Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cihad Ehline Dil Uzatan "nureddin Yıldız"a Nasihat Ve Reddiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nyildiz-680x350.jpg

“Zandan kaçının. Çünkü zan, sözlerin en yalanıdır. (Sahih-i Buhari, Sahih-i Müslim, Müsned-i Ahmed b. Hanbel)

Mücahidleri bazı hususlarda eleştirenlerimiz, ne yazık ki cihadın tozunu bile görmemiştir.Onlara neyi öğretiyoruz? Meskeneti ve zilleti..![Mehmed Emin Akın]

Allah (svt) kendisine rahmet etsin Mehmet Emin Hoca’nın da vurguladığı üzere, son günlerde ilim sahipleri olduklarını iddia ettikleri halde yeryüzünün dört bir yanında akan Müslüman kanına karşı cılız bir kınama yapmaktan dahi aciz kimselerin cihad ehli alim ve emirlerimize dil uzatması kötü bir huy haline geldi.

Oysaki Allah (svt) Kuran’da, oturan ve cihad eden Müslümanları derece olarak ayırmış, Allah yolunda cihad edenleri diğerlerinden üstün kılmıştır.

“Sizler hacılara su vermeyi, Mescid-i Haram’ı imar etmeyi Allah’a ve Ahiret gününe iman edip, Allah yolunda cihad eden kimselerin işiyle bir mi saydınız? Allah katında bunlar eşit değildir. Allah zalimler topluluğunu hakka iletmez. İman eden hicret eden, mallarıyla canlarıyla, Allah yolunda cihad edenlerin dereceleri Allah katında en üstündür. İşte kurtarıcı onlardır. Rableri onlara kendi tarafından bir rıza, bir rahmet bir müjde verir. Onlara, içinde ebedi nimetler de bulunan cennetleri de müjdeler. Orada ebedi kalırlar. Allah’ın katında büyük bir ecir vardır.(Tevbe 19-22)

Nasıl oluyor da bu insanlar, Allah’ın (svt) kendilerinden üstün kıldığı kimseler hakkında yorum yapabilme haddini ve cesaretini kendilerinde bulabiliyorlar?

Üstelik bu kimseler, cihad ehli büyüklerimiz hakkındaki kötü zan ve vesveselerini delilmiş gibi halkın önüne sunmaktan haya dahi etmiyorlar.

İslam dininde zannın hiç bir geçerliliği olmadığı gibi suizan açık bir şekilde yerilmiştir.

“Zandan kaçının. Çünkü zan, sözlerin en yalanıdır. Birbirinizin gizli hallerini araştırmayın, birbirinizin sözlerine kötü niyetle kulak kabartmayın, birbirinizle rekabete girişmeyin, birbirinizi çekememezlik etmeyin, birbirinize karşı kin gütmeyin ve sırtınızı dönmeyin. Ey Allah’ın kulları kardeşler olun!” (Sahih-i Buhari, Sahih-i Müslim, Müsned-i Ahmed b. Hanbel)

Geçen günlerde Nurettin Yıldız’ın Eymen Ez Zevahiri ve El Kaide hakkındaki beyanatları bizleri adeta şok etti.

Nurettin Yıldız’ın gençlerle sohbet yaptığı bir ortamda bir gencin El Kaide ve Eymen Ez Zevahiri hakkında soru sorması üzerine;

Hiç bir şekilde bilgi sahibi ve tarafı olmadığı bir meselede tanımadığı kimseler hakkında aleni bir şekilde yalan beyanlarda ve suizanda bulunma cesaretini gösteriyor.

Nurettin Hoca;

Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme; çünkü kulak, göz ve kalb, bunların hepsi ondan sorumludur. (İsra,36)

Bu adam (Nurettin Yıldız) bildiğiniz Üzere Horasan-Afganistan,Yemen,Somali,Mali,Suriye gibi bölgelerde 12.000 kişilik orduları olan ve yine Cezayir,Libya,Maynmar,Afrika’nın vs.. çeşitli yerlerinde irili ufaklı orduları bulunan bu devasa büyüklükteki bir cemaati 3,5 kişilik çete diye nitelendirme basiretsizliğine de imza atıyor!

Müslümanı-Kafiri bütün dünya ülkelerinin, El Kaide’nin hızlı yükselişi engellenemeyen bir fenomen olduğu ve sempatizanlarının onlarca milyona ulaştığını kabul etmesine rağmen, Nurettin Yıldız bu tespiti ile insanları ancak kendisine güldürmeyi başarabildi.

Kişilerin bireysel olarak veya küçük topluluklar halinde cihad görevini ifa edemeyeceğini iddia eden Nurettin Yıldız, Kuran ve Sünnet’ten uzak ve isabetsiz olan bu görüşüne delil getirme ihtiyacı dahi hissetmiyor.

”(Başkaları cihaddan dönerse de) sen, Allah yolunda çarpış. Sen ancak nefsinden sorumlusun. İman edenleri de savaşa teşvik et. Olur ki Allah, o kâfirlerin şiddet ve tazyîkını def eder. Allah, tazyîk ve azab bakımından kâfirlerden daha şiddetlidir.” (Nisa,84)

Evet bir Müslüman tek başına dahi kalsa cihad görevini ifa etmek ile mükelleftir. Kaldı ki küçük de olsa bir cemaatin bu görevi ifa etmemesi hem kendileri hemde ümmet için felakettir.

”Küçük birlikler hâlinde, yahut topluca savaşa gidin.” (Nisa, 71)

Allah yolunda cihadı terk ettiğiniz zaman Allah size öyle bir zillet verir ki dininize dönene kadar da onu üzerinizden kaldırmaz. (İmam Ahmed)

Mescid-i Haram’da inzivaya çekilen veya onu imar etmek için çalışan dahi Allah yolunda cihad eden kimse ile kıyas edilemez.

Ayrıca her Müslüman Cihad konusunda imtihan edilecektir.

