Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Alpaslan Kuytul Klasigi - Suriyedeki Katliam

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adanadaki kadınları şehir dısına cıkartırsınız el birliği ile bu adamında işi biter. Çünki dinleyecek kimsesi kalmaz akhi:)

D Çevrimdışı

drakula21

Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle münafık ve sapık sofi tarzında konuşanlar hesabını ahirete bırakmak istemiyorsa Alparslan hoca dan gitsin helallik alsın(Not:genel tutumum böyle Alparslan hocayla alakası yok gıybetin)Ben furkan cemaatinden değilim.bu cemaattensin deyip zanda bulunmayın diye baştan söylüyorum.fakat hocanın netten sohbetlerini takip ederim ve verdiğiniz tepkileri gereğinde fazla buluyorum.bugün türkiye de islami camia da kaç grup silahlı cihad için mücahid yolladı?yollamayanların hepsi münafık mı?Bu insanlar la ilahe ilallah ı anlatmaya çalışıyor ki tebliğ faaliyetinde bulunan kardeşler bilir ki Türkiye de bu meseleyi bilmeyen milyonlarca insan var.Türkiye de tevhidi anlatıp burada bir uyanışa vesile olalım diyor ne var bunda anlaşılmayacak veya bunda yanlış olan taraf ne?Son olarak insanları lütfen üsame bin ladin süzgecinden geçirmeyin.Şeyhi Allah için severim ama Allah ahirette Usame süzgecinden geçirmeyecek insanları

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
yalancı olarak ifşa mı? Daha sert mi? Asıl yalancı itham eden sensin ben senin sözüne değil gördüğüme itimat ederim!Forumda pc başında hergün otrup adminlikle mi islam hakim olacak yoksa bu furkan vakfındaki kardeşleri iftira atarak mı beğenmediğin insanlar kahve kahve dolaşarak insanlara İslamı anlatıyor! Karalama ile bi yere varılmaz sen hangi cemaattensin ? kendi kimliğini ifşa et hakikatı söylemeyelim diye sus diyorsun yarası olan gocunur! Kendine çeki düzen ver tarafsız davran!
Yuruyen Gelin iş yapın demeye getiriyor sözüne katılıyorum. Ayrıca insanda dava sıkıntısı acısı olmalı bu insan bence samimi ihlaslı çalışma yapıyor Herkesin bazı yönleri kötü yada eleştiriye açık olabilir bu da onu karalama değilde kendine ders çıkarması yönünde yapılmalı sanki burada yazdıklarınız çokta onun umurunda! Sizin varlığınızdan haberi bile varmı kendisince bişiler yapmaya çalışması onun yanlış yapmayacağı alamına gelmez ..

Öncelikle hakkimda yapmis oldugun zannin bedelini ahirette ödeyeceksin.

Furkan cemaatini sizin gibi video ya da yazilardan degil bizzat kendi merkezinde taniyanlardanim, cemaat icindeki cihada bakis hocanin videosundaki gibidir. Kendilerini öncü nesil ilan eden bu insanlarin cihada adam göndermek yerine gitmek isteyenede bu videodaki gibi mani olmaktadirlar.

Hocanizin zaten ilmi ortada, kalabalikla adam olunsaydi nur cemaati sizin kac katiniz acaba üstüne fettullah gülen hocaniz gibi 100 adami cebinden cikarir.

Kardes forumda bos bos yaziyorsun ve bize direk saldiriyorsun, 3 gün süre ile yazma yasagi verdim, umarim bu süre zarfinda insan olmayi hatirlarsin ve bos bos konusmaktan vazgecersin.

Edit: Özelden helallik istemesinden dolayi bani kaldirildi.

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
alparslan kuytul aslında mühendis...istese bırakır furkanvakfını gidip bir yerde çalışır...akşam gelincede pcden suriyeyi yazar esada hakaret eder...mesleğini bırakıp islam davası için uğraşan bir adama neden bu kadar yükleniyorsunuz...merak ediyorum acaba burda biz diyoruzda ibn arabi zındık celalettin rumi kafir felan diye...bu şahıslar hakkında bi yerde çıkıpta ibn arabi katmerli bir kafirdi diyen kaç kişi var...bu ülkede devlet kontrolünde faiz zina yapılıyor...alparslan kuytul devlete hakaret ediyor,cumhurbaşkanının karısına hakaret ediyor,başbakana sen elif beyi bilmezsin niye fetva veriyorsun diyen biri...hocaya boşuna yükleniyorsunuz...

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
alparslan kuytul aslında mühendis...istese bırakır furkanvakfını gidip bir yerde çalışır...akşam gelincede pcden suriyeyi yazar esada hakaret eder...mesleğini bırakıp islam davası için uğraşan bir adama neden bu kadar yükleniyorsunuz...merak ediyorum acaba burda biz diyoruzda ibn arabi zındık celalettin rumi kafir felan diye...bu şahıslar hakkında bi yerde çıkıpta ibn arabi katmerli bir kafirdi diyen kaç kişi var...bu ülkede devlet kontrolünde faiz zina yapılıyor...alparslan kuytul devlete hakaret ediyor,cumhurbaşkanının karısına hakaret ediyor,başbakana sen elif beyi bilmezsin niye fetva veriyorsun diyen biri...hocaya boşuna yükleniyorsunuz...

Hoca mı?

Doğrudur, her peşine adam takan hocadır bu memlekette. Biraz ilimden irfandan anlayan bu adamın fetvalarını izlediğinde ne kadar ilimden nasipsiz olduğunu çok rahat anlar.

Siz ağzı laf yapanı ilim ehli sanıyorsunuz. Arada birde gaza gelip elini de havaya kaldırıp sağa sola ateş püskürdü mü tamamdır. Hemen etbalarından ilk aydınlanan çıkar ve "tekbir" diye bağırır. Bunu izleyen ilim bilmez, irfan bilmez insanlarda kalkıp bu cuhela takımını hoca yerine koyarlar.

Kendisine sorulan her soruya bir insan cevap verebilir mi? Akaid soruyorlar anında cevap. Fıkıh soruyorlar anında cevap. Muhtelif konularda soruyorlar anında cevap. Adama o kadar soru soruluyor o konuda zır cahil olduğu yüzünden anlaşılıyor. Fakat adam "bilmiyorum" demeyi kendine yediremiyor ve saçmalıyor da saçmalıyor. Kardeşim bilmiyorsan sus. Hocalık kabadayılıkla olmuyor. Eğer Kur'an'dan ve Sünnetten delilleri, alimlerden o konuda ki nakilleri getirip meseleyi cem edebiliyorsan, doğru istinbatla racih olan görüşü ortaya koyabiliyorsan işte o zaman hocasındır.

Bir ara bu adam nedir neyin nesidir diyerek sitesinden soru cevaplarını izledim. Aklıma Abdullah İbn Mesud (radiyallahu anh)'ın şu sözü geldi.

"Kendisine fetva sorulan her meselede fetva veren kimse, muhakkak ki delidir"

(İbn Mace - Mukaddime)

D Çevrimdışı

drakula21

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş zan dan kaçın ilmi olarak reddiye sunuyorsan paylaş biz de faydalanalım.Yüzünden cahil olduğu anlaşılıyor,her konuda bir adam cevap verebilir mi ifadelerinin yerine ilmi reddiyeler sunsan daha ii olur

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeREdit: Özelden helallik istemesinden dolayi bani kaldirildi.
açıktandan da özür diliyorum ve helallik istiyorum lakin dediğim gibi bi admin ve modun değişik fikir ve akımlar görüşler hakkındada adil ve hakikat yanlısı olmaları gerektiği ve sindirme ile de bi yere varılamayacağı kanısındayım hakkınız helal edin. Sürtüşme bize yakışmıyor :)

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Az önceki Yorumumda yazmayı unutmuştum.
Kuytulun Bahsettiğinin Tersi, Bu İslam Milyonlarla Olmuyor ki Yukarıda örnek vermişler Gülen Cemaati Türkiyedeki En büyük Cemaatlerden Biridir Ve üyeleri milyonu aşkındır, Bir işe yarıyor mu hayır?Sistemi yıkabiliyor mu hayır?Abd ye dur diyebiliyor mu hayır?İslam Şeriatını Getirebiliyr mu hayır? Sistemle paslaşmasaydı zaten Gülen cemaati bu kadar sayıca artmazdı, bunun garantisini alıyor sistem ve el altından destekliyor benim gördüğüm bu

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ömer İbn Abdulaziz bilmiyorumla ilgili oda başkalarını eleştiriyor istiyorsan sende kendin Alparslan Kuytul Şehid Seyyid Kutup'un Yoldaki İşaretler Dersi 2 Bölüm 2 yi dinlemeni isterim sana kendi güzel bi cevap vermiş olacak recmle ilgili bi mesede anlatıyor kardeş herkes herşeyi bilemez ..

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
inanin bu kadar ilmi bir cevap daha olamaz inanin soktayim.sehid seyhi sorárken cok umutlanmistim demistimki simdi bu adam acikalr derki onun gibi bir adam yoktur o cihadin besigindeydi der ama tama tersi oldu adam ben tanimiyorum öyle biri varmi yokmu bilmiy<orum bila bila bila.sonrada suriye zart olmus zurt olmus.yahu hep sizmi haklisiniz yahu hep sizmi bilirssiniz.isinize geldimi krik dereden su getirir kuranin hesaba gelen yerlerini alirsiniz.olmdai ters cevir bu uymadi dersiniz.furkan vakfi kuralim burda gel hizmete katil para kazan git araba al ama gel programa katil ha sakin baska bisey yapma zaten bu gidenler hayatini ortaya koyanlar hepsi serseri siz akillisiniz.tövbe tövbe.yahu sizi sizin gibi düsünenleri sizin gibi iftira edenleri mücahitlere dil uzatanalri burda yargilayamiyoruz ama ALLAH TAN RABBIM den arzinda diledigim gibi gezenden dua ile istiyorum ALLAH size hidayet versin eger RABBIMin yaninda sizin hidayetiniz zor iswe ALLAHU alem O SIZIN AZABAINIZI ARTIRSIN:biz selefi vahhabi alici velici olmaya heveslenmedik siz bizi sürekli buraya itiiniz biz ayeti aldik siz dediniz ki ayet bu zaman da böyle alinmaz hasa.biz hadis aldik sizin uydurma hadislerinizi ortaya cikardik cevabiniz zaten sizin ibni kayyimda´n baska hadisciniz yok dediniz.cihaddan bahsettik bizi asirici gördünüuz.size yaranmak gibi bir niyetimiz yok.bizim maksadimiz burdaki kardeslerin maksadi alinin velinin dinini akidesini sorgulamak deildir.bizim amacimiz okuduklarimizi ögrendiklerimizi hayatimiza gecirmek.lafi eveleyen geveleyen adamlarla isimiz olmaz bizim.evet biz selefiyiz vahhabiyiz biz asiriciyiz biz deliyiz falaniz fulaniz ama muvahhidiz varmi diyececeginiz varmi yapacaginiz.biz sirati mustakim de oldugumuza ALLAH svt guvenerek inaniyoruz.ehli sünnet olamiyoruz gözünüzde sebebi tasavvufculari cok sevmeniz onlari ehli sünnet görmeniz.bizim safimiz yolumuz belli arkadasim alparslan kuytulu da alin sizin olsun biz haysiyetli serefli olan bir yoldayiz insaALLAH.kardesler selamun aleykum

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
inanin bu kadar ilmi bir cevap daha olamaz inanin soktayim.sehid seyhi sorárken cok umutlanmistim demistimki simdi bu adam acikalr derki onun gibi bir adam yoktur o cihadin besigindeydi der ama tama tersi oldu adam ben tanimiyorum öyle biri varmi yokmu bilmiy<orum bila bila bila.sonrada suriye zart olmus zurt olmus.yahu hep sizmi haklisiniz yahu hep sizmi bilirssiniz.isinize geldimi krik dereden su getirir kuranin hesaba gelen yerlerini alirsiniz.olmdai ters cevir bu uymadi dersiniz.furkan vakfi kuralim burda gel hizmete katil para kazan git araba al ama gel programa katil ha sakin baska bisey yapma zaten bu gidenler hayatini ortaya koyanlar hepsi serseri siz akillisiniz.tövbe tövbe.yahu sizi sizin gibi düsünenleri sizin gibi iftira edenleri mücahitlere dil uzatanalri burda yargilayamiyoruz ama ALLAH TAN RABBIM den arzinda diledigim gibi gezenden dua ile istiyorum ALLAH size hidayet versin eger RABBIMin yaninda sizin hidayetiniz zor iswe ALLAHU alem O SIZIN AZABAINIZI ARTIRSIN:biz selefi vahhabi alici velici olmaya heveslenmedik siz bizi sürekli buraya itiiniz biz ayeti aldik siz dediniz ki ayet bu zaman da böyle alinmaz hasa.biz hadis aldik sizin uydurma hadislerinizi ortaya cikardik cevabiniz zaten sizin ibni kayyimda´n baska hadisciniz yok dediniz.cihaddan bahsettik bizi asirici gördünüuz.size yaranmak gibi bir niyetimiz yok.bizim maksadimiz burdaki kardeslerin maksadi alinin velinin dinini akidesini sorgulamak deildir.bizim amacimiz okuduklarimizi ögrendiklerimizi hayatimiza gecirmek.lafi eveleyen geveleyen adamlarla isimiz olmaz bizim.evet biz selefiyiz vahhabiyiz biz asiriciyiz biz deliyiz falaniz fulaniz ama muvahhidiz varmi diyececeginiz varmi yapacaginiz.biz sirati mustakim de oldugumuza ALLAH svt guvenerek inaniyoruz.ehli sünnet olamiyoruz gözünüzde sebebi tasavvufculari cok sevmeniz onlari ehli sünnet görmeniz.bizim safimiz yolumuz belli arkadasim alparslan kuytulu da alin sizin olsun biz haysiyetli serefli olan bir yoldayiz insaALLAH.kardesler selamun aleykum

İçini Dökmüşsün ya. :) Yılların birikimini noktayı bırak virgülsüz yazmışsın :cihad:

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi Allah senden razı olsun...

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAH tüm müslümanlardan razi olsun.artik yeter bunlar kantarin topuzunu kacirdilar kardas.nokta virgül zamanimi.selamun aleykum

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Arkadaşlar hakikaten inanamıyorum sizlere. düşüncenize ters olan birini yerden yere vuruyorsunuz. Unutmayın beş vakit namaz kılıyor bunlar bunlara sapık demek veya bel'am demek için kuvvetli delil gerekir. Böyle bir yere varamazsınız.

Alpaslan Kuytul hocanın her ne kadar bazı görüşlerine katılmasamda şuanda türkiyede halkın arasında en düzgün hoca olarak görüyorum. Bu adamında hedefi cihad ve hilafet. Sadece günümüz şartlarına bakarak kendine bir strateji belirlemiş. Adam kazanıyor cemaate. Bu cemaat ileride 50 milyon olursa belki halk bir devrim yapılabilir ve şeriat getirilebilir. Ayrıca belirtiyor bu işler 30 yıl sürebilir diye.

Ya biz neyapıyoruz forumda? Mücahid fotoğraflarına ve videolarına bakıp duygulanıyoruz. Hiç bizimde cihad ve hilafet için SOMUT bir adımımız varmı? Bizimde başımızda bize yön verecek herkesin kabulleneceği bir lider var mı. Cevap = yok.

Bu forumda herkes kafasına göre konuşuyor. Mesela Usame bin Ladin hakkında ters görüşlü cahil müslümanlara küfür ediliyor, aşağlanıyor vs vs. Forum yetkililerinin tehditleri dahi ban ederim demekle sınırlı. Eminimki çoğunuz cihad ve hilafet konusunda son derece hassas ve titizsiniz. Ancak metod olmadan strateji olmadan bir yere varılamaz. Bundan olsa olsa "her kafadan bir ses" olur. Somut adımlar atıp birbirimizle çekişmeyi çatışmayı bırakmalıyız.

Allah'a ve Resulüne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir. (Enfal sûresi 46. ayet)

Somut adımla ilgili olarak şu ipuçlarını verebilirim.
- bir toplanma yerimiz olsun
- herkesin bildiği ve gelebileceği bir istişare ve sohbet mekanımız olsun
- Alpaslan Kuytul ile cihad konusunda hemfikir olmak için görüşmeler yapmak

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Almunadil sana katılıyorum onun için izmirde oturduğumdan dolayı izmirde ilimdere gitmelimiyim yada kimlerle bağlantıya geçmeliyim.Nusret cephesinden çağrı yapıyolar lakin kimle nasıl irtibata geçeceğimiz belli değil ve bilinmiyor ayrıca vaıkf dernekle belli bi STKların tüzüğüne sahip oldukların onlara göre hareket ediyorlar ki bi yer olmalı lakin nasıl bi yer ? diğerleri gizli ve sivil korkusundan dolayı pek de ulaşamıyor yada tebliğ konusunda pek gayretsizler isteklilere rağmen vesselam.. hareket gerek duranlar ölürler..

H Çevrimdışı

hasan 42

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ya ahiler bu tavırlarınız beni şaşırtıyor
sizce ikizkuleleri üsame mi vurdu yani

burdaki ahilerin cevaplarını merak ediyorum doğrusu

pas geçmeyin ve cevaplayın allah swt hakkı için

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ya ahiler bu tavırlarınız beni şaşırtıyor
sizce ikizkuleleri üsame mi vurdu yani

burdaki ahilerin cevaplarını merak ediyorum doğrusu

pas geçmeyin ve cevaplayın allah swt hakkı için

Sen nasıl abdest aldığına ve Namaz kıldığına eminsen Ben ve kardeşlerimde o kadar Şey Usama'nın İkiz kuleleri vurduğuna eminiz. Uçakları yönlendiren o 19 genç Mucahidide unutacak değiliz. Allah subhanahu ve Teala Şahadetlerini kabul etsin. Saçma sapan asılsız Komplo teorilerinede inanma kardeş.

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İkiz kuleleri kimin vurduğunu düşünüyorsun ya da ikiz kuleleri Adnan oktar ın yaptırdığı belgesellerden birinde izlediysen amerikanın kendi yıktığını mı düşünüyorsun ??????
El kaide nin vurduğundan şüphe ediyorsan çok şeyden habersizsin...

Üst Ana Sayfa Alt