Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

B Çevrimdışı

Bilge Yılmaz

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu kardeşlerim .

İçinde bulunduğum bazı sıkıntılardan dolayı sizlerden dua istiyorum :( . Umuyorum ki, içinizde salih/saliha insanlar var, dua eder de ALLAH duasına icabet eder .

Tevhid ehli olan, evlenmeyi istediğim kişiyle evlenmeme ailem razı değil, zira tanışmak bile istemiyorlar, sizden ricam o kişiyle ve ailesiyle tanışmak istemeleri, razı olmaları ve hidayetleri için dua etmeniz :(

Bir diğeri de yakınımın rukye olması gerekiyor ama defalarca dememe rağmen kabul etmediler ve muskacıya götürdüler, sizden diğer ricam da yakınımın hidayet ve şifası için dua etmeniz :(

ALLAH dua edenden de etmeyenden de razı olsun .

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah hakkınızda hayırlısını versin, sıkıntılarınızı gidersin inşeAllah

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam rabbim sana ve çevrendekilere yardım etsin hakkında hayırlısını nasip etsin.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana cok ters gelıyor ozel ıstek
Dua hemde tanımadıklarımdan
Bu konuda bır sunnet varmı

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana cok ters gelıyor ozel ıstek
Dua hemde tanımadıklarımdan
Bu konuda bır sunnet varmı

“Bir Müslüman, yanında bulunmayan bir din kardeşi için dua ederse, mutlaka melek ona, aynı şeyler sana da verilsin, diye dua eder.” (Müslim, Zikir 86; Ebû Dâvûd, Vitir 29)

“Bir Müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur. Bir kimse din kardeşine hayır dua ettikçe, yanında bulunan görevli bir melek ona,‘Duan kabul olsun, aynı şeyler sana da verilsin.’ diye dua eder.” (Müslim, Zikir 87, 88; İbni Mâce, Menâsik 5)

Bunların dışında, başkasından dua istemek de caizdir.

"Osman bin Huneyf'den (r.a.) şöyle rivayet etmiştir :
Gözleri görmeyen bir adam Rasulullah'a (s.a.v) gelmişti, ve 'Ya Rasulullah (s.a.v), Allah'ın gözümdeki bu sıkıntıyı gidermesi için bana dua et' dedi............................................. ve Allah gözündeki sıkıntıyı giderdi
(Tirmizi, Nesai)

Hadisin tam metni için : TIKLA

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer benim için hayırlıysa, Allah (s.v.t) benim atanmama yardım etsin.
Eğer benim için hayırlı değilse, Allah (s.v.t) atanmayı benim için hayırlı kılsın.
Alacağım parayı harama bulaştırmasın, O'nun (s.v.t) yolunda harcamamı sağlasın.

Benim için bu yönde dua eder misiniz İnşa'Allah, Allah razı olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ilunga Çevrimdışı

Ilunga

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer benim için hayırlıysa, Allah (s.v.t) benim atanmama yardım etsin.
Eğer benim için hayırlı değilse, Allah (s.v.t) atanmayı benim için hayırlı kılsın.
Alacağım parayı harama bulaştırmasın, O'nun (s.v.t) yolunda harcamamı sağlasın.

Benim için bu yönde dua eder misiniz İnşa'Allah, Allah razı olsun.

Amin.

Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin.

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
K Çevrimdışı

kala__

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allâh kpssden vazgeçip, eğer erkeklerse Allâh Yolunda mücahitler olmalarını, bayanlarsa Allâh'ın emrettiği gibi evinde oturup Ümmete faydalı nesiller yetiştirmelerini nasip etsin kardeşlerine
Allâhumme amin ecmein

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zulum altında bulunan tum ıman eden kardeslerımıze mucahıdlerımıze İSLAMİ herseyden önce tutup savunan kardeslerımıze dua edelım ınsaallah. ALLAH onların ve bızım yardımcımız olsun Hasbunallahı ve nımel vekıl.

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
((( ... ALLAH’IN SEVECEĞİ BİR KUL OLMAYA ÇALIŞIN … ÇÜNKÜ ALLAH BİR KULUNU SEVER SE … ONU HERKESE SEVDİRİR ... )))

“ … Ebu Hureyre r.a dan. Rasulullah s.a.v buyurdular ki : Şüphesiz ki, Allah bir kulu sevdiği zaman, Cibril'i çağırır ve ona : Ben falan kulumu seviyorum, onu sen de sev, der. Ve o kulu Cibril de sever. Sonra Cibril semada - meleklere - seslenerek : Gerçekten Allah falan kulu seviyor ; onu siz de sevin, der. Artık onu gökteki melekler de severler. Sonra yerdeki insanların gönlüne o kimse için sevgi ve kabul konulur. - yani herkes onu sevmeye başlar - ...... “

Müslim : 8.c.2637

Rabbim bizleri sev, sevdiklerine sevdir ve bizlere de onları sevdir.

Allahumme Amin..

Üst Ana Sayfa Alt