Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Nasıl Bir Cesaret, Nasıl Bir Teslimiyet

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kahraman Kadın Sahabe

Müminlerin emiri Osman ibn Affan (ra) müslümanları tahrik eden , rahatsız eden rumları cezalandırmak için tertip ettiği ordunun başına komutan olarak Hubeyb ibn mesleme el-fihriyi tayin etti hubeybin eşi cündiyyede ordunun içinde bulunuyordu, savaş başlamadan önce Hubeyb ordusunu teftiş etmeye başladı. Bu esnada eşi ona aniden şu soruyu sordu, saavaş kızıştığı ve saflar bir birine karıştığı zaman ben seni nerde bulacağım??
Hubeyb söyle cevap verdi,Beni ya Rum komutanının çadırında yada cennette bulursun, savaş kızıştı Hubeyb ve beraberindekiler eşsiz bir kahramanlıkla çarpıştı... Nihayet ALLAH onlara Rumlar karşısında zafer nasip etti, ve Hubeyb eşini beklemek üzere süratle Rum komutanının çadırına gitti. Çadırın kapısına vardığında hayretler içerisinde kaldı !! Çünkü karısı kendisinden önce gelmiş ve Rum komutanının çadırına girmişti ... (Aiz el Karni Dünyanın En Mutlu Kadını ,Sayfa 166)

EBU HANİFE Çevrimiçi

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cok guzel bi kitap,ben de okudum ve mutlu oldum:D

d1a21734-5151-4add-9699-c688596f2967.jpg

akeyi Çevrimdışı

akeyi

Üye
İslam-TR Üyesi
rum kumandanı çadırdamı yaşiomuş? Saldıran tarafın çadırı olmazmı içerde komutan varsa komutan karısını rehin almaya sebeb vermek cahillik degil mi

Üst Ana Sayfa Alt