Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cihad Grupları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamın Aleyküm
Selefi cihad grupları içinde hanefiler maturidi olan insanlar varmı Nusra El kaide olsun

H Çevrimdışı

Hurstkeskn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Butun faliyetleri saldirilari bunlarin hepsini cihad adinda yapio dogru mu yapio yanlismi

H Çevrimdışı

Hurstkeskn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sonucta amerikayla esadla muhaliflerle rusyayla ustune kim gelirse saldirio avrupadaki canli bomba saldirilari mesela bnlar noluo peki

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sonucta amerikayla

Farzdır.

Farzdır.

Gruptan gruba değişir.

Farzdır.

canli bomba saldirilari mesela bnlar noluo peki

Canlı bomba saldırıları ihtilaflıdır. Ancak Allah'u A'lem racih olan görüş caiz olduğudur. Avrupadakiler de caizdir.

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlimsiz namaz dahi kılamazken, hatta affedersin tuvalete bile gidemezken cihada gitmek nedir? Kardeşime tavsiyem önce ilim tahsil etmendir. Allah'ın lutfudur bak bu forumda bize kendisinden ilim alınan alimleri anlatan çok abimiz hocamız var. Önce buradan başla derim..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlimsiz namaz dahi kılamazken, hatta affedersin tuvalete bile gidemezken cihada gitmek nedir? Kardeşime tavsiyem önce ilim tahsil etmendir. Allah'ın lutfudur bak bu forumda bize kendisinden ilim alınan alimleri anlatan çok abimiz hocamız var. Önce buradan başla derim..
Allah zulcelali vel ikram seni hayirla mukafatlandirsin akhi
İlimsiz cihad insan katletmektir.

• Dua et
Tepkiler: HCT
M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Merakimdan sormuorum gitmeyi dusunuom cihad'a katilmayi

Aslinda sana cok agir konusurdum da durup duruken ban yemek istemiyorum , sonra diyorlar bana muslumana yakismiyor falan ama senin gibi gerzekler hakediyor , gideceksen yolu sana bakiyor neyin reklamini yapiyorsun , ayrica isid misid dalgami geciyon ,adammi seciyon.

Cihada gidecek kadar bilgi ve takva sahibiysen isid grubu hakkinda da bilgi sahibi olman gerekir..

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aslinda sana cok agir konusurdum da durup duruken ban yemek istemiyorum , sonra diyorlar bana muslumana yakismiyor falan ama senin gibi gerzekler hakediyor , gideceksen yolu sana bakiyor neyin reklamini yapiyorsun , ayrica isid misid dalgami geciyon ,adammi seciyon.

Cihada gidecek kadar bilgi ve takva sahibiysen isid grubu hakkinda da bilgi sahibi olman gerekir..

sakin ol gardaşım.
İşte sorunun cevabını aslında sen vermişsin. Çoğu insan bilgi ve takva sahibi olmadan İŞİD hakkında yalan yanlış bilgi sahibi oldu.
Ben soru soranın ne mahiyette sorduğunu bilemem , lakin cevaplarımız ciddiyetle soranlar için olsun ki ; ben ve herkes işin aslını astarını öğrenebilsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...