Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Cehenneme Giden Biri Sonsuza Dek mi Yanacak?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Yine okuma ve anlama kapasiteniz varsa bu ayet size yeterlidir

5.72
Kim Allah'a ortak koşarsa, artık, Allah ona cenneti muhakkak haram kılmıştır
Iyi de arkadaş şirk koştuğunun farkında bile değil artı Allah'ı cc tanıyamamış. Yani bu durumda ona bişeyler anlatmak zor. Genede dua edelim de hidayet bulsun.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Iyi de arkadaş şirk koştuğunun farkında bile değil artı Allah'ı cc tanıyamamış. Yani bu durumda ona bişeyler anlatmak zor. Genede dua edelim de hidayet bulsun.

Görüş farklılıklarımız var. Ben affedici ve lutfu bol bir Allah'a inanıyorum. İnsanları kendisine inanmadığı için sonsuz kere cehennemde yakacak bir Allah anlayışım yok. Allah hoşgörülü olmasa aşağıdaki ayet olur muydu?
Cevabim kirmizi renkle belirledigim dusuncesinedir.

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sinem kardeşim kimse sana kafir demiyor tabiki ama bazı konularda hepimizin eksikleri olur bu konularda çok güzel yazılar var onları okursak önce yorumlarımızda düşüncelerimizde daha sağlıklı olur Allah tabiki affedici ve merhamet edicidir ama bunu hangi kulları için kullanır onuda iyi Öğrenmek lazım ben senin biraz tasavvuftaki hoşgörü anlayışına takıldığını düşünüyorum islam akidesiyle ilgili çok yararlı kitaplar bulup okuyabilirsin buradaki kardeşlerimizde sana bu konuda yardımcı olurlar İnşallah yakınınıza karşı duyduğunuz sevgi sizi hakikatleri görmekten alıkoymasın

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iş ödüle gelince sonsuzluk kabul ediliyor ma cezaya gelince olmuyor mu ?

""""Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık;"""

kadınsan sonsuza dek kadınsın çünkü böyle yaratılmışsın,, cehennem için yaratılmışsan sonsuza dek cehennemliksin çünkü böyle yaratılmışsın .2-3 sene evvel dua ettiğim için falan sevinmeyi kestim , dua ettirdiği için şükretmeye başladım . kaderle ilgili laflara dalmayalım yassah .

Sinem Demir Çevrimdışı

Sinem Demir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sinem kardeşim kimse sana kafir demiyor tabiki ama bazı konularda hepimizin eksikleri olur bu konularda çok güzel yazılar var onları okursak önce yorumlarımızda düşüncelerimizde daha sağlıklı olur Allah tabiki affedici ve merhamet edicidir ama bunu hangi kulları için kullanır onuda iyi Öğrenmek lazım ben senin biraz tasavvuftaki hoşgörü anlayışına takıldığını düşünüyorum islam akidesiyle ilgili çok yararlı kitaplar bulup okuyabilirsin buradaki kardeşlerimizde sana bu konuda yardımcı olurlar İnşallah yakınınıza karşı duyduğunuz sevgi sizi hakikatleri görmekten alıkoymasın
Sağ ol kardeşim...

Üst Ana Sayfa Alt