Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Alpaslan Kuytul Klasigi - Suriyedeki Katliam

H Çevrimdışı

hasan 42

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
evet benim bu konuda tam bir itminanım yok
karşı taraftan yana deliller daha sağlam ve bu olay amerikanın lehine bir milad oldu

o zamanlar inanıyordum dediklerinize ama şimdi şüpheler arttı (ama allahu alem diyorum hakkında kesin bilgim olmayan bir şey için ahkam kesmekten allah swt sığınırım)

ben sizin kararlılğınızı görmek istedim
admin ahilerdemi aynı görüştedir merak ediyorum
ve
delilleriniz neler

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
EVET ... Şeyh Usama'nın 11 eylül Şehitlerini Ümmete tanıtıp övdüğü bir vidosuda vardır. Eğer Elinizde varsa paylaşalım Lütfen..

H Çevrimdışı

hasan 42

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu vidolar zaten var ben üsame diye bir şeyhin varlığınada inanıyorum
ama
kulelerin önündeyapılan ayinlerden tutun
aynı dönem bushun bazı gafları, hiçbir yahudinin ölmeyişi
yahudinin ekmeğine yağ sürülmesi

üsame neredeydi belki onu ele geçirdiler bu açıklamalara zorladılar
video yetmez ahi
o saldırıdan sonra bizim canımız yandı yahudinin değil

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ezilen müslüman ümmetin aşağı görülen müslüman ümmetin gücünü gösterdi o saldırılar....Hem amerika o saldırıda ne denli dehşet zarara uğradı ve sıkıntı yaşadı istersen detaylı bilgiyi İslam dünyası dergisinin sayılarından birinde o saldırılarla ilgili çok güzel detaylı açıklamalar var...

H Çevrimdışı

hasan 42

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sonunda ne oldu
amerika mı battı ırak mı
maksadım cedel değil ahiler fakat bu haberi bana ilk veren çokiyi tanımadığım biri,
daha haberi verirken "müslümanların başı çok ağrıyacak demişti. nerden biliyordu acaba?

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yüzyıllardır müslümanların başı ağrıyor..neden: çünkü ümmet ifrad olmuş bidatler ümmeti parçaladı birlik düzen yok amerikanın süper güç olup olmaması önemli değil müslüman bir gider bin gelir merak etme inşaallah...

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD , Afganistanı İşgal etmeyi 11 eylül'den Çok önce planlıyordu zaten. Bu 11 eylül manhatten gazvesi sonucu olan birşey değil. O 19 genç adam Asrın Putlarını, Faizciliğin baş merkezi konumundaki Ticaret merkezini ve ABD'nin askeri güç simgesi Pentagonu vurarak, ALLAH Subhanahu ve Teala haricinde hiçbir gücün dokunulamaz olmadığını Tüm Dünya'ya gösterdiler. Allah onlardan razı olsun.

H Çevrimdışı

hasan 42

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yüzyıllardır müslümanların başı ağrıyor..neden: çünkü ümmet ifrad olmuş bidatler ümmeti parçaladı birlik düzen yok amerikanın süper olup olmaması önemli değil müslüman bir gider bin gelir merak etme inşaallah...

allahın rahmetinden ümit kesmek küfürdür ahi
inşallah bu manada bir ümitsizliğimiz yok ama üsame vurdumu vurmadı mı meselesini itikadi bir mesele gibi sunmanıza şaşırıyorum
ben bu konuda şüphe duyuyorum yakinim yok
ama demokrasiye karşı yakinim var
birbiri ile karıştırmayın

kuytulun cihada destek verip vermediği meselesi ayrı bir konu tabi ama
üsamenin durumundan emin olmaması itikadi bir konu mu

allah kalplarimize böyle bir yakin yerleştirmemişse bu çok büyük bir şeymidir

ümmetin derdiyle kavrulan biri için

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben aslen hangi konuyu konuştuğunuzu da bilmiyorum sadece yorumlarına cevap vermek istedim usame nin durmunu ben hiç itikadi bir durum gibi anlatmam gerçeği budur zaten inanmayanda kendi bilir artık..

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
biz burda alparslan kuytul tekfir etmedik cok soru sordun gecmiste yapilan bir konudan bahsedyiorsun.kim yapti ise yapti bu cok mu önemli.ameller niyetlere göredir.bir de bir fasik size bir haber getirirse bu haberin dogrulugunu arastirin deniliyor.yahu cok soru sordun git arastir bul ben sahsen bu sorulara cevap veren adminde istemiyorum.hayrmidir sermidir nasil sorular bunlar

H Çevrimdışı

hasan 42

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hiddetlenmeyelim

benim sorularımda hayırdan başka birşey yoktur allah şahit
hakkınızı helal edin
allah cephede islam için çarpışan bütün mücahitlerimizi korusun
onların tutuşturduğu cihad ateşi ile aydınlanıyoruz
bizede şehadet şerbetini içmeyi nasip etsin
hiddetlenmeyelim kardeşim

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
11 eylül islama yapılan saldırıları arttıran bir şey değildi, islama onlarca yıldır saldırılar yapılmakta idi. muhammed abinin de dediği gibi insan öldürmek bu yapılanlardan çok daha kolay bir şeydir. strateji de düşünülerek kulelere saldırılmasının seçildiğini düşünüyorum el kaide mücahidleri tarafından.

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeşim Usame bin Ladin'in soyu sopu belli, çevresi belli, mücadelesi belli. Biz onu alçak amerika'dan değil mücadelesinden ve cihadından dolayı tanıyoruz!
'O kimdir? bilmiyorum' demek onu tanımamaktan ve bazı önyargılardan kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir söz söyleyen kişiye karşı cephe almakta doğru değil. Çünkü işin aslını hakikatini anlatır bakarsın ikna oldumu olmadımı diye. Fakat bu konudaki cehaletinden dolayı onun bir kafir işbirlikçisi olduğunu ima etmek gerçektende çok hatlalı bir davranıştır. Bu dogru evet itikadi bir mesele değil ama dolayı veya dolaysız yoldan itikada kadar gidebilir (müslümana kafir denemez)!

şeyh Usame bin Ladin (rh.a) konuşmalarını dinlersen gerçekten bir mücahid olduğunu ve birçok ilim adamından daha dürüst ve açık bir şekilde gerçekleri anlattığını görürsün.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
usame bin ladin hakkında etrafta dolaşan iftiralara inanıp da bunları kabul etmiş olanlara bir şeyler anlatırken namusunuza sövene karşı savunurcasına saldırmayın. evet cihad namusumuz gibi olmalı fakat pek çok samimi insan da bu yanlış bilgileri doğru bulup inanmış olabilir. anlatırken biraz sabırlı olunursa ve karşıt görüşün yanlış yerleri de bilinirse faydalı olur inşaAllah.

H Çevrimdışı

hasan 42

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben ona güveniyorum ahi cihadı hakkında şahsı hakkında doğrudan olmasada dolaylı bilgilerim var

o şüphesz ki bir mücahittir amerikan uşağıda değildir.

buna itirazım yok zaten

sen samimiysen ben samimiysem
ortada sorun yokzaten
allah ümmete acilen onur göndersin ne diyelim

Üst Ana Sayfa Alt