”Yoksa siz, içinizden Cihad edenleri ve Allah’tan ve Resulünden ve mü’minlerden başka sır dostu edinmeyenleri Allah ‘bilip (ortaya) çıkarmadan’ bırakılıvereceğinizi mi sandınız? Allah yapmakta olduklarınızdan haberi olandır.” (Tevbe, 16)

Nurettin Yıldız sohbetin ilerleyen dakikalarında Cihad’a karşı sempatisi olan gençleri cihaddan soğutmak için isim vermeden Eymen Ez Zevahiri’nin Selefini (kendisinden önceki emiri) eleştiriyor. Şeyh Eymen’in Selefi Şeyh Usame bin Ladin’(ra)’dir.

9f61408e3afb633e50cdf1b20de6f466_www.mekdav.org_.tr_56.jpg

Şayet Nurettin Yıldız, Şeyh Eymen Ez Zevahiri’nin selefi olarak Şeyh Usame bin Ladin’i kastediyorsa bu konuda Allah’a (svt) hesap veremeyecektir.

Cahillerin,münafıkların ve kafirlerin kendisine attığı Amerika ile birlikte çalışıyor iftiralarına rağmen, Şeyh Usame bin Ladin şuurlandığı (aklı baliğ olduğu) günden itibaren bırakın Amerika ile ortak çalışmayı Amerikan üretimi bir ürün dahi kullanmamıştır. Bu durumu altını çizerek defalarca belirtmiştir.

Robert Fisk’in Usame Bin Ladin ile yapmış olduğu röportajından alıntıdır:

”Bir konuşmamızda bin Ladin’e ABD’yle ilişkilerini sormuştum. Ruslara karşı savaşırken Amerikan ajanlarıyla hiç bir araya gelmediğini, Batı’dan bir tabanca mermisi bile kabul etmediğini söyledi.Fakat bin Ladin’in buldozerleri, kepçeleri Afganistan dağlarında mücahitler için yollar açtı. Bu yollardan İngiliz yapımı uçaksavar Blowpipe füzeleri Sovyet Mig’lerini vurabilecek kadar yüksek noktalara taşındı.”

Faziletli Şeyh Ebu Muhammed El Makdisi, Şeyh Abdullah Azzam, Şeyh Ebu Katade El Filistini gibi bir çok güvenilir cihad ehli alim Şeyh Usame’ye dil uzatan kimseleri ancak ‘‘Şeyh Usame’ye Allah (svt) tarafından verilen makamı kıskanan kimseler” olarak nitelemişlerdir.

Bu adamın Şeyh Eymen’in Mısır halkına Cihad çağrısı ile alakalı ”Sisi den rüşvet” aldı iddiasına değinmeye gerek dahi yok. Kuran,Sünnet ve İslam ahlakında uzak böylesi bir ithamı bu ümmetin avamı dahi yapmaya cesaret edemez! bu adamların dünya servetini ellerinin tersi ile ittikleri uzak yakın herkes tarafından bilinmektedir! Mısır’ın seçkinlerinden bir Cerrah! Ki sen kendi ağzın ile onun Allah yolunda Cihad için Mağaralar da yaşadığını itiraf ediyorsun! Mağarada ne yapacak bu adam parayı? Bu konuda nefsinden başka delilin nedir ey Adam? İslam dininde bu iddianın adı düpedüz iftiradır!

Kaldı ki biz Şeyh Eymen Ez Zevahiri de dahil hiçbir alim ve emrimizi bir birinde ayırt etmez hepsine aynı hürmeti gösteririz.

Cihada ve cihad ehline olan bu kin neden? Cihad, din demektir. Cihad ehli övülmüş cihad dan geri kalan yerilmiştir! Cihaddan yüz çeviren İslam’dan yüz çevirmiştir! Selefimiz (ra) Maide süresi 54. ayetde bahsi geçen ”Sizden kim dininden dönerse” cümlesindeki “Din”den kastın cihad olduğunda ittifak etmiştir. Zira ayet içerisinde bu cümlenin ardından cihad ve savaş amelini ifa ve ihya edecek bir ümmet müjdelenmektedir.

Ey iman edenler! Sizden kim dininden (Cihad dan) dönerse, (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda cihad ederler. (Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. İşte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.(Maide, 54)

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyurdu !

“Şüphesiz ki insanlar zâlimi görüp de onun zulmüne engel olmazlarsa, Allah’ın kendi katından göndereceği bir azabı hepsine umumileştirmesi yakındır.” (Ebû Dâvûd, Melâhim 17)

Bu söylemlerle İslam’ın gençlerini cihaddan soğutmanız ve hakikati gizlemeniz mümkün değildir. Çünkü bu gençler Kuran’ı ve Sünnet’i (hadisleri) ellerine her aldıklarında hakikat ile karşılaşacaklar.

“Allah’ın indirdiği kitaptan bir şeyi gizleyip onu az bir paha ile değişenler yok mu, işte onların yeyip de karınlarını doldurdukları, ateşten başka bir şey değildir. Kıyamet günü Allah ne kendileriyle konuşur, ne de onları temize çıkarır. Orada onlar için can yakıcı bir azap vardır.” (Bakara, 174)

Allah Resulü (s.a.s.) buyurdu ki: “Rızk, mızrağımın ucundadır.”

“İyne ile alışverişe başladığınız, öküzün kuyruğuna takıldığınız ve çiftçilikle yetinip Allah yolunda cihadı terk ettiğiniz zaman Allah size öyle bir zillet verir ki dininize dönene kadar da onu üzerinizden kaldırmaz.“ (İmam Ahmed)

Bu hadis, problemi ve onun çözümünü açıkça belirtiyor. Problemimiz nedir? Ticaret yapıp cihadı terk etmek… Ne zaman Müslümanlar cihadı terk etti, Allah da üzerimize zilleti gönderdi.

