Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu hastalık herkeste var "Sonradan Görmelik" -Nureddin Yıldız

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
orta yolu bulma konusunda nureddin hocanın güzel sözleri olan bi video

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Bu Nureddin hocanın itikadı ve faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kendi sitesinden:

SORU:selamun aleykum hocam El kaide ile ilgili görüşleriniz nedir?
CEVAP:Selamünaleyküm.
O veya başka biri, ulemanın, Ümmet’in otoritelerinin irşadı ile olmadıkça Ümmet’i bağlayan bir anlam ifade etmiyor. Kimse kendi aklına göre bir iş yapıp Mü’minlerin başına dert olmamalıdır.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kendi sitesinden:

SORU:selamun aleykum hocam El kaide ile ilgili görüşleriniz nedir?
CEVAP:Selamünaleyküm.
O veya başka biri, ulemanın, Ümmet’in otoritelerinin irşadı ile olmadıkça Ümmet’i bağlayan bir anlam ifade etmiyor. Kimse kendi aklına göre bir iş yapıp Mü’minlerin başına dert olmamalıdır.

ee bu adamı gümletiyormu yani akhi

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sitesinde demokrasinin şirk olmadığını,bir mecburiyet olduğunu söylediğini gördüm birkaç yerde.fakat bidat karşısında duruyor,bidat ameller hakkında çok gerekli şeyler söylüyor fakat rabıtaya yalnızca bidat deyip şirk demediğini gördüm.facebook sayfasında erbakancı sözler ve resimler de görmüştüm,fakat doğru söyleyenine göre yanlış olacak değildir,ben hüsnü zan ediyorum şimdilik kendisiyle oturup konuşmadan kesin bir şey demek istemem.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşlar pardon ama, sizin amacınız nedir?

Alim misiniz?
Hoca mısınız?
Aydın mısınız?

Nesiniz..?

Amacınız nedir..

Cidden bazen anlamıyorum. Söyler misiniz, öküz altından buzağı mı arıyorsunuz?

Yahu ülkede sağlam olarak tevhid ve cihad menhecli bir hoca yok denecek kadar yok iken neden durmadan eleştiriyorsunuz.

Eklenen konuya bakın, ibretlik, nasihatlik, öğretici bir değer ise istifade edelim. Akideye bir ters durum varsa buyrun hepimiz birden bu eklenen sohbette akideyi zedeleyici sözler var diye usüluyle eleştiri yapalım. Bu şekilde eleştirmekle bir yere varamayız ve kimseden de istifade edemeyiz.

Yani en azından başka bir başlık açılır, ilgili şahsın akidevi hatası varsa sunulur.

Lütfen, etimizi butumuzu bilip de konuşalım.

D Çevrimdışı

drakula21

Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin hoca ebul hasan en Nedvi den icazet almıştır.yanlış hatırlamıyorsam Muhammed Kutub tan da ders almıştır.Muhammed Kutub un ve daha bir çok alimin kitaplarından türkçeye çevirileri var.ilimsiz birisi değil yani.daha çok ahlak ibadetten ve kalbimizdeki putları önce temizlememiz gerektiğini anlatır sohbetlerinde.özellikle mümin bir insanın yuvası nasıl olmalı bunun üzerinde çok durur.bu konularda istifade edilebilir.ben yararlı buluyorum sohbetlerini.kesinlikle istifade edilmeli.katılmadığınız konularda katılmıyorum diyebilirsiniz.ben de bazı görüşlerine katılmıyorum.hemen yaftalayıp çöpe atmaya gerek yok

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin hoca ebul hasan en Nedvi den icazet almıştır.yanlış hatırlamıyorsam Muhammed Kutub tan da ders almıştır.Muhammed Kutub un ve daha bir çok alimin kitaplarından türkçeye çevirileri var.ilimsiz birisi değil yani.daha çok ahlak ibadetten ve kalbimizdeki putları önce temizlememiz gerektiğini anlatır sohbetlerinde.özellikle mümin bir insanın yuvası nasıl olmalı bunun üzerinde çok durur.bu konularda istifade edilebilir.ben yararlı buluyorum sohbetlerini.kesinlikle istifade edilmeli.katılmadığınız konularda katılmıyorum diyebilirsiniz.ben de bazı görüşlerine katılmıyorum.hemen yaftalayıp çöpe atmaya gerek yok

katılıyorum,bu görüşte olmaız en doğrusu olacaktır Allahu alem nureddin hoca hakkında.

Üst Ana Sayfa Alt