Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benden dua isteyen kardeşlerime ve büyüklerime isimlerini anarak tek tek dua ettim.Rabbim önce bana sonra sizlere İslam dinini hakkıyla yaşamayı,kendi yolunda malıyla ve canıyla cihad etmeyi, ve sonunda bir kafirin mermisiyle bu dünyadan göç etmeyi nasip etsin.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim acil şifalar versin, geçmiş olsun, Rabbim gunahlarına kefaret kılsın.
Kardeşim yanına gelemediğim için üzgünüm , hakkını helal et, dualarım senin için.

Not: İnşeallah, sende benim için, Rabbime şehid olarak ölmemi nasib etmesi için dua edermisin?
Öyle bir istekde bulundunuz ki kardeşim benim size dua etmeden olamazdı..... şehid en büyük aşıktır misali Rabbim size Allah katında ŞEHİD 'lerden olmayı nasip etsin..Amin..

E Çevrimdışı

elifşükran

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim dualarımızı kabul etsin.Bizleri salihlerle bir etsin.Firdevsi Ala ya ulaştırsın.Günahlarımızı affedip,şükreden, sabreden,rızasına eren kullardan olmayı cümle mümin ve mümine kardeşlerimize nasip etsin. Şehadet şerbetini içip izzetli ve şerefli şehidlerden olmayı nasip etsin.Hakkımızda en hayırlısını vermesini verdiğinden de razı olup nankörlük etmemezi nasip etsin.Nimetlerine şımarmayıp, hakkı ayakta tutup savunanlardan olmayı nasip etsin.Hakkı hak bilip batıldan yüz çevirmeyi nasip etsin.Kuran ve sünnet yolundan ayrılmayıp daima doğru yoldan gitmeyi nasip etsin.
Amin...

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
amin kardeşim ALLAH razı olsun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
amin amin amin

Q Çevrimdışı

qhuraba

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum
çok yakınım olan birisi manik depresif hastası yada başka birşey çok acı çekiyor ALLAH rızası için ona dua edin .çocuklar perişan halde ben de epey etkilendim lütfen dua edin. ALLAHtan başka yardım edecek yok lütfen dualarınızda eksik etmeyin

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah derdi olanın dermanını,hastalığı olanın şifasını versin kardeşim,amin.

Q Çevrimdışı

qhuraba

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
okuyabileceğim rasulullahın sav. önerdiği bir dua var mı?akıl sağlığı için yahut genel anlamda

Q Çevrimdışı

qhuraba

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
amin kardeşim inşaallah sizler dualarınızda destek oluyorsunuz bende ALLAHtan mağfiretinizi dileyeceğim inşaALLAH namazlarımdan sonra

F Çevrimdışı

fehr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşimizin vesilesi ile genel bir dua yapmak isterim....

Bismillahirrahmanirrahim....

Allah'ın adıyla başlarım,adıyla başlanılması gerekenin adıyla başlarım.Ona hamdederim,ondan yardım isterim,ondan bağışlanma dilerim...

Allah'tan başka ilah olmadığına şahitlik ederim.Onun tek olduğuna,hükmünde ortağı bulunmadığına şahitlik ederim.Yazdığım bu satırlarında bana bu şehadetimden dolayı şahitlik etmesini,bunu okuyan gözlerin şahitlik etmesini,bunu dillendiren dillerin buna şahitlik etmesini Yüce Allah'tan talep ederim...

Önderimiz,İmamımız,Güzel örneğimiz Allah Rasul'üne salat ve selam eylerim.O Rasul ki,Allah onunla insanları karanlıklardan aydınlığa çıkardı.O Allah ki,Allah onunla bize hidayet yolunu gösterdi.Salat ve selam O Rasul'e,Onun sevdiklerine,sahabesine,eşlerine olsun...

Allah'ım ümmet zayıf,ümmet yıpranmış.Allah'ım halk dinini unutmuş,dalalet kapıları açılmış.Kalplerde zikrin yok! Sana şükredenler az.

Allah'ın ümmete yardım et.Allah'ın zayıflara yardım et.Ey Merhametlilerin en merhametlisi,saflarımız ayrıldı saflarımızı birleştir.

Ey emri ile gökleri ve yerleri hükmü altına alan,onları idare eden Kayyum olan Allah'ım! Kalplerimiz ayrılık tohumları ve günahlar ile karardı bizi hidayet nuru ile ihya et!

Allah'ım işlediğimiz günahlardan dolayı,ellerimizin yaptıklarından dolayı karada ve denizlerde fesatlar çıkardık! Et-Tevvâb olan Allah'ım bizleri mağfiret et,rahmet kapılarını bize aç...

Allah'ım ümmetin ricali asli değerlerini unuttu ve dal meselelerde birbirleri ile okadar ihtilaf ettiler ki nihayet dinin aslında ihtilaf ettiler bu ihtilaf onları fırkalara böldü ve her fırka kendi elindeki ile sevindi...Allah'ım sen onları Kur'an ve Sünnet üzere birleştir...

Allah'ım ey Hay olan daima diri olan,uyumayan,uyuklamayan,noksanlıklardan münezzeh olan Allah'ım! bizler acil olana dünyaya razı olduk da ahireti bıraktık! Allah'ım bizi kime bırakıyorsun?

İsyan ve fucurla dolmuş nefislerimize mi?

Bize her an düşmanlık eden şeytana mı?

Yoksa bize düşmanlık da sınır tanımayan,senin dinini ağızlarıyla söndürmeye çalışanlara mı?

Allah'ım biz zayıfız,gücümüz yok...Bize güç ver...Bizi cennetine al! bize güç ver ki,yeryüzündeki sana kulluk edebilelim!

Allah'ım hastalarımıza güç ver Eş-Şafi olan sensin...bedeni ve kalbi rahatsızlıklarımızı gider ta ki sana kulluk edebilelim...

Yukarıda ismi geçen kardeşimizede merhamet et,hastalığını günahlarına kefaret kıl,ona şifa ver ve bu şifa ile sana itaati artsın,sana kulluğu,şükrü artsın ve onu müslümanların arasına dahil et dünya ve ahirette ya Rabbi!

Allah'ım ilmimizi,amelimizi,yakinimizi,fıkhımızı arttır....

Amin Ya Rabbi Amin...

-fehr-

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
esselamu aleykum
çok yakınım olan birisi manik depresif hastası yada başka birşey çok acı çekiyor ALLAH rızası için ona dua edin .çocuklar perişan halde ben de epey etkilendim lütfen dua edin. ALLAHtan başka yardım edecek yok lütfen dualarınızda eksik etmeyin

aleykumselam ve rahmatullah kardeşim

ALLAH (c.c) hasta olan kardeşe şifa ve yakınlarına sabır versin amin

" Hiç bir müslüman kul yoktur ki ölüm döşeğinde olmayan (eceli gelmemiş) bir hastayı ziyaret eder ve yedi kere:

" Yüce arşın Rabbi olan Azamet sahibi Allah’tan sana şifa vermesini dilerim "

derse mutlaka hasta şifa bulur."

(Ebu Davud ve Tirmizi sahih senedle rivayet ettiler.)

ayrıca şuna bakabilirsin

https://www.islam-tr.org/konu/bedende-bir-agri-sanci-hissedince-okunacak-dua.24873/

K Çevrimdışı

kullanıcı63

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMÜNALEYKÜM ALLAH CC AYETLERİNİ OKURKEN ŞEHİD OLDUKDAN SONRAKİ KISMINDA YÜCE RABBİMİZ BİZE KARDEŞLERİNİZİN YENİDEN DÜNYAYA GELİP SAVAŞIP ÖLMELERİNİ YANİ ŞEHİD OLMAK İSTEDİKLERİNİ BİZE MİSAL VERİYOR.. YAZIK BİZEKİ HALA BU DÜNYA İÇİN ÇALIŞIP ÇABALAMAKTAYIZ.. DUA EDİN KARDEŞLER BU ACİZ KARDEŞİNİZE VE KALBİNDE HİCRET AŞKI KALANLARA.SELAM VE DUA İLE

K Çevrimdışı

kullanıcı63

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMÜNALEYKÜM KARDEŞLERİM ALLAH CC SİZDEN RAZI OLSUN BAYA Bİ YARDIMCI OLDUNUZ GEREK YAZILARINIZLA GEREKSE PAYLAŞDIKLARINIZLA NETİ ÇEKİYORDUM ARTIK NETE GİRMEYECEM SİZDEN BU KARDEŞİNİZE DUA ETMENİZDİR SELAM VE DUA İLE ESSELAMÜNALEYKÜM.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
aleykumselam ve rahmatullah kardeşim

ALLAH (c.c) hakkımızda hayrı nasip etsin kardeşim.

Rahmetle kal inşaALLAH

Z Çevrimdışı

zerqawi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
O kadar acizim ki buralara gelip tanımadıgım bilmediğim insanlardan dua istiyorum...

Allah'ın rızasını gözeterek bana dua ederseniz çok ama çok sewinirim arkadaslar...

Tahmin edemiceğiniz kadar zor günler geciriyorum sıkıntılarım okadar fazla ki Allah twt' dan baska hiç bişey
sıkıntıma care weremez...

Ben dua istiyorum... Bi kerelik değil aklınıza her gelişimde içimde bulundugum sıkıntılı bi kaç durumdan kurtulmam için
bana dua edin lütfen...

Allah şimdiden dua eden kardeslerden Razı olsun...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Acizlikten münezzeh ve Her şeye muktedir olan,ALLAH subhanehu teala dertlerini,sıkıntılarını gidersin.amin.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah tüm müslümanların sıkıntılarını gidersin,kardeşler bana da dua edin okul ve derslerime yoğunlaşacağım üniversite sınavlarında başarılı olmak istiyorum fakat pek azimli birisi değilim,beni de dualarınızda unutmayın inşallah.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Sübhana ve Teala sana sınavın için ve sınavdan sonrada hayatın boyunca daima zihin açıklığı versin. Rabbim sana çalışma azmi versin şeytanın sınavını çalışamana engel vesveselerinden korusun. Sende İnşallah sınavını kazanırsın akhi :) Bende bugün üniversitenin ön kaydını anca bitirdim sende bizim yaşadıkarımızı yaşarsın İnşallah hayırlısıyla bir yer tutturursun :)

amin kardeşim,Allah büyük(asıl) sınavdan kalanlardan eylemesin bizleri.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm abilerim/kardeşlerim;
malum yarın okulların başlaması sebebiyle eskisi gibi forumda bekçilik yapamayacağım, değil forumda bilgisayara bile eski ayırdığım zamanı ayıramayacağım. sizler çokça şey öğrenmeme vesile oldunuz, Allah için sizleri seviyorum. burada muhabbetimizin geçtiği-geçmediği tüm kardeşlerin Allah yardımcısı olsun,Rabbim bizlere izzet dolu bir hayat ve sonunda da izzet-i ala olan şehadeti nasip etsin. bundan sonra foruma günlük olarak girebilsem bile sadece bi göz atıp çıkma işini yapabileceğim sanırım(tabi düşündüğüm gibi gitmezse işler yine beraberiz).

Allah yardımcınız olsun,selametle.

Üst Ana Sayfa Alt