Ömer bin Hattab, bazı sahabelerin fethettikleri verimli Ürdün topraklarında ziraat yapmaya başladıklarını duyunca hasat zamanına kadar bekledi ve o zaman bu tarlaların harap edilmesini emretti. Bazıları kendisine şikayet için gelince şöyle dedi: “Bu, ehl-i Kitab’tan insanların yapacağı iştir. Sizin işiniz Allah yolunda savaşmak ve O’nun dinini yeryüzüne yaymaktır.”

“De ki: Babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, kabileleriniz, kazandığınız mallar, durgun gitmesinden korktuğunuz ticaretiniz, hoşlandığınız meskenler size Allah’tan, Resulü’nden ve O’nun yolunda cihat etmekten daha sevimliyse artık Allah’ın emri gelinceye kadar bekleyin. Allah, fasıklar toplumunu hidayete erdirmez.” (Tevbe, 24)

İbn Teymiyye el-Fetava el-Kübra isimli eserinin 4. cildinin “Cihad” babında şöyle demektedir: “Cihad meydanında olmayan âlimlerden cihad hakkında soru sormayın.”

Nurettin Yıldız Hocam; sen Cihad meydanlarında mısın da bu konular hakkında konuşabiliyorsun?

İşte bu sebeple İbn Teymiyye şöyle demektedir: “Dini bilen âlimler mesele ile ilgili hususlarda bilgileri yoksa bunlardan dünya ile ilgili hususlar ve savaş meseleleri sorulamaz.”

Zaten bütün dünyadaki azgın topluluklar ellerinde ki bütün imkanlar ile her an bu Muhterem insanlar aleyhinde kara propaganda yürütüyorlar, en azından sizler bu iğrençliğe ortak olmayın!!

Ey Nurettin Hoca ve benzerleri ; Cihad dan ellerinizi çektiniz bari dillerinizi de çekin de bu adamlar ellerinizden emin oldukları kadar dilleriniz den de emin olsunlar!

zevahiri.jpg

Eymen Ez Zevahiri’nin ilmini sorgulama cür’etini gösterenler! Sizler kitap yüklü merkepler gibisiniz! İlminiz sizi Cihad meydanlarına dahi taşıyamamış, İlminiz ile amel edememişsiniz! Sizler başkalarına dil uzatacağınıza halinizi düzeltin!

İlmiyle amel etmeyen alim başkasını giydirdiği halde kendisi çıplak olan terzi gibidir.

”Gerçek âlim, takvayı ve cihadı da ihmal etmeyen kimsedir. İlim, imanı gerektirir. Salih amel sahibi ve tabii cihad etmeyene âlim denilmez. Dolayısıyla âlim, ilimle mücehhez, Allah’tan haşyet duyan takva sahibi Mücahid kimsedir.”

Twitter ; @Muhammedisra01

Ümmet-i İslam / Muhammed İSRA

-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş oy verme konusunda da yanlış yaptığı, zaten araştırırsan forumu yazıldı. Bir çok yanlışı da yazıldı. Oy vermenin yanlış bir iş olduğu zaten gün gibi ortada değil mi. Ne reddiye yapılmasını bekliyorsun daha?

-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet kardeş haklısın. Kardeşler doğru görüşleri de olduğu için onda da bir bildiği vardır düşüncesine sahip olabiliyorlar. Ama heralde bu bardağı taşıran son nokta olduğu için daha fazla sabır gösteremediler.

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SORU: Selamünaleyküm hocam

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki güncel konulara muvafık ve toplumun püf noktalarını yakalayıp ihtiyaç duyulan sohbetleriniz var. Rabbim muvaffak etsin. Dikkatimi çeken bir gündem oluştu son zamanlarda. El kaide ve Usame bin laden hakkında sorulan soruya verdiğiniz cevap üzerine sosyal medya üzerinden hiç hoş karşılanmayan paylaşımlar türedi. Bunlarla uğraşmak pek de faydalı olmayıp zaman israfı olacağını düşünüyorum lakin, yine de sizden bu konuyla ilgili bir cevap bekliyorum..

CEVAP: Selamünaleyküm.

Bu ümmet, kıyamete kadar kalacak bir ümmettir. Başımızdaki sıkıntılar da Allah’ın kaderi iledir; bütün ümmetler gibi biz de imtihan oluyoruz. Bu ümmetin siyasi, ekonomik ve sosyal sıkıntılarını, asırların birikiminden sonra bir çırpıda aşmamız da mümkün değildir.

Ümmetin yükünü taşımak zorunda olan ulema, ümera ve aklı çalışan herkes bir arada bulunup çözüm üretmelidirler. Şahısların, mü’minler arasında mukaddes olan kavramları kullanarak kendi başlarına ama ümmeti kuşatacak işler yapmaları kabul edilebilir değildir. Bu ümmet büyük bir ümmettir. Kâinat ümmetiyiz. İnsanlık omuzlarımızdadır. Üç kişinin, mağara şartlarında istişare ederek verdikleri karara göre bu ümmetin tarihinde silinemeyecek yaralar açmaları nasıl kabul edilebilir?

Sözünü ettiğiniz örgüt, dinimizin en hassas kavramlarını yoğun olarak kullanmaktadır. Sadece bir kavram hariç. O da “ŞÛRA” kavramıdır. Ümmet çapında bir şûra yapılmadan, ümmet çapında eylemler yapılırsa bunun neticesinde ortaya çıkabilecek sorunlar, ümmet adına ama ümmetten habersiz iş yapanların ve onları destekleyenlerin omuzunda kalır. On küsür yıldan beri, bu ümmetin mü’min çocuklarından kaç kişi bombalar altında can verdi. Yarın mü’min olarak Allah’a secde edecek kaç yüz bin çocuk, bebek denecek yaşta öldürüldü. Sadece son on yılın faturası neredeyse milyonu buldu.

Bir mü’min can ne demektir Allah aşkı için! Bir mü’min! Kaldı ki, hiçbir suçu olmayan yüzbinlerce mü’min insan, bebek, kadın, namaz kılan yaşlı, birilerinin hatalı kararı ile kâfirler tarafından katledilmektedir.

Ümmet olarak topluca bir cihada dalsak da tamamımız ölse bunun bir yorumu olurdu. Ümmet nezdinde sabit bir kimliği olmayan üç veya beş kişinin verdiği kararlara kurban edilmiş yüzbinlerin hesabını düşünmeden kimse konuşmasın. Bir mü’min insan bütün insanlık demekse, yüzbinlerce mü’min masum insan ne demektir acaba?

Cihad kelimesi heyecanlıdır ve bir grup genç, cihad kelimesini duyunca heyecanlanıyor diye her sese kulak kabartacak nitelikte olamayız. Gerçekleri düşünmek zor mu geliyor yoksa merak ediyorum. On yıldır ne kat edildi, bunca feda edilmiş masum insana rağmen, ne kat edildi?

Yanlışa yanlış olduğunu söyleyemeyen mü’minde ne hayır olacak.

Öldürülmüş on binlerce masum çocuğun hesabında boğulmaya razı değilim. Allah’tan korkuyorum.

Küfre ve yeryüzünün bütün kâfirlerine lanet ediyorum. Cihadı dinimin zirvesi olarak görüyorum. Ama cihadı gençlerin enerjilerini sömürmek olarak da görmüyorum.

Bu ümmet, insanlığın son gemisidir. Gemiyi deldirtmek bütün insanlığa karşı cinayettir. Kendi mü’min kardeşini imha etmeyi, Allah rızası için yapılacak bir iş olarak görenlerle beraber olamam. Ben dirileceğime ve hesap vereceğime iman ediyorum. Hesap sadece sabah namazı üzerinden olmayacaktır. Akan kanlar, hesap yerinde kesinlikle tartılacaktır.

Bu ümmetin uleması, ümmetin önderleri olarak kabul edilmedikten sonra cihad yanlış yerden başlamış demektir. Anlatmak istediğim budur. O konuşmayı da gizli bir yerde yapmadım. Yaklaşık yüz kişinin bulunduğu, hoca efendilerin bulunduğu bir yerde, gayet açık bir dille söyledim söyleyeceğimi.

Masum çocuk ve gençleri, kâfirlerin silahlarına yem olarak uzatmayı kabul edemem, edeni de kabul edemem. İnsan kanı kıyamet günü gayet ağırdır.

Bunca cihadı yapabilecek kabiliyetteki bu kardeşlerimiz, bu kadar küçük bir tenkidi neden kabul edemediler acaba? Bir mü’min kardeşlerinin tenkidine dayanamayanlar olarak bilinmemeliydiler. Herkesin aklına geleni cihad olarak yaptığı şey cihad olur mu hiç? Kaybetmek üzere yapılan cihad mıdır Allah’ın bize emrettiği cihad ?

Dua edin, Rabbimiz ayağımızı kaydırmasın.

Selamünaleyküm.

Nureddin Yıldız

bunu da ekleyeyim yeni dinledim
Suriye ve İHH yı anlatıyor

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
BU DİNİN; SAVAŞSIZ, SAKATSIZ, KANSIZ, ZİNDANSIZ VE CİHADSIZ HAKİM OLACAĞINI DÜŞÜNENLER, NE YAZIK Kİ BU DİNİ TAM OLARAK İDRAK EDEMEYEN KİŞİLERDİR!

-ŞEHİD ŞEYH ABDULLAH AZZAM-

Ekli dosyayı görüntüle 7083
BU DİNİN; SAVAŞSIZ, SAKATSIZ, KANSIZ, ZİNDANSIZ VE CİHADSIZ HAKİM OLACAĞINI DÜŞÜNENLER, NE YAZIK Kİ BU DİNİ TAM OLARAK İDRAK EDEMEYEN KİŞİLERDİR!

-ŞEHİD ŞEYH ABDULLAH AZZAM-

Ekli dosyayı görüntüle 7083

Önceki mesaj yanlış oldu.Selamun aleykum.Ben bu konuda kafamdaki karmaşayı gidermek istiyorum ve onun için soruyorum.Nureddin hocayı savunduğum sanılmasın.Şeyh Abdullah azzam ın bu sözünü nureddin hocaya söylesek bile o kim ümmetin ulemasi mı diyebilir.zaten oradaki mucahidlere inlerdeki üç beş kişi diyor.o yüzden hocanın yukarda söylediklerinin yanlış olduğuna dair karşı görüşleriniz ne,onun söylediklerinin çürütecek şeyler yazmanızı istiyorum.niye kendim yazmıyorum kendimi bu konuda yetersiz olabilecegimden dolayı.hoca yukardaki cevapta şura dan bahsediyor,ümmetin ulemasinin önder olmasından bahsediyor,kafirlerin silahlarina yem olan çocuklar,müminler diyor vs....bunlar için ne diyorsunuz ?bu konuları kafamda çözmek için yazacaklarinizi merak ediyorum ?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Önceki mesaj yanlış oldu.Selamun aleykum.Ben bu konuda kafamdaki karmaşayı gidermek istiyorum ve onun için soruyorum.Nureddin hocayı savunduğum sanılmasın.Şeyh Abdullah azzam ın bu sözünü nureddin hocaya söylesek bile o kim ümmetin ulemasi mı diyebilir.zaten oradaki mucahidlere inlerdeki üç beş kişi diyor.o yüzden hocanın yukarda söylediklerinin yanlış olduğuna dair karşı görüşleriniz ne,onun söylediklerinin çürütecek şeyler yazmanızı istiyorum.niye kendim yazmıyorum kendimi bu konuda yetersiz olabilecegimden dolayı.hoca yukardaki cevapta şura dan bahsediyor,ümmetin ulemasinin önder olmasından bahsediyor,kafirlerin silahlarina yem olan çocuklar,müminler diyor vs....bunlar için ne diyorsunuz ?bu konuları kafamda çözmek için yazacaklarinizi merak ediyorum ?
kardeş nureddin hocayı seviyorum hala da severim fakat ne şurası Allah aşkına bir tane devlet başkanı gavurlara rest çekebilmiş mi? gavurlar, kafirler saldırıyor da saldırıyor elimiz armut mu toplayacak Allah aşkına eğer islam için kükreyen kafirlerle dost olmayan bir devlet başkanı olsaydı mücahidler onun safında kafirlerle savaşırdı şura da yapardı her şeyi de yapardı ama böyle olunca gerilla harbi yapmak zorundalar lütfen uzatmayalım mevzuyu hoca hatalı bu mevzuda ama bu onun alim oldugu gercegını deıstırmez aile hayatı vb bir çok konuda çok yararlı faydalı bir hocaefendidir Allah razı olsun.

E Çevrimdışı

ezmeray

كفى بالموت واعظا
İslam-TR Üyesi
Akvaryumda yaşıyan balığın dünyası,kapasitesi akvaryumun içindekiler ile sınırlıdır ki okyonusları nasıl tasavvur edip onlar hakkında sağlıklı bilgi versin.Nurettin hoca herzaman ki gibi cihad konusunda çuvalladı.Çünkü akvaryumundakiler hep saray uleması,ilimlerinden birşekilde dünyeyi nemalananlar.biri kelimeyi tevhid uğrunda canını verip dünyasını kaybediyor,diğeri bundan dünyalanıyor.Mücahidler ve günümüzdeki küresel cihad haraketi hakkındaki bilgi sığlığı,olayları yanlış üzerine bina ettiriyor.Mücahitlerin üç beş kişinin kararıyla Şurasız haraket ettiği ithamı,heralde bu bilgi eksikliği yada bilgi yanıltmasından kaynaklanıyor olması gerek.Aslında basit bir araştırmayla bile mücahitlerin,Afganistan,suriye,ırak,Somali,mali,Çeçenistan,cezair,yemen vs. de nasıl birbiriyle bağlantılı şura ile haraket ettiğini görebilir.Şeyh Usame nin şehadetinden sonra evinde buldukları, cihad cepheleriyle yazışma mektuplarınıdamı okumadılar.Şeyh eymen elzevahirinin İŞİD i şura sonucunda ilga etmesinide mi görmediler.Cihad cepheleri dışındaki cihadı destekleyen istişare yaptıkları,Ebu Muhammed elmakdisi,Ebu Katade,Şey Süleyman NAsır eluvan,Ali elhudeyr,şeyh Hamud bin Ukala elşuaybi vs alimleri demi bilmiyorlar.Ashabu ukhdud ateşlere atıldılar,toptan yok edildiler,acaba hayatta kalmayımı tercih etselerdi(haşa).Ebu basir-r.dh-Müşriklere karşı cihadını tek başına başlattı.Ahmed bin Hambel mu'tezile ile mücadelesinde şura ya,çoğunluğa bakmadan tek başına halifeye karşı mücadele etti,o ve takipçileri zindanlarda Kur'an mahluktur demeleri için işkenceden inim inim inledi.Aca bu kadar kişi işkence görmesin diye geri adım atıp vebale girmesemiydi(Haşa),Müslümanlar büyük orduların kurulmasını bekliyecek vakti yok.Allah kur'anda küçük guruplar veya büyük guruplar halinde cihada çıkın diyor.İbni Mesud -r.d.-insanlar bozulduğunda tek başına olsanda,sen cemaatsin diyor.Elhamdulillah şuan tek değiliz.Şunu dünya basınıda kabul ettiki,gayri Müslimlerin islama girişi 11 eylül ameliyesinden sonra arttı,insanlar bölük bölük koşuyor.Çünkü cihad direk tebliğdir."Allah'ın izniyle nice az topluluk çok topluluğa galip gelmiştir" İZZETLİ YAŞA ŞEHİT OLARAK ÖL!عش عزيزا مت شهيدا

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nurettin Yıldız Hoca'dan Suriyeli şehid komutana mektup
nurettin-yildiz-hoca-dan-suriyeli-sehid-komutana-mektup_m.jpg

Suriyede Esed güçlerinin düzenlediği operasyonlarda şehid edilen Ahraru'ş Şam komutanlarından Ebu Abdullah'ın ardından, Nurettin Yıldız Hoca bir mektup kaleme aldı. İşte Nurettin Yıldız'ın kaleminden Ebu Abdullah...

İdlib’in köyü Binniş’te mütevazı bir eve vardığımızda yere kurulmuş sekilerde muhabbet eden ve silahlarını sıra sıra yanlarına dizmiş heybetli adamlardan hangisinin Ebu Abdullah olduğunu bir türlü anlayamamıştık. Yeryüzünde ümmet adına sorumluluk taşıyacak son adam gibi alçakgönüllü, taşımaya en gönüllü bir komutan kadar ağırbaşlıydı. İnce siyah sakallarını ara sıra eliyle okşama âdeti olan bu vakur Müslüman’ın ne kadar isabet ve istikamet dolu bir çizgisinin olduğunu yemek yiyip sekide bağdaş kurduğumuzda, cihat ve mücahitler üzerine konuşurken anlamıştık.

Sürdürdükleri savaştan kâfiri zelil etmek kadar Müslümanlar’ın eline masum ve Müslüman kanı bulaştırmadan da çıkmak için kafa yoran Ebu Abdullah, bu savaştan daha zorunun tam da silahların susmasının ardından başlayacağını biliyordu. Suriye’de bir direniş ve cihat aklının, zafer ideolojisinin yol haritasını çizebilecek, itidalli bir politikayla geminin dümenini rüzgâra kaptırmadan kırabilecek komutanlardandı.

İhanet kokan bir suikastle o ve arkadaşları, dün İdlib’de şehit edildiler. Davamız ve iddiamız için tarih sahnesinde çok büyük bir kayıp değil bu ama itiraf edelim: Kaybımız büyük.

Ayrılırken bir gün İstanbul’da misafir etmeye ahitleşmiştik. Buluşma başka yere ve zamana kaldı.

Adn cennetlerine kadar yolun açık olsun Ebu Abdullah. Şehitlerin reisi Hamza’yla buluşacağın yere kadar gidesin.

Havzı Kevser'de buluşabilmek ümidiyle..

Nureddin Yıldız - 10.09.2014- İstanbul

Ekran%20Resmi%202014-09-10%2020_57_56.png

Hoca silahli Cihada karsi degilmiydi? Yoksa sadece EL-Kaide'ye karsi mi?

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nurettin Yıldız Hocanın iyi ve kötü yönleri vardır. Ama bu demokrasi konusu itilafli.

Oy vermek ilah seçmeye benzer.
TBMM her oturan yüzde yüz kafirdir. Kendileri kanun koymaları küfürdür. TBMM oturan her kişi rubbubiyet onda olduğunu söylemekte.

Ebû Hanzalayi niye yasaklamiștiniz? Dediği doğru. İşid ve Cehalet hakkındaki sadece yanlıştır.

Yoksa Ebu Hanzala doğru diyor. Bunlar kendinde Rubbubiyet bulup, küfür yapıyorlar. TBMM oturan kişiler apaçık kâfirler.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ve Cihad hakkında birşey söyleyim :

İbni Teymiyye :"Cihada gitmeyen, cihad hakkında konuşmaz. "

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hocaya mail attım cvp bekliyorum.

hocam selamun aleyküm ben yıldız teknikte okuyan hafiften de başınıza bela olan xxxxxx.

hocam uzun süredir sizinle şifahen bir konu üzerine konuşmak istiyordum fakat yoğunluğunuzdan ötürü benim de hep uygunsuz zamanları seçmemden mütevellit bir türlü mevzu hakkında konuşamadım en son musa abi hocam sezon öncesi dinlenecek kimseyle görüşmeme kararı aldı sen mail at deyince mail atayım dedim. biraz uzun bir yazı yazacağım inşallah canınızı sıkmam.

hocam ben hayatım boyunca hakikatin peşinde koştum ve şu anki islama olan aşkımı buna borçluyum. bugüne kadar evrim aldatmacası, kuantum kozmolojisi, entropi yasalarının kainatın genişlemesiyle alakası bunların islamla örtüşmesi gibi konularda araştırma yaptım tamamen münkir bir adamı ilim ile susturmanın yollarını aradım Allah azze ve celle şahidim olsun ki bir kafir karşımda islam ile istihza etse ben buna dayanamam işte bu yüzden onları susturmanın yollarını aradım hamd olsun bu süreçte kendimi geliştirdim de islam'ın ne yüce olduğunu ilmen müşahade ettim kur'an ayetleri, rasulullahın sünneti vb. şeylerin ilim ile örtüşmesini müşahade ettim. Rabbime hamd olsun.

daha sonra içtimai hayata dair sosyolojik kitaplar okudum dinsiz nietzsche'nin böyle buyurdu zerdüştü bakunin'in bazı sözleri george orwell'ın 1984'ü şehveti ilahlaştıran sapık sigmund freud'un görüşleri bunlardan bazılarıydı. evet söyledikleri sözlerde bazı hakikatler vardı fakat rahmani bir süzgeçten geçmedikleri için insanları saptıran sözlere dönüşmüştü anlattıkları şeyler. bazen pişman oluyorum okuduğuma bu adamları fakat kafirleri susturma esnasında da faydası olmuyor değil. ben bu adamlardan öğrendiğim bazı sözleri dahi islam'ın süzgecinden geçirerek yorumladım mesela affınıza sığınarak söyleyeceğim bakunin'in "hukuk iktidarın fahişesidir" diye bir sözü ben bu sözü şöyle yorumladım: hakikati yansıtan bir söz, bu kafir düzende gücü ve parası olana göre kanunlar şekilleniyor kişiye göre kanun değişiyor hatta kişileri kurtarmak için kanunlar çıkartılıyor fakat Allah azze ve cellenin kanunlarını kimse değiştiremez, kimsenin oyuncağı olmayacak kimseye göre değişmeyecek tek kanun şeriattır gücü olan onu kendine yontamaz. şeriat güce veya çoğunluğa göre değil hakikate göre hareket etmektir evet kafir hukuku güçlülerin eğlencesi oyuncağıdır.

bu tarz adamların kitaplarında sisteme dair gördükleri haksızlığı islam nazarından bakarak değerlendirdim. kafirlerin nasıl Allah'ı inkar için yalan yanlış şeylerden bahsettiklerini hakikatleri nasıl çarpıttığını gördüm bu çarpıtmada aslında bizlerin islam şeriatını hakkıyla temsil edememizde etkili zira Allah zekat ver dedi biz zengin kapitalistler olduk sevgiyle yaklaşamadık insanlara faiz, içki, alkol, kumar, fuhuş bataklığında sürünen bir ülkede "muhafazakar" denen sıfatı kendimize layık gördük oysa Allah'ın şeriatının hakim olmadığı her yerde müslüman muhalif olmalıydı işte müslümanların zulme sessiz kalışını gören nesiller adalet için komünizm gibi beşeri ideolojilere yöneldiler fakat beşeri hiç bir ideoloji insana huzur ve mutlak adalet veremez.

daha sonra islam içerisinde ki ihtilafları gördüm hocam hadis inkarcılarını gördüm onların" Kur’an okudukları halde traş olanları öldürün. [4816-Buhâri-Müslim-Muvatta-Nesâî-Ebu Dâvud] , "Allah ahirette peygambere kimligini kanitlamak icin bacagini acip baldirini gosterir. (buhari) Uğursuzluk uc seydedir. at, ev ve kadın. (buhari)" vb hadislerle rasulullahın sünnetine saldırdıklarını gördüm inanın çok sancı çektim buhari (ra) şüphe ettim Allah affetsin daha sonra hadis usulü diye bir şeyin var olduğunu keşfettim hadis usulüne göre bunların açıklamalarını okudum rasulullahın 150 ye yakın farklı vech ile konuştuğunu bunun üzerine kitaplar yazıldığını keşfettim şu anda hadis inkarcılarını öldürmek geliyor içimden bu kin caiz mi bilmiyorum ama nefret ediyorum hocam insanları kandırıyorlar yoldan geçen adama buhariyi tenkit et diyorlar ben de bir zamanlar tenkit ettim çünkü cahildim hocam bunların yaptıkları fiziğin f sini bilmeyen adama einstein'i tenkit et demek gibi anlamsız.

sonra şia'nın küfür amellerini gördüm dünya medyasının olayları nasıl çarpıttığını müşahade ettim demokrasi denen putun insanları nasıl kandırdığını gördüm tağut vb kavramları güzelce yerleştirdim kafama en sonda bilmiyorum tanıyor musunuz fehmeddin dindar (şehid inşallah) hocanın yoldaki işaretleri anlattığı 4 saatlik konferansını dinledim hocam selefin yolu ne kadar güzelmiş gözlerim doluyor biz ne yapıyoruz bu küfür ummanında diyorum fehmeddin hocada kafirlerden nefret ederek afganistana cihad için gidiyor amerikaya karşı savaşıyor Allah razı olsun vaazında bir yerde abdullah bin mübarek'in tarsusta kafirleri rezil edişinden sonra Allah için bunu kimseye anlatmayın riya olmasın dediği kıssayı anlatıyor sonra biz var ya bitmişiz kardeşler diyor hakikaten hocam bu ümmet bazen gözümde bitmiş gibi gözüküyor biz ne yapıyoruz hocam her yer küfür her yer şirk tevhide hasret camiler, sokaklar, yollar... m.akif gibi "ya rab bu uğursuz gecenin yok mu sabahı" diyorum gözlerim doluyor rüyamda t.c.nin en büyük tağutunun putlarının yerlerde sürüklenişini görüyorum aklıma kabedeki putları yıkan rasulullah geliyor alimler onun varisi ya hocam Allah aşkına bu putlar demokrasiyle yıkılabılecek mi bence cihad olmadan asla yıkılamayacak. insanlara bakıyor tekrardan biz bitmişiz diyorum kendimi kötü hissediyorum sonra insanlar helak oldu diyen helak olmustur sozu aklıma gelıyor ve de sizin kim demiş islam devleti yok diye benim evim var evim sözünüz aklıma geliyor.

hocam ben sizi Allah için çok seviyorum sohbetleriniz islam devleti, zalimlerin sonu, cennet ucuz değil, zafer vakti vb konularda bir çok vaazınızı dinledim Allah razı olsun ufkumu genişlettiniz ama hocam 1 ay önce eymen ez zevahiri hakkında söylediklerinize o kadar üzüldüm ki gözlerim doldu hocam haddime değil size bir şeyleri hatırlatmak fakat rasulullah zandan kaçının diyor siz zevahiriye para almış olabilir dediniz gerçekten kalbim burkuldu hocam bu adamlar mağaralarda yaşıyor kafirlere karşı savaşan bir doktor kendisi amacı para olabilir mi hocam küresel cihadda hatalar var doğru cehaletten kaynaklı ama bu adamlar neler çekti hocam annelerine tecavüz ettiler kadınlarının ırzlarına geçtiler çocuklarını öldürdüler hatta geçenlerde bir kadının haykırışlarını duydum Allah aşkına cihada gelemiyorsanız bari bize doğum kontrol hapı gönderin diyordu. ebu gureybde erkek erkeğe ilişkiye zorlandı bu ümmet. bu adamlar bu insanların izzetini savunuyorlar başlarında tağutlar var amerika ve emperyalizmin köpeği olmuşlar bir mücahidin hüngür hüngür ağlayarak biz ne istedik adlı bir konuşması var hocam orda diyor ki " biz kafir amerikanın demokrasısı ıle deıl Allahın şeriatıyla yonetılmek ıstedık bizi öldürdüler emperyalıstler kaynaklarımızı somurdu bız kaynaklarımızı gerı ıstedık izzetimizi ayaklar altına alan bu adamlarla savaştık bize terörist dediler" diyor. hocam belkide ben gencim kanım hızlı akıyor anlayamıyorum ama Allah aşkına bugün aynı şeyler bizim topraklarımızda olsa silaha sarılıp bir kafirin kafasını da bizim koparmamız gerekmez mi? el kaide hakkında söyledikleriniz bu ümmetin bir çok insanını çok üzdü hocam hatta size ağza alınmayacak sözler söyleyen cahiller de çıktı ben hep müdafaa ettim sizi her ortamda hocam ama bunca kafirler müşrikler varken Allah yolunda cihad eden el kaide, taliban vb. yapılara laf etmek ne kadar doğrudur hocam. ibni teymiyye cihad meydanlarında bulunmayan alime cihaddan sorulmaz diyor bu adamlar çok acılar çekti hocam eğer ben yanlış düşünüyorsam Allah için beni uyarın.

ben hakikati arama çabamda küresel cihadın gerekliliğini fark ettim hocam “İyne ile alışverişe başladığınız, öküzün kuyruğuna takıldığınız ve çiftçilikle yetinip Allah yolunda cihadı terk ettiğiniz zaman Allah size öyle bir zillet verir ki dininize dönene kadar da onu üzerinizden kaldırmaz.“ (İmam Ahmed) dinimizde cihad var kafirler kıtalar aşıp bize kanun veriyor kaynaklarımızı sömürüyor kafirler kılıçtan anlar hocam. Rabbim dinini yükseltmek için cihad eden kullarından eylesin bizi arapça bir ilahide* geçiyor "emret ey islam eğer sancağın kana susamışsa gençlerimizin kanı seni sulamaya memurdur." Allah kanımı islam sancağını sulamakla müşerref kılsın inşallah. Allah'a emanet olun hocam. Görüşmek üzere.

sizi çok seven xxxxx.

* o müziksiz ilahi:
hocam haddim olmadan izlemenizi istediğim 2 kısa video: 1.
2.
not: kanımız hızlı akıyor hocam hatalarımı soyleyın Allah için.

hocam bir de nusret cephesi yani el kaidenin suriye kolu talebe yetiştiriyor hafızlık yaptırıyor. hocam bu insanlar uğraşıyorlar Allah'ın dini için keşke şeytandandır ama keşke öyle demeseydiniz hocam :(

izlerseniz hoşunuza gitcektir. guta medresesi

inşallah rahatsız etmemişimdir.

uzun ama öyle işte :) cvp atar inşallah bu mailimden sonra hocayı bır defa uzaktan o da benı gordu gulerek el kaldırdıp selam verdı ben de verdım öyle işte :p

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne cevab verecek bilmiyorum ama yüzünde ve zihninde şöyle bir ifade ve düşünce olacagını inan ki buradan gördüm :) Allah en doğrusunu bilir.

Mailini okuyunca bir tebessüm ve biraz üzülme belirecek ve işte böyle zeki ve güzel kardeşleri bu şekilde kandırıyorlar diyecek ya seninle direkt olarak görüşmek isteyecek şayet sende seni ikna edebilecek bir ışık görürse. veyahutta sana hem senin hemde buradakilerin ne demek istediğini çokda anlayamayacagımız cümleler ve nasihatler kurarak sana cevab verecek. Biliyorum seni hayal kırıklığına uğratıyorum belki kardeşim ama gerçekler malesef ki böyle.:)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yok akhi kişisel maili ben hocayla onceden de mailleştim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ne cevab verecek bilmiyorum ama yüzünde ve zihninde şöyle bir ifade ve düşünce olacagını inan ki buradan gördüm :) Allah en doğrusunu bilir.

Mailini okuyunca bir tebessüm ve biraz üzülme belirecek ve işte böyle zeki ve güzel kardeşleri bu şekilde kandırıyorlar diyecek ya seninle direkt olarak görüşmek isteyecek şayet sende seni ikna edebilecek bir ışık görürse. veyahutta sana hem senin hemde buradakilerin ne demek istediğini çokda anlayamayacagımız cümleler ve nasihatler kurarak sana cevab verecek. Biliyorum seni hayal kırıklığına uğratıyorum belki kardeşim ama gerçekler malesef ki böyle.:)
olabilir akhi :D bakalım inşallah öyle demez.

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin Yıldız Hocanın iyi ve kötü yönleri vardır. Ama bu demokrasi konusu itilafli.

Oy vermek ilah seçmeye benzer.
TBMM her oturan yüzde yüz kafirdir. Kendileri kanun koymaları küfürdür. TBMM oturan her kişi rubbubiyet onda olduğunu söylemekte.

Ebû Hanzalayi niye yasaklamiștiniz? Dediği doğru. İşid ve Cehalet hakkındaki sadece yanlıştır.

Yoksa Ebu Hanzala doğru diyor. Bunlar kendinde Rubbubiyet bulup, küfür yapıyorlar. TBMM oturan kişiler apaçık kâfirler.

Özellikle şu yüzyılda bir işin içine maslahat meselesini sokunca ihtilaf çıkıyor. Çünkü bazı kendini bilmezler bu işin suyunu çıkarıyor, oy vermeyi bırak şirk görmeyi, vacip görecek kadar! Halbuki olaya direk baksan -akide konusunda- durum yorumun gibidir. Herkes de bunda mutabık olur.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Özellikle şu yüzyılda bir işin içine maslahat meselesini sokunca ihtilaf çıkıyor. Çünkü bazı kendini bilmezler bu işin suyunu çıkarıyor, oy vermeyi bırak şirk görmeyi, vacip görecek kadar! Halbuki olaya direk baksan -akide konusunda- durum yorumun gibidir. Herkes de bunda mutabık olur.
Doğru. Malesef doğru...

Küçük küfür diyip geçiyorlar insanlar.....

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşler ama her şeye rağmen bombalar altında nureddin hoca suriyeye gitmiş bir alim. anlatıo bı radyo programında bombaların patlaması vs. bakalım inşallah güzel cvplar alcaz belkı bir açıklama da yapar. zanla konustum diye.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne mübarek mücahidlerimiz var, klavyeye dokunuşları neredeyse küfrün kökünü kurutacak (!) şu topraklarda yetişmiş nadir alimlerden biri hakkında ne cahilce, ne pervasızca konuşmalar. şimdi ben İmam Buhari'nin ağzından Ebu Hanife'yi tenkit etsem makul bir şey yapmış olur muyum? Bilakis sapıklıktan başka bir şey olmaz. Evet ilim ve alimde böyledir. Avamın, cahillerin, 3-5 kitap okumuş insanların, başkalarının ağzıyla ve fetvasıyla ömrünü ilme vakfetmiş kişileri eleştirmesi asla doğru değil. Bir pehlivanın gücünü tartacaksan, onunla er meydanına çıkacak kapasitede olman lazım. Bilgisayarın karşısında çekirdek çitleyip, çay içerken bir alim hakkında böyle konuşulması asla caiz olamaz. Evvela bu alimin vakarını zedeler. Eğer bir hatası varsa bırakalım bunu ilim adamları KENDİ ARALARINDA konuşsunlar. forumlarda çoluk çocuğun ağzına düşmesin. Bu da benden size bir nasihat olsun, ne de olsa herkes bir şey söylüyor dimi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt