Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler her ay başında ağır ateşli havale geçiren yavrumuz var,dua etmekten ve kuran okumakdan başka birşey yapmıyoruz her tedaviyi gördü ama 5-6 yaşına kadar böyle devam eder dedi doktor ama gel-görki her ay başı grip kusma yüksek ateş yüzünden 10 gün rahatsızlanıyor,dua ederseniz ve en azından peygamberimizin sünnetinde hastalıklara dair neler yapardı ne okurdu en azından lazım olanlarda fayydalanır inşaallah Kardeşim bir taraftan da suriye de başka ümmet coğrafyalarında bedeni paramparça olan ümmetn yetimleri aklıma geldikçe hamd ediyorum.

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler her ay başında ağır ateşli havale geçiren yavrumuz var,dua etmekten ve kuran okumakdan başka birşey yapmıyoruz her tedaviyi gördü ama 5-6 yaşına kadar böyle devam eder dedi doktor ama gel-görki her ay başı grip kusma yüksek ateş yüzünden 10 gün rahatsızlanıyor,dua ederseniz ve en azından peygamberimizin sünnetinde hastalıklara dair neler yapardı ne okurdu en azından lazım olanlarda fayydalanır inşaallah Kardeşim bir taraftan da suriye de başka ümmet coğrafyalarında bedeni paramparça olan ümmetn yetimleri aklıma geldikçe hamd ediyorum.
Allah şifa versin

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Allah svt yardımcınız olsun kardeşim.. Allah cc bütün derdine derman arayanlar içinde sizin yavrunuza da şifasını versin.. Çektiğiniz sıkıntılı günlerinizi günahlarınıza kefaret saysın

Osman bin Ebi’l-Âs (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e geldim ve:
−Bende bir ağrı var, neredeyse beni helak edecek dedim.
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bana:
−‘Sağ elinle ağrıyan yeri yedi defa ovala ve:
أَعُوذُ بِعِزَّةِ اللهِ وَ قُدْرَ تِهِ، مِنْ شَرِّ ماَ أَ جِدُ
‘Hissettiğin ağrının şerrinden, Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım diye dua et’ buyurdu.
Ben bunu yaptım, Aziz ve Celîl olan Allah bendeki bu ağrıyı giderdi. O günden beri aileme ve başkalarına sürekli bunu tavsiye ediyorum.”
Ebu Davud 3891, İbni Mace 3522, Tirmizi 2162 Nesei, Taberani, Hâkim

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi Rabbim Şafi ismiyle şifa versin.Acil sadaka ver inşeAllah.Birde günahlarınıza tevbe edin inşeAllah

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH (c.c) şifa versin yeğenime amin

ben hep şu ayeti kerimi okurum

وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ وَلاَ يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إَلاَّ خَسَارًا

Ve nunezzilu minel kur’âni mâ huve şifâun ve rahmetun lil mu’minîne ve lâ yezîduz zâlimîne illâ hasârâ(hasâran).

Kur’ân’dan indirdiğimiz şeyler, mü’minler için şifadır ve rahmettir. Ve zalimlerin sadece hüsranını (kaybettiği dereceleri) arttırır. isra 82

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum.. Kardeşlerim Kötü durumdayım. Sıkıntıdayım.. Sizlerden Dua istiyorum. Kişinin gıyabında yapılan dua makbuldur derler. ALLAH azze ve celle'den beni sıkıntılarımdan, dertlerimden kurtarması için dua eder misiniz Sevgili kardeşlerim.. ALLAH azze ve Celle sizlerden razı olsun.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah tüm Müslümanların sıkıntılarını , dertlerini gidersin.
Allah senin sıkıntılarını dertlerini gidersin kardeşim.
O Fettahdır tüm sıkıntıları giderendir.
Ey fettah benim ve bu kardeşimizin sıkıntılarını gider.
Bizi dininde sabit kıl kalbimizi sana itaatte rasulune itaatte sabit kıl.
Ey Kerim sen keremi bol olan karşılıksız verensin.
Keremine muhtaçız ey Kerim ve Keremine muhtaç olmaktan gurur duyarız.
Ne olur bizim sıkıntılarımızı gider dualarımızı kabul et ayaklarımızı senin yolunda sabit
Ey Afüv ne olur bizi affet günahlarımızı yok et
Ey Tevvab ne olur tövbemizi kabul et
Ey Rahman merhametine muhtacız ne olur bize merhamet
Ey Mucib sen duaları kabul edensin Ne olur dualarımızı kabul et.
Amin , amin , amin.

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah tüm Müslümanların sıkıntılarını , dertlerini gidersin.
Allah senin sıkıntılarını dertlerini gidersin kardeşim.
O Fettahdır tüm sıkıntıları giderendir.
Ey fettah benim ve bu kardeşimizin sıkıntılarını gider.
Bizi dininde sabit kıl kalbimizi sana itaatte rasulune itaatte sabit kıl.
Ey Kerim sen keremi bol olan karşılıksız verensin.
Keremine muhtaçız ey Kerim ve Keremine muhtaç olmaktan gurur duyarız.
Ne olur bizim sıkıntılarımızı gider dualarımızı kabul et ayaklarımızı senin yolunda sabit
Ey Afüv ne olur bizi affet günahlarımızı yok et
Ey Tevvab ne olur tövbemizi kabul et
Ey Rahman merhametine muhtacız ne olur bize merhamet
Ey Mucib sen duaları kabul edensin Ne olur dualarımızı kabul et.
Amin , amin , amin.
Amin, Amin, Amin, O güzel Yüreğine o güzel dualarına sağlık benim güzel kardeşim. Allah azze ve celle senden razı olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Her şeye muktedir olan RABBİM,dertlerini sıkıntılarını gidersin kardeşim

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin, Amin, Amin, O güzel Yüreğine o güzel dualarına sağlık benim güzel kardeşim. Allah azze ve celle senden razı olsun.
Amin ecmain ahi.Bizi sınayan sınayıp günahlarımızı döken Allah'a hamd olsun.
Vallahi ben gözlerim yaşararak yazıyorum bunu.
Son iki üç gündür şeytan öyle bir vesvese veriyor ki anlatamam
Ama biliyorum bu bir sınav ve Rabbim beni hazırlıyor ta ki tertemiz olana kadar
Allah beni de seni de diğer Müslümanları da dininde sabit kılsın.Ayaklarımızı yolundan ayırmasın
Onun yolunda bir çakıl taşı bile olmaya razıyım yeter ki beni imanımdan ayırmasın
O Rauftur çok merhametli şefkatlidir
Rabbimden bize merhamet etmesini niyaz ederim
O Gaffardır bağışlaması çok olandır ondan bizi bağışlamasını niyaz ederim
Allahtan bizi şehid olanlardan eylemesini isterim
İnanın dünya o kadar anlamsız geliyor ki
O kadar şehadete susadım ki bunu anlatmaya kelimelerim yetme.Ben de tüm kardeşlerimden sıkıntılarım için dua istiyorum

EhliSünnetVelCemaat Çevrimdışı

EhliSünnetVelCemaat

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bir hastalığım var gitmediğim doktor kalmadı hepsi Tıpta çaresi yok diyor . Allah (c.c) Rızası için dua eder misiniz ? Bedenimde ki rahatsızlığın yok olması ve sıkıntılarımın gitmesi için . Allah (c.c) Razı Olsun .

(Bir kimse, gıyabında birine dua ederse, melekler, aynı şekilde ona dua ederler.) [Müslim]

(En çabuk kabul olunan dua, kişinin din kardeşi gıyabında ettiği duadır.) [Buhari]

Üst Ana Sayfa Alt