Makale Batıl Davaları Için Çaba Sarf Edenler !

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi
Mucahid liderlerden Şeyh Celaleddin el-Hakanî şöyle diyor: Biri erkek, biri bayan iki Fransız doktor geldiler ve bana; yaralılarınızı tedavi etmemiz için müsaade eder misiniz? Dediler. Ben, buyurun, dedim. Ve kadına kim olduğunu sordum. Erkek doktor bu benim eşimdir, dedi. Daha sonra bayan doktorun onun eşi olmadığı ortaya çıktı ve biz çadırlarını ayırdık. Ancak bir süre sonra geceleri birbirlerinin çadırlarına gittiklerini anladık ve çadırların başına birer nöbetçi diktik. Bir müddet sonra da bayan doktorun mucahidlere çıplak bayan resimleri dağıttığını tesbit ettik. Bunun üzerine her ikisini de kovduk... Ve bu iki doktor hâlâ mektub yazıyor ve şartlarınız ne olursa olsun kabul ediyor ve dönmek istiyoruz, şeklinde haber gönderiyor ve hizmette ısrarlı olduklarını belirtiyorlar...

Allahu âlem, bunlar misyonerlik faaliyetlerinde bulunmak istiyorlar, Hıristiyanlaştırma faaliyetlerinde bulunmak istiyorlar... Mucahidleri ahlaken bozmak ve fesat çıkarmak istiyorlar ya da kendi ülkelerinin ajanlığını yapmak... Ancak düşünün... Hedefleri uğrunda şiddetli zor şartlara tâlib olabilmektedirler. Amaçları onları, hemen hemen yarısı yağ olan Afgan çorbasını içmeye tahammül ettiriyor. Hâlbuki bazı kardeşlerimiz bu çorbaları içtiklerinde ishal oluyor. Çorbada et ve pirinç adına bir şey yok ki. Sadece ekmek ve çorba. Bununla birlikte Fransızlar batıl davaları uğrunda böyle bir yaşantıya razı oluyorlar. Peki, müslümanlar nerede? Durmadan soruluyor. Hristiyanlarla yardımlaşalım mı, yoksa yardımlaşmayalım mı? Müslümanlar kaçarsa, burada olanlar ne yapacaklardır? Hasbunallah venimelvekil! İslâm ümmeti ne kadar ihmalkâr, ne kadar kusurludur. Bütün bunlardan sonra bakıyorsun birileri çıkıp geliyor, dilini üç karış uzatıyor ve sana şunlar şöyle, bunlar böyle diye hesap sormaya kalkıyor.

Şehid Şeyh Abdullah Azzam alıntı...

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
Üye
Bu konuyu okurken aklıma gelen ve kendi iç alemimde cevabını aradığım soruyu buradada yazayım..yanlış yere çekilmesin..bir müslüman olarak belki içimde olan bir hüzün veya hayflanma veya dert..
Elbette bu sorunun bir çok cevabı var ve verilir lakin belki özeleştiri ve gelecekte daha sağlam temeller atılma adına yazmadan geçmek istemedim ..
Pkk gibi bir örgüt batıl davası için yıllardır dağlarda mücadele ediyor ve halen peşinden giden milyon var ve mücadelelerini tüm küfür anlayışına binaen halka benimsettiler,hemde bu kürd halkı dinine bağlı olmasına rağmen..
Çeçenistan ve bir çok bölgede din ve cihad anlayışına rağmen dindar halkı kendimize küstürdük ve barınamadık..
Bunun sebeblerini irdelemek lazım değilmi..
İslami hareketlerin bu tablosunu incelerken elbette küfrün yani emperyalist ülkelerin tuzaklarını ve oyunlarını yazalım,lakin bizdeki hatalar veya eksiklikler neler...diye soruyorum kendime..

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt