediyorum üslubumuza da dikkat edelim inşaAllah size burda sorunuza cevap verenlere hakaret içerikli sorular yöneltmek yerine sorduğunuz soruya verilen cevapları -madem ki merak ettiğiniz için bu sorular soruyorsunuz- yeniden okuyun

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Mantık mantık mantık diyerek mantığınızı kullanmadan mesajları okuduğunuzu düşünüyorum size onca mesaj geldi sorunuzla alakalı hepsini teker teker ANLAYARAK okumanızı rica ediyorum üslubumuza da dikkat edelim inşaAllah size burda sorunuza cevap verenlere hakaret içerikli sorular yöneltmek yerine sorduğunuz soruya verilen cevapları -madem ki merak ettiğiniz için bu sorular soruyorsunuz- yeniden okuyun
Ya siz galiba anlamıyorsunuz yada tecavüzün doğru olduğuna inanıyorsunuz başka bişey söyleyemeyeceğim

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
"Yeryüzünde gezip dolaşmadılar mı ki, düşünecek kalpleri, işitecek kulakları olsun? (Dolaştılar, ama ibret almadılar). Çünkü gerçekte gözler değil, göğüslerdeki kalpler (kalp gözleri) kör olur."

HACC Suresi 46. ayet

Kardeşler cevap yazmayın İnşaAllah.

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Tecavuzculere gore mantikli. Onlarin dayanagi da mantik senin dayanagin da mantik. Yani sen kendini ilah edinmişsin. Demek istedigimiz bu
Alakası yok ne ilah edinmesi ya konuyu saptırmayın kimseye göre mantıklı değil... Neyse gerçekten daha fazla cevap yazmayın konu burda kapansın artık. Ben fikirlerimi değiştiremiyorum

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alakası yok ne ilah edinmesi ya konuyu saptırmayın kimseye göre mantıklı değil... Neyse gerçekten daha fazla cevap yazmayın konu burda kapansın artık. Ben fikirlerimi değiştiremiyorum
İşte bu da senin ne kadar dogmatik olduğunun kanıtı. Kim hayatında Allahın hukmunu esas alırsa onun ilahı odur. Kim de yalnizca mantığına uyar ve değişime kapalı olursa o da kendini ilaj edinmiştir. Ruhisukut abinin yazdıklarını biraz tefekkur et sana tavsiyem

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
İşte bu da senin ne kadar dogmatik olduğunun kanıtı. Kim hayatında Allahın hukmunu esas alırsa onun ilahı odur. Kim de yalnizca mantığına uyar ve değişime kapalı olursa o da kendini ilaj edinmiştir. Ruhisukut abinin yazdıklarını biraz tefekkur et sana tavsiyem
Size katılmıyorum neyse konuyu kapatalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt