Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Islami Siteden Ne Beklersiniz - Yeni Tasarım Için Fikir Alıyoruz

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Öncelikle hayırlı olur olur inşaAllah
şuan islami medyada (türkçe) eksik olan cihad medydanlarından haberlerin hızlı bir şekilde aktarılamaması ve cihad alimlerinin makale-videolarının tercüme edilememesidir. Bu konuda yardımcı olabilecek çok sayıda kişi var ama koordinasyon eksikliğinden dolayı birtürlü istenen olmuyor.
Bu konulardaki eksikliği giderebilecek bir siteye acil bir şekilde ihtiyac var.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle kendinize bu sorumluluğu yükleme cesareti gösterenlere ALLAH CC kolaylık versin.
Ümmetin bu ciddiyette islami sitelere ihtiyacı var. Yoksa kurtlar sofrasında kayboluyoruz. Bi sürü batıl site var

Fİkirse fikir. Bikaç tane de benden olsun.

*Benim ricam facebook youtube twitter gibi ( aslında amacı bence kişiler hakkında database oluşturmak ve insanlar hakkında bilgi toplamak olan) siteleri yeni sitenize bulaştırmayın lütfen.

*ebufaris kurdi kardeşe katılıyorum. Haberlere ulaşmakta sıkıntılarımız var.
*Aynı çizgide bulunan web sitelerinin paylaşılmasını isterim. ( siteden öneri olursa daha güvenilir olacaktır )
*sade kolay kullanılır olması bence en güzeli
*Forum şeklinde mi düşünülüyor bilmiyorum ama forum sitesi ihtiyacını islam-tr.org karşılıyor kanaatindeyim.
*Gülyarası sitesini ben de pek kullanmıyorum. Yoruyor beni. Ama neredeyse tüm neşitleri indirdim ordan o ayrı :)

* Kuranı Kerim okuyuşlarına ve kitap haline (sesli ve yazılı),
Hadis, kaynaklarına, (sesli ve yazılı ) ,
Neşitlere ( düzenli olmalı bence)
önemli ve önemi hiç eksilmeyecek türde olan eser ve videolar bulunsa iyi olur kanaatindeyim.
Bazen aradığımı bulmak günler alıyor internette.
Kaynak ihtiyacı olduğunda aklımıza bu site gelirse güzel olur bence.
( ne çok isteğim varmış benim de :)))) )

İşiniz zor ALLAH Kolaylık versin

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
öncelikle bir islami site zaten sonra öle olmalıki müslüman kardeşlerimiz facebook vebenzerlerine girmesin alternatif olarak güzel bir site olursa tasarım çok güzel va sade olursa bundan daha iyisi şamda kayısı ALLAH yapanlardan razı olsun ve yardım cı olsun

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Öncelikle hayırlı olur olur inşaAllah
şuan islami medyada (türkçe) eksik olan cihad medydanlarından haberlerin hızlı bir şekilde aktarılamaması ve cihad alimlerinin makale-videolarının tercüme edilememesidir. Bu konuda yardımcı olabilecek çok sayıda kişi var ama koordinasyon eksikliğinden dolayı birtürlü istenen olmuyor.
Bu konulardaki eksikliği giderebilecek bir siteye acil bir şekilde ihtiyac var.

Allah razı olsun.

Güzel noktalara değinmişsin.

Sitemiz uzun zamandan beri hizmettedir. Ve genel olarak ilimsel olarak nette faydalı olmaktadır. Müslümanlar olarak bir vucüdun azaları gibi olmak zorundayız biz de bu alanda ilimsel katkıyı yapmaya çalıştık hep.

Cihad meydanlarından haberleri ve videoların türkçeleştirilmesi konusunda hiçbir zaman bunu yapalım demedik. Maymun iştahlı olup onu biz yapalım şunu biz yapalım yerine yapabildiklerimiz üzerine yoğunlaştık ve bu alanda çıkan siteler malesef uzun soluklu olamadı.

İşte gulyarasi.com sitesi bir nevi kardeşlerimize alt yapı sağlayacaktı ancak ne yazık ki cihadi anlamda çalışan birçok site ve tevhidi düşündüğünü iddia eden kardeşlerden bu anlamda yardım alamadık. Varsa yoksa kuru eleştirilerinden başka birşey işitmedik.

Çok şey var yazacak ancak aynı dine mensup olduğumuzdan dolayı yapılanları buraya yazmak doğru olmaz.

Bu alanda ilgilenecek vaktimiz ve gücümüz yoktur ancak her zaman siz de görüyorsunuz herhangibi türkçe video çıkarsa bunu manşetten duyuruyoruz her zaman bu çalışmaları ön plana alıyoruz. Ve video silinmelerine karşı gelin video sitemize ekleyin diyoruz hamdolsun senelerdir 1 mb verimiz kaybolmadı inşaAllah olmayacakda. Az olsun öz olsun düzgün olsun anlayışındayız. 6 aylık ya da birkaç videoluk iş yapmamaya çalışıyoruz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Öncelikle kendinize bu sorumluluğu yükleme cesareti gösterenlere ALLAH CC kolaylık versin.
Ümmetin bu ciddiyette islami sitelere ihtiyacı var. Yoksa kurtlar sofrasında kayboluyoruz. Bi sürü batıl site var

Fİkirse fikir. Bikaç tane de benden olsun.

*Benim ricam facebook youtube twitter gibi ( aslında amacı bence kişiler hakkında database oluşturmak ve insanlar hakkında bilgi toplamak olan) siteleri yeni sitenize bulaştırmayın lütfen.

*ebufaris kurdi kardeşe katılıyorum. Haberlere ulaşmakta sıkıntılarımız var.
*Aynı çizgide bulunan web sitelerinin paylaşılmasını isterim. ( siteden öneri olursa daha güvenilir olacaktır )
*sade kolay kullanılır olması bence en güzeli
*Forum şeklinde mi düşünülüyor bilmiyorum ama forum sitesi ihtiyacını islam-tr.org karşılıyor kanaatindeyim.
*Gülyarası sitesini ben de pek kullanmıyorum. Yoruyor beni. Ama neredeyse tüm neşitleri indirdim ordan o ayrı :)

* Kuranı Kerim okuyuşlarına ve kitap haline (sesli ve yazılı),
Hadis, kaynaklarına, (sesli ve yazılı ) ,
Neşitlere ( düzenli olmalı bence)
önemli ve önemi hiç eksilmeyecek türde olan eser ve videolar bulunsa iyi olur kanaatindeyim.
Bazen aradığımı bulmak günler alıyor internette.
Kaynak ihtiyacı olduğunda aklımıza bu site gelirse güzel olur bence.
( ne çok isteğim varmış benim de :)))) )

İşiniz zor ALLAH Kolaylık versin

Allah razı olsun kardeş böyle güzel istekler gelirse bizim işimiz daha kolay olur. Aslında birçoğunu düşündük ancak arada bizimde göremediğimiz yerler gelirse çok güzel olur.

Facebook ile ilgili şunu diyebilirim ki o site kadar cahillerin tekfircilerin mürciyelerin olduğu bir yer görmedim. İlim o kadar ayaklar altındaki insan bakamıyor bile (islami kesimi diyorum)

Biz de zaten facebook gibi sitelere bağımlılığı azaltmak istediğimizden yenilenmeye gitmek istiyoruz aynı şablonda site yaparız ancak Allah'dan korkuyoruz çünkü hoş olmayacak durumlarda çıkar birçok çalışmada bizi engelleyen de bu zaten.

facebooka asla ziyaretçi göndermeyiz aksine oradan çekeceğiz inşAllah.

Haberle alakalı sanırım herkes haber diyor biz de hala bu konuda biz yokuz diyoruz gerekirse bu konuda site olarak tavsiye edeceğimiz siteleride reklam olarak duyururuz ancak şuan bunun için ayıracak zaman ve bu işle uğraşacak kardeş yok. Ve alan arttıkça site içinde ziyaretçi boğulmakta. Habere de girersek duracağımız yeri bilmiyorum : )

gulyarasi sisteminde forum olmayacak tek forumumuz var o da burası.

Neşitlerle alakalı katagoriksel olarak daha kullanışlı bir sistem ve sayfalar arası geçişler rahatlatılacak.

Kuranla alakalı Allah'a dua ediyorum bu alanda dünyada en önde olmak istiyoruz ve asıl amacımız da bu inşAllah ve inşaAllah Rabbim beni doğrulayacaktır. Ek olarak kuranda sizden yeni fikir gördüm bunu yazıyorum Allah razı olsun.

Kuran audio yanına ya da altına yazım halinde eklenecek sistemi dizayn ederiz inşAllah.

Sesli hadislere gelince sağolsun ebu emre hoca hadislerle alakalı çalışmalarını sitemize vakfetti onu da ileride ekleriz.

yazı ve kitaba gelince bu kısım inşAllah herkesin helal olsun diyecek kadar güzel bir sistem dizayn ettireceğiz bu da süpriz olsun.

Allah razı olsun

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
telif hakkı ödenmiş ilmi filmler...

Telifi olan metaryelleri zaten paylaşmıyoruz ve üyenin paylaştığını görürsek siliyoruz ayrıca gelen uyarıları değerlendiriyoruz.

Siz telifi alıp hediye etmek isterseniz siteye ekleyebiliriz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
google reklamlarının düzenlenmesi gerek.

Google reklamlarını en minimize şekilde sitemizde yayınlamaya çalışıyoruz.

Gelen reklamlar tamamen içerikteki yazıya binaen çıkmakta. Bu tür sizin gönderdiğiniz reklam çok nadir çıkmakta. Toplu olarak o tür reklamları engelledim yine de arada geliyorsa o reklama tıklayıp anasitenin urlesini bize gönderirseniz o siteyi banlayabiliriz.

Şuan üye nicki ile giren arkadaşlar reklamları görememekte reklamlar sadece ziyaretçiye açık.

Yine de ileriye dönük reklamlar inşaAllah devam etmeyecek. Şuan kendi yağımızda kavruluyoruz, herhangibi kişi, kurum ya da cemaatten herhangibi yardım almıyoruz.

Sadece gulyarasi için yapılacak sistemin piyasa değeri 5-6 bini bulabilecek şekilde ve üstüne server masrafını da katarsanız aylık ciddi şekilde ödeme tutuyor. Tabii bu yine de bizi haklı göstermez. Dediğim gibi arada çıkan bu tür içerikli reklamların linkini bize yazarsanız anında banlarız.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
öncelikle bir islami site zaten sonra öle olmalıki müslüman kardeşlerimiz facebook vebenzerlerine girmesin alternatif olarak güzel bir site olursa tasarım çok güzel va sade olursa bundan daha iyisi şamda kayısı ALLAH yapanlardan razı olsun ve yardım cı olsun

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Dua ile...

JiHaD Çevrimdışı

JiHaD

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullah...

Büyük kitlelere ulaşmak için içeriği zenginleştirmektesiniz.
Lakin millet haram olan müzikleri dinliyor diye ve onlara ulaşmak için müziklerinde koyulması veya göz yumulması hoş birşey değil.Bu tarz şeyler tamamen kalkmalıdır.(Tabi niyet kalabalıklara değilde Allah'ın rızasına ulaşmaksa)

Bu konuda örnek bir video.Bu videoda Allah'ın nasıl bir rızası kazanılabilir yada nasıl bir davetten söz edilebilir İzlemek için Tıklayın

Bu tür şeyleri sizlerin yüklediğini sanmıyorum.Üye olanlar yüklemişlerdir..O zaman onları kontrol etmenizi öneriyorum

Velhasıl, Maksat Kalabalıklara uluşmaktan ziyade doğru menheci verebilmek...
Sonra biri çıkıp hem müzikleri paylaşıyorsunuz ve buna önayak oluyorsunuz hemde müziğin helal olmadığını söylüyorsunuz diye serzenişte bulunursa zor izah edilir..

Sitede görmek istediğim şeyler
Alimlerin fetvaları sesli veya tercüme edilmiş halde.(Selefi Alimlerin).Bu konuda paylaşım yapılan diğer sitelerden yardım alınabilir.

A Çevrimdışı

ahfa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
red ve kabul !! seni saygıya davet ediyorum... ben sadece tavsiyemi yazdım,amacın cümlelerime muhalefet olmaksa bunu bari üslubuyla yap,olgun bi insana o yakışır...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Esselamu aleykum ve rahmetullah...

Büyük kitlelere ulaşmak için içeriği zenginleştirmektesiniz.
Lakin millet haram olan müzikleri dinliyor diye ve onlara ulaşmak için müziklerinde koyulması veya göz yumulması hoş birşey değil.Bu tarz şeyler tamamen kalkmalıdır.(Tabi niyet kalabalıklara değilde Allah'ın rızasına ulaşmaksa)

Bu konuda örnek bir video.Bu videoda Allah'ın nasıl bir rızası kazanılabilir yada nasıl bir davetten söz edilebilir İzlemek için Tıklayın

Bu tür şeyleri sizlerin yüklediğini sanmıyorum.Üye olanlar yüklemişlerdir..O zaman onları kontrol etmenizi öneriyorum

Velhasıl, Maksat Kalabalıklara uluşmaktan ziyade doğru menheci verebilmek...
Sonra biri çıkıp hem müzikleri paylaşıyorsunuz ve buna önayak oluyorsunuz hemde müziğin helal olmadığını söylüyorsunuz diye serzenişte bulunursa zor izah edilir..

Sitede görmek istediğim şeyler
Alimlerin fetvaları sesli veya tercüme edilmiş halde.(Selefi Alimlerin).Bu konuda paylaşım yapılan diğer sitelerden yardım alınabilir.

aleykum selam verahmetullah. Allah razı olsun.

Eleştiriler çoğalmaya başladı yine de sorun yok...

Yanıta gelince kardeş ben ne nette ne de reelde çalgı konusunda haramdır diye ısrar etmedim bu konuda samimi birinide görmüş değilim, koca koca sakallı abilerimizi bile çok gördük nette çalgı her şekilde haram deyip, hem evinde tv de hem cebinde hem pcsinde dinlemekte. HA bu beni haklı da göstermez ki zaten öyle birşey yapmaya da çalışmam çalgı konusu bana göre nettir bu konuda son dönem alimlerin çıkardığı güzel kitaplar vardır.

Dediğiniz linke tıkladım dinlemedim sanırım müzik ve normalde bu tür şeyleri millet paylaşsın diye site de yapmıyoruz. Ancak nedense böyle hassas olan kardeşlerimiz siteye girip altta raporu kullanmamakta.

Binlerce video audio ekleniyor ve tek kişi ile bu iş gitmez diyorum herkes elini taşın altına soksun şuan sitede taşın altına elini sokan Allahu alim 2 kardeş var.

Böyle videoların audioların yayınlanmasını başta ben istemem ancak siz de girip bir şekilde katkı yapabilirsiniz hiç birşey yapamazsanız böyle videoları vs rapor edip görmemize vesile olabilirsiniz.

Mesela eskiden mededle alakalı onlarca audio eklenmiş haberim yok burdan bir kişi uyardı üşenmeden o mededle alakalı olan audioların içine meded xxx şahsı demenin şirk olduğuna dair sohbet ekledik. ve googleden aramalarda gelen kişilere güzelde tebliğ amaçlı oldu. Asla bu tür isteklerden kaçmıyoruz bunu bilin kardeşim.

Amaca gelince site yönetimindeki bazı kardeşler bilir amacımız kalabalıklara ulaşmak olsaydı emin ol bu siteyle devam etmezdim sadece tasavvufla alakalı konu eklesek şuanki girenlerin iddia ediyorum 10 katı kişi günlük siteye gelirdi.

Şuan nasıl ki forum genel ancak bazı bölümdeki çalışmalar bize özelse yeni sistem de ehli sünnet menhecini ön plana çıkaracağız bu da süpriz olan ilimsel döküman bölümünde olacak inşaAllah.

Alimlerin fetvaları ile alakalı kısmı Abdullah hoca ile soru cevap yapıyoruz buna ek hocaları arttırmayı düşünüyoruz ve o kısıma bu dediğinizi de ekleriz inşAllah benim bildiğim bir arapça fetva sitesi var oranın türkçe bölümü de var sizinde bu şekilde bildiğiniz siteler varsa özelden bana yazarsanız sevinirim.

Allah razı olsun

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamun aleykum

birkac kisi cocuklar icin dini video, dini cizgi film felan istemisler, cocuklar icin ayri bir kategori yapilsa iyi olmazmi? bölümün birde alt kategorileri olsa, ilahi, film, ibadet konusu gibi ... nasil olur?
2. sitenin en üstünde hergün yeni bir ayet veya sahih bir hadis yazili olsa?
3. türkceyle sinirli kalinmasa, mesela bölümlere ayrilsa, ben almanca olan bircok faydali video biliyorum, kategori olsa "almanca" diye, ordaki videolari, sohbetlerin basliklarinida almancadan yazarsak, türkler haricinde baskalarinada teblig yapabiliriz. insaAllah :)
4. Namaz vakitleri yazsin biryerde... hatta ve hatta TR de namaz vakti olunca Namaz vakti diye isaret ciksin, gören kisi PC basindan kalksin namazini vaktinde kilsin diye (bunlar mümkünmü bilmiyorum ama hayal kurmanin siniri yoktur :)

S Çevrimdışı

suyunrenqi06

Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMÜN ALEYKÜM kuranı kerim kuranı kerim meali sahih hadis kitapları fıkıh kitabı gibi kitaplar üyelerin yorumu olmadan okunabilse ve indirilebilse şahsen benim çok ihtiyacım var annem bana hayrat vakfının mealli kuranını almış korkumdan okuyamıyorum daha neleer neler :( kuran hariç bütün kütüphanemi yakıcam inş yukarıda saydıklarım olucak inş:)

S Çevrimdışı

suyunrenqi06

Üye
İslam-TR Üyesi
nasıl sakin olurum ahhh... içimdekileri bir yazabilsem sizlere ömrümün sonuna kadar dua etsem haklarınızı ödeyemem biliyorum hidayettte her hayırda ALLAH C.C. dan ama hiiç vesileler unutulurmu inş ALLAH C.C bizlere cennetini nasip ederse hep beraber seyrederiz bu günlerimizi orada inş :)birde şuna şaşıyorum ve inanamıyorum ne kadar ezberci ve ne kadar düşünmeyen bir toplumuz inş bu siteye gelen herkes öz muhasebe ve eleştirisini yaparda ebedi hayatını kurtarır düşünüyorumda ailem emekleri arkadaşlarım vs vs kimsenin imanını kurtaramam ama sizler ve ben belki vesile oluruz (OYSAKİ HEPİMİZ EN DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU SANIYORDUK )dedimya anlatsam (HAYATIMDA KURAN VE SÜNNETTEN SONRA BAŞIMA GELEN EN GÜZEL ŞEY SİZLER OLDUNUZ ABİLERİM)BEN SİZİ VE ÜMMETİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİ (ONA) EMANET EDİYORUM DÜNYA VE AHİRET...:)
sakin ol şampiyon

Üst Ana Sayfa Alt