Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
selam aleykum we rahmetullahi kardeslerim,

*yillardir bende bas dönmesi ve agrisi var, yillardir doktorlar hiçbir çare bulamadi ve hertürlü ilaç içtim ama faydasi olmadi..
önceden nezaman agriyip dönecegini biliyor yada tahmin edebiliyordum fakat son zamanlarda basim çok dönmeye basladi, bugüne kadar hiç bayilmadim fakat dün öyle bir agridiki azdaha bayiliyordum....evde neyse ama disarda

*yillardir bende nefes alma problemi var ve gene yilllardir doktorlar bir çare bulamadi fakat buna ilaç filan veremediler ve ben kendim magzalarda mant filan alirdim ama faydalari olmazdi..
nefes alamamanin 3 tane kötü yani var bende: 1_ yemek yerken 2_ araba sürerken ve 3_ uyurken
yattigim zaman bir süre sonra nefes almayi unutuyom ve yari bogulacak gibi oluyom ve bu çok korkunç bisey, bazen nasil nefes alinir diye kafayi yiyecek gibi oluyom

*gene yillardir bende bir problem var, tâhâ suresi 27'ci ayet...(konusma problemleri)

hakkinizi helal edin çok uzun oldu ama ayri mesaj yazmak istemedim ve hepsini bir yerde topladim
bu hastaliklar bende yillardir var ve hala devam ediyor, sizlerden dua istiyorum, salih ve temiz kalplerinizle bu kardesinize dua edin insaAllah Rabbim hepinizden razi olsun

Son düzenleme:
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi

*yillardir bende bas dönmesi ve agrisi var, yillardir doktorlar hiçbir çare bulamadi ve hertürlü ilaç içtim ama faydasi olmadi..
önceden nezaman agriyip dönecegini biliyor yada tahmin edebiliyordum fakat son zamanlarda basim çok dönmeye basladi, bugüne kadar hiç bayilmadim fakat dün öyle bir agridiki azdaha bayiliyordum....evde neyse ama disarda

*yillardir bende nefes alma problemi var ve gene yilllardir doktorlar bir çare bulamadi fakat buna ilaç filan veremediler ve ben kendim magzalarda mant filan alirdim ama faydalari olmazdi..
nefes alamamanin 3 tane kötü yani var bende: 1_ yemek yerken 2_ araba sürerken ve 3_ uyurken
yattigim zaman bir süre sonra nefes almayi unutuyom ve yari bogulacak gibi oluyom ve bu çok korkunç bisey, bazen nasil nefes alinir diye kafayi yiyecek gibi oluyom

*gene yillardir bende bir problem var, tâhâ suresi 27'ci ayet...

hakkinizi helal edin çok uzun oldu ama ayri mesaj yazmak istemedim ve hepsini bir yerde topladim
bu hastaliklar bende yillardir var ve hala devam ediyor, sizlerden dua istiyorum, salih ve temiz kalplerinizle bu kardesinize dua edin insaAllah Rabbim hepinizden razi olsun
Allah svt en yakın zamanda şifanı versin gardaş. TR'ye gidersen eğer orda bir görün doktorlara, bizim burdada doktora gitsen" bişeyin yok ağrı kesici al tamam" deyip gönderiyor gâvurlar. İnşaAllah biraz da herşeyi kafana takma çünkü psijolojik sıkıntılar da fizyolojik hastalıkları tetikliyor biliyorum. Tekrar geçmiş olsun..

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
"Esalüllahel azim,Rabbilarşil azim,Enyeşfiyek."
Ve aleyküm ve selam Ahmet kardeşim,Rabb'im sana acil şifalar versin,çektiğin ağrıyı,acıyı ve sıkıntılarını günahlarına keffaret kılsın.Allah hiç bir kuluna kaldıramayacağı derdi vermez,verdiyse de bunun imtihan olduğunu unutmayıp,sabretmek ve mükafatını Allah'tan beklemek gerekir.Rabb'im sana sağlıklı,mutlu gönlünce geçireceğin hayırlı uzun ömür versin İnşaAllah.Duacın olucağım...

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

*gene yillardir bende bir problem var, tâhâ suresi 27'ci ayet...

Rabbim kısa zamanda sana şifa versin inşaAllah. inşaAllah Allah [subhanehu we teala] tüm sıkıntılarını giderir de senin ve ailenin sıkıntıları biter inşaAllah... Rabbim tüm müslüman kardeşlerimize de şifa versin inşaAllah. Allahumme amin

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhiler bana dua edin ders çalışayım tembel olmayayım okula düzenli gideyim :) yapamıyorum bakmayın gulucuk attıgıma gerçekten çok kotu bır durum. insanı yaşamdan soğutuyor. babam arıyor neyapıyorsun diye acayip kötu hıssedıyorum. İnşallah düzelir.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
akhiler bana dua edin ders çalışayım tembel olmayayım okula düzenli gideyim :) yapamıyorum bakmayın gulucuk attıgıma gerçekten çok kotu bır durum. insanı yaşamdan soğutuyor. babam arıyor neyapıyorsun diye acayip kötu hıssedıyorum. İnşallah düzelir.

Rabbim, hebbit akhiye yardim et derslerine çalissin, tembellikten kurtulsun ve okula düzenli gitsin Amin;)

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi bu tembellik bende de var ya... iki üç senedir öyle bir tembellik oluştu ki bende, eskiden sınava 1 2 gün kala çalışan ben şimdi onu da yapmıyorum :)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi bu tembellik bende de var ya... iki üç senedir öyle bir tembellik oluştu ki bende, eskiden sınava 1 2 gün kala çalışan ben şimdi onu da yapmıyorum :)
nureddin hocanın bır sozu vardı bir insanın başına gelebılecek en kotu sey tembellıktır dıye ahanda geldı basıma büyü mü yaptılar bana dıyorum bazen ciddi ciddi sonra kim niye yapsın sacmalama dıyorum kendıme :p

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nureddin hocanın bır sozu vardı bir insanın başına gelebılecek en kotu sey tembellıktır dıye ahanda geldı basıma büyü mü yaptılar bana dıyorum bazen ciddi ciddi sonra kim niye yapsın sacmalama dıyorum kendıme :p
valla akhi bende öyle düşünüyorum yav :D karabasan gibi üstümden kalkmıyo bu tembellik .... bi kadın vardı , babam tarafından ... geldi bize , ben çalışkandım onun torunu tembeldi o sıralar :D annemgil aha da seni nazar edecek bu kadın sakın odandan çıkma dediler , yav anne, nene saçmalamayın filan dedim ... Kadın bir anda odama dalmadı mı, ders kitaplarını gördü , gözünü kıstı, başını salladı ... Yaşlı kadınlar ellerini yan taraflarına götürür ya ,onu da yaptı ,torunuyla kıyas filan yaptı ben bi tırstım vallahi :D o günün aksamında sapasağlam , hergün fırçaladıgım dişlerimin üçü birden çürüdü... ertesi gün , burnum kırıldı... birkaç gün icerisinde dört çocuklu bir aile taşındı ve mahalleyi resmen çocuk sirkine çevirdiler, ve o günden sonra ne zaman çalışmayı denesem bi aksilik çıktı... şimdi bi aksilik yok tabi ama o istek artık gitti , bi aksilik çıkacak zaten, çalısmana ne gerek var ki düşüncesi yerleşti bana ... o kadını suçlamıyorum tabi ama büyü yapmış mıdır şüphelenmiyor değilim hani :krktm::eek::kptmya::komik:

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
valla akhi bende öyle düşünüyorum yav :D karabasan gibi üstümden kalkmıyo bu tembellik .... bi kadın vardı , babam tarafından ... geldi bize , ben çalışkandım onun torunu tembeldi o sıralar :D annemgil aha da seni nazar edecek bu kadın sakın odandan çıkma dediler , yav anne, nene saçmalamayın filan dedim ... Kadın bir anda odama dalmadı mı, ders kitaplarını gördü , gözünü kıstı, başını salladı ... Yaşlı kadınlar ellerini yan taraflarına götürür ya ,onu da yaptı ,torunuyla kıyas filan yaptı ben bi tırstım vallahi :D o günün aksamında sapasağlam , hergün fırçaladıgım dişlerimin üçü birden çürüdü... ertesi gün , burnum kırıldı... birkaç gün icerisinde dört çocuklu bir aile taşındı ve mahalleyi resmen çocuk sirkine çevirdiler, ve o günden sonra ne zaman çalışmayı denesem bi aksilik çıktı... şimdi bi aksilik yok tabi ama o istek artık gitti , bi aksilik çıkacak zaten, çalısmana ne gerek var ki düşüncesi yerleşti bana ... o kadını suçlamıyorum tabi ama büyü yapmış mıdır şüphelenmiyor değilim hani :krktm::eek::kptmya::komik:

akhi baya bir şey olmuş :D çok kotu bir şey şu tembellikten ben de evlenmeden aşamıcam gıbı gelıyor bana :p

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hepinizin yardımcısı olsun,emeklerinizi zayi etmesin,zihin açıklığı versin İnşaAllah.En çok neyi istiyorsanız Rabb'im onu nasib etsin.Tembelliğinizi gidersin,nefsinize uydurmasın.
amin abla , Allah senden razı olsun bu güzel duaların için

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamün aleyküm kardeşlerim benim için Rabbul Alemine samini dua edin sıkıntımı geçirsin ve bana sabır versin. Sanaldaki bir meseleden dolayı savcılığa verildim emniyet benim kimliğimi arıyor. Rabbim gözlerini kapatsın. Ve benimde sıkıntımı geçirsin. Amin

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamün aleyküm kardeşlerim benim için Rabbul Alemine samini dua edin sıkıntımı geçirsin ve bana sabır versin. Sanaldaki bir meseleden dolayı savcılığa verildim emniyet benim kimliğimi arıyor. Rabbim gözlerini kapatsın. Ve benimde sıkıntımı geçirsin. Amin
Rabbim korktuklarından emin kılsın inşaallah.
akhi bence sanalda ki profil resimlerini değiştir. en azından seni araştırırlarken bide el kaide davasıyla hapse atılma :D
Rabbim sıkıntılarını gidersin inşaAllah

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hatalarım, günahlarım, pişmanlıklarım... hayır, niyetim günah itirafında bulunmak değil, ama bugunlerde nedendir bilmiyorum bir pişmanlık duygusu bütün ruhumu, benliğimi yüreğimi kaplamış durumda .... eskiden bu duygu, havanın kapalı oldugu vakitlerde gelirdi , şimdi günün güneşin en tepede oldugu vaktinde bile bu duygu ... Hayır , Allahın hatalarımın üzerini örtüp affetmeyeceğine dair bir kuşku yok bende , fakat bağışlansın veya bağışlanmasın hatam, neden o hatayı yapmak zorundayız ki ... neden ? Hayır, Allahın rahmetinden şüphem yok elbette , ama ben rahmetten ziyade gazab arzuluyorum, elbette hiçbir insan günahlarının karsılıgını son kuruşuna dek ödemeye bu dünyada dayanamaz, ama hiçbir insan kendi canı dahi olsa Allahın merhameti gibi merhamet edemez o cana...
dün küçük kardeşim biraz gürültü yapıyordu, ders çalışırken konsantre olamıyorum, gittim yanagını sertçe sıktım, ağladı,küçük vücudunu iyice büktü... o kadar pişman oldum ki, yasamım boyunca bütün pişmanlıklarım bir film karesi gibi geçti önümden... ilk basta pişmanlığımı, çocuktur tedip ve terbiye amaçlı dövülür diyr geçiştirdim , ama aslında çoğu zaman,İslamiyetin insan ilişkilerinde, soyut oldugu için sınırları çizilemeyen emirlerini kendi çıkarımıza kullandıgımızı farkettim .... Islamiyet haklı oldugun bir konuda elbette kendini savunmana ve bir otorite konumunda isen tedip ve terbiye amaçlı hafif şiddete izin veriyor ama,'hak' 'haklı şiddet' 'adalet' emri bil maruf neyhi münker gibi kavramları soyutluğu nedeniyle dilediğimiz gibi gelişigüzel , nefsimizin istekleri dogrultusunda kullanıp ,en ilkel, vahşi ve şiddete eğilimli arzularımızı gerçekleştirmeye aracı ediyoruz ....güçlüye güçlü oldugu için sesimizi çıkarmıyor isek , güçsüze de dayılanmak hiç Adilce değil .... kavganın en şiddetli haline dönüşebilecdk olay ve durumlarda bile, haklı olsak dahi susmayı tercih etmek , aslında en doğru olanda bu ....

bana özel olarak dua edilmesini istemiyorum kardeşlerim,duam Arşa'dır... Allahım, bir insanı haksızlığa uğratacak olursam kuruşuna kadar ödeyeyeyim, bu konuda bağışlanma dilemiyorum, ta ki kibrimi kırayım, nefsimi alçaltayım ve kimse benden yana zulme uğramasın....
Amin ...

Üst Ana Sayfa Alt