Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Darbe Ile Alakalı Şeyh Abdullah Muhaysiniden Ve Nakil Kürsüsünden Açıklama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Türkiye’deki Darbe Girişimi İle Alakalı Nakil Kürsüsü’nden Açıklama

بسم الله الرحمن الرحيم

Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’a, salât ve selam efendimiz Rasûlullah’a, ehli beytine, ashabına ve yolunu takib eden mu’minlere olsun.

15.07.2016 tarihi saat 22.00 sularında siyonist haçlı ittifakına hizmet eden, laik bir kısım askeri şahsiyetler, şu anki hakim hükümete darbe vurmak, ülke yönetimini ele geçirmek ve bir daha zulüm, küfür ve baskı yönetimine dayalı diktatör la dinilik üzere kurulu yönetime, ülkeyi bir daha sokmak amacıyla darbe teşebbüsüne girişmiştir. Biz Müslümanlar, İslam dışındaki bütün sistemlerden ve destekleyicilerinden uzak olmakla beraber Müslümanların topraklarına, dinlerine, namuslarına, mallarına, nesillerine, akıllarına ve mukaddesatlarına zarar veren her türlü tehdit ve icraatı şiddetle kınıyor, karşısında duruyoruz.

Bu darbe sadece var olan bir demokratik yönetime karşı değil, Türkiye'de ve özellikle olayların patlak verdiği Orta doğuda Emperyal ve Haçlı güçlerin çok daha rahat bir şekilde at koşturacakları ve uzun süredir zulüm altında inleyen ve son dönemlerde uyanışa geçip hareket eden İslam ummetine bir daha darbe vurmak ve dinlerinden soyutlamak amacıyla gerçekleştirilmeye çalışılmış bir darbedir.

Bizler ezanların susturulduğu, camilerin ahırlara çevrildiği, İslami değerlere saldırıldığı ve müslümanların aşağılanıp zulmedildiği bir döneme dönmek istemiyoruz. Gayri islami yönetimi devirip, batıl ve cahiliyesi daha şiddetli olacak kesimin darbe ve egemenlik girişimlerini red ediyor, Müslüman kardeşlerimizle beraber bu tehlikeyi def etmek için cahiliye sancakları altında değil, İslami kimliğimizi muhafaza ederek Tekbir ve “Lailahe İllallah” naralarıyla bu darbeye karşı durmalı, imkan dahilinde her türlü meşru vesileleri kullanmalı ve bu zulme dur demeliyiz. Bu konuda atacağımız adımlar meşrudur, hayırlı bir ameldir.

İslam beldesini işgal etmiş kâfir düşmana karşı demokrasi, milliyetçilik, menfaat ve değişik dünyevi sebeblerle kıyam eden insanların her zaman olacağı gibi dini duygularından dolayı düşmana karşı duran İslam taifeleride olacaktır. Herkese niyet ettiği vardır. Herkes kendi ameliyle Allah'u Teâlâ’nın karşısına çıkacaktır. İki şer arasında kalmış bir Müslüman her zaman daha az şerli olanı tercih etme hakkına sahib olduğu gibi şu anki bu gayri islami iktidar ile İslamdan daha uzak olan bir iktidar arasında kaldığında zararı daha az olan iktidarın zararı daha fazla olan iktidara galib gelmesini temenni eder ve galibiyetine sevinir. Bunda her hangi bir mahzur yoktur. Tarihte Rumlarla Farsların arasında meydana gelmiş savaşta Ashabı Kiram Rumların galib gelmelerini temenni etmiş ve Rumların galibiyetlerine sevinmişlerdir. Bu olayı Allah'u Teâlâ, Rum suresinde bizlere anlatmıştır.

Buna binaen bu darbeyi Demokrasiyi müdafa etme, milliyetçilik ve her türlü değişik sebeblerle kınayan kimseler olduğu gibi, islami kaygıdan dolayı kınayan ve karşı duranlar olacaktır. Herkese niyeti ve ameli vardır.

Rabbim Müslümanlara ve değerlerine uzanan bütün elleri kırsın, düşmanların planlarını bertaraf etsin, gelişen olayları İslamın hakimiyetine ve küfrün zevaline sebeb kılsın. Amin!

Davamızın sonu alemlerin rabbi olan Allah'a hamd etmektir.

Tarık ve Musa hoca

IMG-20160716-WA0027.jpg

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Hocam şimdi burada bize düşen görev ve sorumluluk nedir? Bizlerin bu olay karşısındaki tutumu ve tavrımı ne olmalıdır?

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Rum vakıasını örnek verip sokağa çıkın diyor. Sahabe Rumların kazanmasını temenni etmiş, e tamam bizim de temennimiz müslümanlığın hayrına olarak sonuçlanması. Mecusileri linç mi etmiş sahabe Rumlar için? Mecusi kurşunlarının önüne mi atmış kendini? Hele ki kafire karşı cihad eden müslüman topluluklar var iken. Ya benim kafa basmıyor ya da bu kardeşler gazla çalışıyor. Aksiyon ihtiyacınızı biraz aşağıda Suriye'de ya da biraz doğuda Afganistan'da giderebilirsiniz.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhidi cemaatlerin darbeye karşı sokağa davet etmelerini hâlâ anlamış değilim neyi savunacağız ölsen durumum ne ? sorsan ehveni şer diyorlar o yüzden sokağa çıkın deniyor fakat sormazlar mı ehveni şeri neden oy kullanmak için bahane edenlere karşı çıkıyorlar ? Vallahi aklım ve kalbim buna müsaade etmiyor oturan yuruyen hayirlidir yuruyende kosandan...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhaysini ve kiymetli alimlerimden su anda bir aciklama gelmedi ilk mesaj makdisi den oda tekbirlerle darbeye karsi olan turk halki ALLAH in hukmuyle yonetilmesidir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zevahiri ve beraberindeki alimlerimizin fetvasina bakilmadan ben ancak susup izlemekle yetiniyorum.onlar ne zaman konusursa o zaman konusmaliyiz tevhid eriyiz madem onlar susuyor bizde susacagiz simdilik.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
upload_2016-7-16_21-10-58.png

upload_2016-7-16_21-11-27.png

Şeyh Ebu Katade:
Sahabe'nin Habeşistan'a hicreti zamanında Necaşi'ye karşı bir darbe yapıdlı, Allah onu düşmanlarına karşı galip kılınca müslüman muhacirler buna sevindi.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben çıkmadım bi eksiklikte hissetmedim, benim yokluğumun olay için bir eksiklik olduğunuda hiç sanmıyorum, sen gittinmi diye soran arkadaşlarıma da banane be diye açıkcça dedim oy vermediğimi bildikleri için bi şey demediler, tayyipçiler mhp chp ve hdp nin desteği ile gülencileri defetti ! "zannımca" da şu an için iyi oldu ! bu arada ben olayların bu dünya da aralıklar olsa da daima daha kötüye gideceğine inanan bir insanım yani ümitsizlik değil inancım bu,, kıyamet müslümanlara kopmaz falan , onun için riskli içerik gördüğüm şeylere de bulaşmıyorum .

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rumlarla müşriklerin savaşında rumların müşrikleri alt etmesine sevinmek başka rumlarla bir olup müşrikler iktidar olsun diye rum ordusuna katılıp bizansın devamlılığı için müşriklerle savaşmak başka rumlarla bir olup islamı getirmiyosunuz.Gözünüzü ne uğrunda kararttığınıza dikkat edin.Müslüman şeriatten başka düzen için kendini feda edermi

E Çevrimdışı

Ebu Mikail

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"İslam beldesini işgal etmiş kâfir düşmana karşı demokrasi, milliyetçilik, menfaat ve değişik dünyevi sebeplerle kıyam eden insanların her zaman olacağı gibi dini duygularından dolayı düşmana karşı duran İslam taifeleride olacaktır. Herkese niyet ettiği vardır. Herkes kendi ameliyle Allah'u Teâlâ’nın karşısına çıkacaktır. İki şer arasında kalmış bir Müslüman her zaman daha az şerli olanı tercih etme hakkına sahip olduğu gibi şu anki bu gayri islami iktidar ile İslamdan daha uzak olan bir iktidar arasında kaldığında zararı daha az olan iktidarın zararı daha fazla olan iktidara galip gelmesini temenni eder ve galibiyetine sevinir. Bunda her hangi bir mahzur yoktur. Tarihte Rumlarla Farsların arasında meydana gelmiş savaşta Ashabı Kiram Rumların galip gelmelerini temenni etmiş ve Rumların galibiyetlerine sevinmişlerdir. Bu olayı Allah'u Teâlâ, Rum suresinde bizlere anlatmıştır."

Simdi oy vermeye cevaz vermeyen bir kisi nasil meydanlara cikmaya cevaz verebilirki?

Eger oy vermeye, kufr sistemi deruhte ettiginden dolayi, kufr gozu ile bakiyorsak, nasil olurda meydanlara inmeye cevaz verebiliriz?

Sonucta meydanlara inince, sen simdiki batil(!) sistemi, darbecilerden korumuyormusun? Yine batil sistemi deruhte etmiyormusun?

Nasil ki maslahat ve iki ser arasinda en iyiyi secmek oy meselesinde bos ise, ayni sekilde meydana inip darbecilere karsi cikmaktada bos degilmi?

Az zalimin yendigine sevinmek ayri bir sey, gidipte ona yardimci olmak ayri birsey! Hem simdiki yonetim suriyede kardeslerimizin katili degilmi? Nasil olurda biz onlarla ayni safta yer aliriz!

Demek istedigim su ki:

Sistem kufr sistemi ve muslumanlarin kanina girmis bir sistem. Nasil olurda sen oy meselesinde cevaz vermezken, maslahati ve iki ser arasinda en iyiyi secmeyi kabul gormezken, meydanlara inmeye cevaz verebilirmisin?

Birisi bana oy ile meydanlara inmenin arasindaki farki anlatabilir mi?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"İslam beldesini işgal etmiş kâfir düşmana karşı demokrasi, milliyetçilik, menfaat ve değişik dünyevi sebeplerle kıyam eden insanların her zaman olacağı gibi dini duygularından dolayı düşmana karşı duran İslam taifeleride olacaktır. Herkese niyet ettiği vardır. Herkes kendi ameliyle Allah'u Teâlâ’nın karşısına çıkacaktır. İki şer arasında kalmış bir Müslüman her zaman daha az şerli olanı tercih etme hakkına sahip olduğu gibi şu anki bu gayri islami iktidar ile İslamdan daha uzak olan bir iktidar arasında kaldığında zararı daha az olan iktidarın zararı daha fazla olan iktidara galip gelmesini temenni eder ve galibiyetine sevinir. Bunda her hangi bir mahzur yoktur. Tarihte Rumlarla Farsların arasında meydana gelmiş savaşta Ashabı Kiram Rumların galip gelmelerini temenni etmiş ve Rumların galibiyetlerine sevinmişlerdir. Bu olayı Allah'u Teâlâ, Rum suresinde bizlere anlatmıştır."

Simdi oy vermeye cevaz vermeyen bir kisi nasil meydanlara cikmaya cevaz verebilirki?

Eger oy vermeye, kufr sistemi deruhte ettiginden dolayi, kufr gozu ile bakiyorsak, nasil olurda meydanlara inmeye cevaz verebiliriz?

Sonucta meydanlara inince, sen simdiki batil(!) sistemi, darbecilerden korumuyormusun? Yine batil sistemi deruhte etmiyormusun?

Nasil ki maslahat ve iki ser arasinda en iyiyi secmek oy meselesinde bos ise, ayni sekilde meydana inip darbecilere karsi cikmaktada bos degilmi?

Az zalimin yendigine sevinmek ayri bir sey, gidipte ona yardimci olmak ayri birsey! Hem simdiki yonetim suriyede kardeslerimizin katili degilmi? Nasil olurda biz onlarla ayni safta yer aliriz!

Demek istedigim su ki:

Sistem kufr sistemi ve muslumanlarin kanina girmis bir sistem. Nasil olurda sen oy meselesinde cevaz vermezken, maslahati ve iki ser arasinda en iyiyi secmeyi kabul gormezken, meydanlara inmeye cevaz verebilirmisin?

Birisi bana oy ile meydanlara inmenin arasindaki farki anlatabilir mi?
bu konu ıle alakalı yukarıda kı mesajımda belırttıgım gıbı kendı yorumlarımızdan zıyade alım olan zatlardan bır haber bekliyorum gelırse paylaşacağım ınsaallah.
Kendımıze gore yorumlamaktan zıyade ıslama ve rasulallah a ve ALLAH zulcelalı vel ıkramın bıze uygun gordugu kanunlara gore hareket etmemızde fayda var bunun ıcın hak alımlerden bır açıklama bekliyoruz
Zıra ben ıyı seyler gormuyorum cunku bu olayla beraber gelısen bır kac olay daha var. onun ıcın bıraz sabr akhı bıraz bekle.hak alımlerımız bır açıklama yapsın ona gore bızde bırseylerde bulunuruz bı ıznıllah.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhidi cemaatlerin darbeye karşı sokağa davet etmelerini hâlâ anlamış değilim neyi savunacağız ölsen durumum ne ? sorsan ehveni şer diyorlar o yüzden sokağa çıkın deniyor fakat sormazlar mı ehveni şeri neden oy kullanmak için bahane edenlere karşı çıkıyorlar ? Vallahi aklım ve kalbim buna müsaade etmiyor oturan yuruyen hayirlidir yuruyende kosandan...
Bu konuda ahıderı takıp edebılırsınz
Zıra mescıdın hocası sokakta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt