Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber " Çığlıklarımızı Duydunuz Ama Bizim Için Bir Şey Yapmadınız"

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah el Muhaysini, Suriye'nin Idlib vilayetinde çocuklar için bir askeri eğitim kampı açtı. "El Aksa’nın Yavruları" adı verilen kamptan görüntüler paylaşıldı.

Videonun başında genç bir çocuk şu şekilde sitem ediyor: "Siz Ey çocukların haklarını savunmak için gruplar kuranlar. Ben bir çocuğum ve haklarım çiğnendi, okulum yok edildi ve hayallerimi kaybettim. Annemi ve babamı enkazların altında yitirdim. Çığlıklarımı duydunuz, iniltilerimi duydunuz, göz yaşlarımı ve akan kanımı gördünüz fakat hiçbiriniz benim için bir şey yapmadınız.”

“Ben burdayım. İslam'ın yavrusu olarak burdayım. Bugün burdayım. tevhidin yavrusu olarak. Çocukluk elbisemi çıkardım ve erkek olmak için yola koyuldum! Vatanın, ırzın ve dinin savunmasında onlarla beraber aynı endişeleri taşıyorum.”

Çocuğun konuşması sonrası videoda Abdullah el Muhaysini bir konuşma gerçekleştiriyor. Suriye'nin farklı bölgelerine seslenen Muhaysini, "Müjdemizi bekleyin" diyor. Muhaysini, "Ey işgal altında bulunan tüm İslam toprakları, ümmetinizin çocukları İslam’ın çocukları, yaşlılarına, gençlerine, erkeklerine ve çocuklarına adanmışlığı sunuyorlar ve müjdelenin İslam devi artık uyandı."

Muhaysi'nin konuşması sonrası videoda çocukların askeri eğitim görüntülerine yer veriliyor.

Suudi Arabistanlı bir din alimi ve vaiz olan Dr. Abdullah el Muhaysini, Suriye'de muhalif saflarda aktif görevler alıyor.

1.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt