Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
اَّ أَنْتَ، شِفاَءً لاَ يُغاَدِرُ سَقَماً
−‘Ey insanların Rabbi olan Allah’ım! Hastalığı giderip, şifa ver! Sen şifa vericisin. Sen’den başka şifa verici yoktur. Hiçbir hastalık bırakmayacak şekilde şifa ver!’ diyerek dua etti.”
Buhari 12/5767, Tirmizi 980, Ebu Davud 3890

~LãL~ Çevrimdışı

~LãL~

لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا
İslam-TR Üyesi
Rabbim hastalığına El-Şafi ismiyle tecelli etsin hastalığın bıyunca yapacağın bütün amelleri hayra çevirsin bu sebeple bütün günahlarının dökülmesini sağlasın amin...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM,şifa versin kardeşim

şifa ayetlerini ve dualarını hıfzedip oku inşaALLAH

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hastalikta ve sikinti halinde hep aklima su ayet gelir yusuf suresinde hz yakupun duasi ben halimi ve sikayetimi yanliz Allaha yaparim ve bu ayeti dusundugumde hic bir sikintiyi ve hastaligi Allahtan baska hic kimseye acilmamasi gerektigini dusunurum Allah en dogrusunu bilir rabbim butun hasta olan darda kalan borclu olan zindana atilan esir dusen butun kardeslere yardim etsin Allahumme amin

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Esselamün aleyküm,İslam tr-deki tüm kardeşlerim;sizden bir ricam olacak.Babam beş gündür hastanede yatıyor.Ve ben çok üzgünüm,dua etmekten başka bir şey yapamıyorum.Sizlerinde samimi dualarını bekliyorum.İnşaAllah...Şimdiden hakkınızı helal edin,Allah sizlerden razı olsun....

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Rabb'im babanıza şifa, size de sabr versin

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şifa inş
Hz Aişe (ra)'dan şöyle rivâyet edilmiştir:

Hz Peygamber (sas) hasta olan akrabalarının üzerine okuyarak sağ eliyle
onları sıvazlar ve şöyle derdi: "Ey Allah'ım, ey insanların Rabb'ı, şu
hastalığı götür, şifâ ver, şifâ veren Sensin Senin vereceğin şifâdan
başka şifâ yoktur Hastalığı ortadan kaldıracak bir şifâ ver" (İbn Mace, Tıb, 35, 36)

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es'Selamun Aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

Kardeşler bir sıkıntımız var, sizden bunun için dua etmenizi rica ediyorum....

Kardeşim devamsızlıktan bir dersten kaldı. Ve bu yüzden yaz stajını yapamayacak ve başka başka sıkıntılara neden olacak. Yarın bide ben gidip konuşacağım hocayla. Dua edin de konuşmamın bir faydası olsun ve kardeşimi o dersten geçirsin...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Es'Selamun Aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

Kardeşler bir sıkıntımız var, sizden bunun için dua etmenizi rica ediyorum....

Kardeşim devamsızlıktan bir dersten kaldı. Ve bu yüzden yaz stajını yapamayacak ve başka başka sıkıntılara neden olacak. Yarın bide ben gidip konuşacağım hocayla. Dua edin de konuşmamın bir faydası olsun ve kardeşimi o dersten geçirsin...
Ve aleykum selam@Ahmed kardeş dediklerini doğru anladım mı bilmiyorum, ayrıca TR eğitim sistemini de bilmemekle beraber, kardeşin devamsızlıktan kaldı diyorsun, tabi dua da ederiz ama kendisinin de çalışıp çabalaması gerekmez miydi öncelikle?? Eğer bu durumda hoca geçirmezse, ki geçirirse de diğer devamsızlığı olmayanlara adaletsiz davranmış olmaz mı, hocaya haksız diyebilir miyiz?? İnşaAllah hakkınızda hayırlısı olsun ve Allah svt güzel bir çıkış yolu göstersin bu durumdan... Umarım kırılmazsın kardeşim. Yanlış yorumladıysam olayı kusura bakma olurmu??

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam@Ahmed kardeş dediklerini doğru anladım mı bilmiyorum, ayrıca TR eğitim sistemini de bilmemekle beraber, kardeşin devamsızlıktan kaldı diyorsun, tabi dua da ederiz ama kendisinin de çalışıp çabalaması gerekmez miydi öncelikle?? Eğer bu durumda hoca geçirmezse, ki geçirirse de diğer devamsızlığı olmayanlara adaletsiz davranmış olmaz mı, hocaya haksız diyebilir miyiz?? İnşaAllah hakkınızda hayırlısı olsun ve Allah svt güzel bir çıkış yolu göstersin bu durumdan... Umarım kırılmazsın kardeşim. Yanlış yorumladıysam olayı kusura bakma olurmu??
Yok abla kırılmak kim tanımıyorum :D

Kardeşimin o dersten notu yüksek(vize notu). Yani çalışmakla alakası yok. Asıl sorun kardeşim sabah uyanamıyordu ve o derse gidemiyordu. Kardeşimin burda hatası var. Kardesim devamsızlık sınırını 4 gün aştı, ve bu 4 günde 2 gün hocanın suçu var. Şöyle; hoca derse gelip yoklama kağıdını filan konferans salonuna gönderdim, sizde o konferansa gidip imzanızı atın diyordu. Buna hakkı yoktu. Ders anlatma mecburiyeti vardı. Kardesim de 2 gün konferansa gitmedi(sinirlenip gitmedi, çünkü hoca ders anlatmak istemiyor ve onları oraya gönderiyor-Allahulalem-)

Devamsızlıktan bir de kız kaldı o dersten, o da galiba 2 gün hakkını aşmıştı. Dediğin doğru, kardeşimin devamsızlığiını silip o kızınkini silmezse haksızlık olur.

Devamsızlıktan kalan öğrencilere, hocalar yaz okulu açıyor ve ders kredisi başına öğrencilerden 30 TL para alınıyor.
kardeşimin dersi 4 kredi yani 4*30=120 TL hocanın cebine girecek(öğrenci başına)

Demek istiyorum ki hoca bir kaç gün devamsızlığını aşan öğrencileri geçirebilir, bu hocanın insifiyatine kalmış ama işin sonunda maddi olunca biraz devamsızlık yapan öğrencileri geçirmek istemeyen hocalar var. Bu hoca da öyle demiyorum, günahına girmeyeyim...

Ne demek istediğimi anlatabildim umarım....:)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Yok abla kırılmak kim tanımıyorum :D

Kardeşimin o dersten notu yüksek(vize notu). Yani çalışmakla alakası yok. Asıl sorun kardeşim sabah uyanamıyordu ve o derse gidemiyordu. Kardeşimin burda hatası var. Kardesim devamsızlık sınırını 4 gün aştı, ve bu 4 günde 2 gün hocanın suçu var. Şöyle; hoca derse gelip yoklama kağıdını filan konferans salonuna gönderdim, sizde o konferansa gidip imzanızı atın diyordu. Buna hakkı yoktu. Ders anlatma mecburiyeti vardı. Kardesim de 2 gün konferansa gitmedi(sinirlenip gitmedi, çünkü hoca ders anlatmak istemiyor ve onları oraya gönderiyor-Allahulalem-)

Devamsızlıktan bir de kız kaldı o dersten, o da galiba 2 gün hakkını aşmıştı. Dediğin doğru, kardeşimin devamsızlığiını silip o kızınkini silmezse haksızlık olur.

Devamsızlıktan kalan öğrencilere, hocalar yaz okulu açıyor ve ders kredisi başına öğrencilerden 30 TL para alınıyor.
kardeşimin dersi 4 kredi yani 4*30=120 TL hocanın cebine girecek(öğrenci başına)

Demek istiyorum ki hoca bir kaç gün devamsızlığını aşan öğrencileri geçirebilir, bu hocanın insifiyatine kalmış ama işin sonunda maddi olunca biraz devamsızlık yapan öğrencileri geçirmek istemeyen hocalar var. Bu hoca da öyle demiyorum, günahına girmeyeyim...

Ne demek istediğimi anlatabildim umarım....:)
Anladım kardeşim ama yinede kardeşin durduk yerde kendini zora sokmuş işte cahillik mi desem gençlik mi desem... Kızdığı için gitmemiş diyorsun ama bak yine olan kendine olmuş, bu stresi sıkıntıyı yaşamasaydı keşke diye geçti aklımdan ama demiyim şeytan sevinmesin.. Herseyde bir hayır vardır, belki bu çektiği sıkıntılar ona bişeyler öğretir ve aynı hatayı tekrarlamaz ilerde.. Allah svt sıkıntılarınızı sevince çevirsin ve kardeşin için ne hayırlıysa onu versin.. Âmin

Üst Ana Sayfa Alt