Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Cemaatle Namaz Kılarken Ayakların Kaşınma Sebebi Nedir?

K Çevrimdışı

Kalifat_2026

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Farz Namazlarini cemaatle Kilarken Hep ayaklarim Kasininiyor ben bunu tam 1 seneden beri yasiyorum ama evde namaz kildigim zaman öyle bir sey olmuyor neden oluyor bilmiyor .

Ayetelkursiyide okuyorum ama genede kasiniyor herzaman degil ama yüzde seksen oluyor.
Aca´ba bu konu üzerinde bilgisi olan varmi degerli kardeslerim.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim sanırım sorununuz zamanla pisikolojik sorun haline gelmiş. Kafanıza acaba yine kaşınacak mıyım diye düşünmeden, huşu ile namaza kılmayı deneyin.
Namazda kaşınma şeytandan olamaz. Şeytan, namaz kılan kişinin burnuna üfler ve bu sebeble esnetir. Ayrıca aklına dünyevi işleri getirerek kaçıncı rekatta olduğunu bile unutturur. Bacağını kaşındırma gibi bir hal sadece size mahsus bir hal. Sunnet namazlarda ve kendi başına kılarken olmaması, alerjik sebebini de ortadan kaldırıyor.
Cemaatle namazda, safta omuzların-ayakların birbirine değmesiyle ya da cemaatla namazda, imamın ağır kıldırması sebebiyle sıkıntı/alerjik kaşınmanın dışında bir sebeb göremedim.

Üst Ana Sayfa Alt