Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Büyük bir imtihandan geçiyorum bana dua edin de doğru adımı atayım inşaAllah kardeşlerim...
Rabbim azze ve celle dini için ve sizin için hayırlı adımı nasip etsin. Umarım hayatınız Allah azze ve celleye ibadetle, onun uğrunda nefes alarak geçer. Ve inşaAllah zürriyetinizi de İslam'a bağışlar. Aynı şekilde evli olan abla ve abileriminde yaşamları Allah azze ve celle için olmasını diliyorum. Onlarında zürriyetlerini İslam'a bağışlamasını canı gönülden talep ediyorum. Biz bekarların salih ve salihalar gibi yaşamalarını nasip etmesini niyaz ediyorum. Aynı şekilde biz bekarlara salih ve saliha eşler nasip etmesini ve zürriyetimizi İslam'a bağışmamamızı bizlere nasip etmesini Allah azze ve celleden diliyorum. Rabbim yar ve yardımcın olsun abla. İnşaallah sen ve diğer abiler/kardeşlerde bizlere dua edersiniz.

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Büyük bir imtihandan geçiyorum bana dua edin de doğru adımı atayım inşaAllah kardeşlerim...

(Âl-i İmrân Suresi), 186. Ayet Andolsun, mallarınız ve canlarınız konusunda imtihana çekileceksiniz. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah'a ortak koşanlardan üzücü birçok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah'a karşı gelmekten sakınırsanız bilin ki, bunlar (yapmaya değer) azmi gerektiren işlerdendir.

(Bakara suresi 155.ayet)Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.

Allah yardımcın olsun abla iman çizgisinden hak yoldan ayırmasın.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
B Çevrimdışı

busrayilmaz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba arkadaslar bende Salatı Tefriciyye Duası okumaya basladim Bana yardimCi olabilirmisiniz? Okulum icin istiyorum istedigim bolume girebilmek icin lutfen Allah rizasi icin yardim Edin

Hydrogen Çevrimdışı

Hydrogen

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba arkadaslar bende Salatı Tefriciyye Duası okumaya basladim Bana yardimCi olabilirmisiniz? Okulum icin istiyorum istedigim bolume girebilmek icin lutfen Allah rizasi icin yardim Edin

53/Necm-39: Ve en leyse lil insâni illâ mâ seâ.

Mealen;Bilsin ki insan için kendi çalışmasından başka bir şey yoktur.

D Çevrimdışı

Dinyolunda

Guest
Rabbim herkese sağlık, huzur bol kazanç versin. Mübarek cuma sabahından günaydın :)

K Çevrimdışı

kala__

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

EsSelâmu aleykum, kardeşim x sayıda salatı tefriciye oku diyen kişiler bunu hangi Hadisi Şerife dayanarak söylüyor, bidate düşmeyelim inş. Olmasını istediğimiz bişey varsa Allâh'a dua ederiz, zor bi işle karşılaşırsak namaz kılıp Allâh'tan yardım isteriz, Nebi sav'den öğrendiğimiz şekilde duaların kabul olunduğu vakitleri gözleriz inş. Fakat zaten haremlik Selâmlık olmayan olsa da bu sefer hocaları erkek olan ve Mu'min hanımların giymesinin farz olduğu cilbabın (bedeni ve yüzü bir göz hariç örten çarşaf) giyilmesine müsaade edilmeyen, tağuti batı tarzı eğitim veren bu okullara gitmek caiz değildir. Bunun için sana da kendime de Allâh'tan batıl şeyler dilemek yerine af, afiyet ve hidayet dilerim.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum küfür topraklarında esir olan ve yargılanan tüm kardeşlerimizi,Savaş meydanlarındaki yiğit mücahitleri,Ölen masum bebekleri,Tecavüze uğrayan bacılarımızı,İşkence gören kardeşlerimizi ve kalbimizin yumuşayıp Allah için çalışmaya devam edip İnşallah şehit olarak Rabbimize kavuşmamız için bizi dualarınızda unutmayın inşaallah...SELAM VE DUA İLE...

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum küfür topraklarında esir olan ve yargılanan tüm kardeşlerimizi,Savaş meydanlarındaki yiğit mücahitleri,Ölen masum bebekleri,Tecavüze uğrayan bacılarımızı,İşkence gören kardeşlerimizi ve kalbimizin yumuşayıp Allah için çalışmaya devam edip İnşallah şehit olarak Rabbimize kavuşmamız için bizi dualarınızda unutmayın inşaallah...SELAM VE DUA İLE...
+1

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Esselamun Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu.

Geçen perşembe günü gece 12 sıralarında evde otururken birden bire boynum geriye doğru kasılmaya başladı ve ağzım kaydı konuşamaz hale geldim. Ve o gece sabaha kadar hastanelerde kaldım iki hastane gezdik düzelebilmem için.Sürekli Kullanmak zorunda olduğum ilaçlar var bir tanesi ve en önemlisi (Kırmızı Reçeteli) Suboxone diye bir ilaç (ne için kullanıdığını bilmek için internete sadece ismini yazmanız yeter) ne için kullanıldığını söylemekten utanıyorum fakat hayati bir ilaç kullanmadığımda elim ayağım hiç biryerim tutmuyor ve sürekli bacaklarım kasılıyor uyuyamıyorum ve birsürü sıkıntı yaşıyorum.Çok güzel bir amel için bırakmaya niyetlendim fakat yukarda bahsettiğim sıkıntıyı yaşadım (boynumun kasılması).Ve bugün mecbur gidip tekrar yazdırdım.Bu sıkıntılardan kurtulmak ve tastamam bir iman ile dosdoğru bir akide üzere yaşamak istiyorum fakat olmuyor çok fazla vesvese geliyor.Ben bu site sayesinde Tevhid'le tanıştım Cahilliyeden bir nebze olsun burdan tanıştığım ve yazılarından istifade ettiğim abilerim ablalarım sayesinde uzaklaştım.Ve Vallahi Allah sizleri öz abilerim öz ablarım gibi sevdirdi bana.Şimdi sizlerden Allah Rızası için dua istiyorum.Allah Azze ve Celle kimi nasıl hidayete erdireceğini şüphesiz yine Allah Azze ve Celle bilir.Benim sizden tek isteğim bu cahil kardeşinize bir kelime dahi olsa bir dua etmeniz.Allah sizlere hayr versin ve Cennetiyle mükafatlandırsın şimdiden Allah Razı olsun.

Abdulmuizz Fida Hocam,
IsLaM4eVeR Abim
eL_Muhacir Abim
JuNDuLLAH Abim
hebbit kerrih Abim
ABDULHAK Abim
metin öztürk Abim
Ebu Muhammed Eymen Abim
Eslem Berire Ablam
Muhammed Taha Kardeşim
Ve benim dışarda da güzel insanlarla tanışmama vesile olan Alkâme Abim ve ismini sayamadığım diğer abilerim,ablalarım ve kardeşlerim Allah Subhanehu ve Teala sizlerden ve bizden Razı Olsun.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamun Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu.

Geçen perşembe günü gece 12 sıralarında evde otururken birden bire boynum geriye doğru kasılmaya başladı ve ağzım kaydı konuşamaz hale geldim. Ve o gece sabaha kadar hastanelerde kaldım iki hastane gezdik düzelebilmem için.Sürekli Kullanmak zorunda olduğum ilaçlar var bir tanesi ve en önemlisi (Kırmızı Reçeteli) Suboxone diye bir ilaç (ne için kullanıdığını bilmek için internete sadece ismini yazmanız yeter) ne için kullanıldığını söylemekten utanıyorum fakat hayati bir ilaç kullanmadığımda elim ayağım hiç biryerim tutmuyor ve sürekli bacaklarım kasılıyor uyuyamıyorum ve birsürü sıkıntı yaşıyorum.Çok güzel bir amel için bırakmaya niyetlendim fakat yukarda bahsettiğim sıkıntıyı yaşadım (boynumun kasılması).Ve bugün mecbur gidip tekrar yazdırdım.Bu sıkıntılardan kurtulmak ve tastamam bir iman ile dosdoğru bir akide üzere yaşamak istiyorum fakat olmuyor çok fazla vesvese geliyor.Ben bu site sayesinde Tevhid'le tanıştım Cahilliyeden bir nebze olsun burdan tanıştığım ve yazılarından istifade ettiğim abilerim ablalarım sayesinde uzaklaştım.Ve Vallahi Allah sizleri öz abilerim öz ablarım gibi sevdirdi bana.Şimdi sizlerden Allah Rızası için dua istiyorum.Allah Azze ve Celle kimi nasıl hidayete erdireceğini şüphesiz yine Allah Azze ve Celle bilir.Benim sizden tek isteğim bu cahil kardeşinize bir kelime dahi olsa bir dua etmeniz.Allah sizlere hayr versin ve Cennetiyle mükafatlandırsın şimdiden Allah Razı olsun.

Abdulmuizz Fida Hocam,
IsLaM4eVeR Abim
eL_Muhacir Abim
JuNDuLLAH Abim
hebbit kerrih Abim
ABDULHAK Abim
metin öztürk Abim
Ebu Muhammed Eymen Abim
Eslem Berire Ablam
Muhammed Taha Kardeşim
Ve benim dışarda da güzel insanlarla tanışmama vesile olan Alkâme Abim ve ismini sayamadığım diğer abilerim,ablalarım ve kardeşlerim Allah Subhanehu ve Teala sizlerden ve bizden Razı Olsun.
Allahim sifa versin kardesim.
Ne istiyosan yapayim , ne lazimsa alayim ,
Allahim imanla yasatsin seni.
Cennete giresin insallah
Acilarin dertlerin son bulsun insaallah.
Gunahlarina kefaret olsun.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Allahim sifa versin kardesim.
Ne istiyosan yapayim , ne lazimsa alayim ,
Allahim imanla yasatsin seni.
Cennete giresin insallah
Acilarin dertlerin son bulsun insaallah.
Gunahlarina kefaret olsun.

AMİN Ecmain Ablacım. Allah Azze ve Celle senden razı olsun Abla Firdevs'de Peygamber Efendimiz'e (s.a.v) komşu olasın İnşAllah benim için dua etmen yeterli Ablacım Düşünmen bile yeter çok şükür varlığınız yeter duadan başka bişeye ihtiyacım yok Allah'ıma Hamd Olsun :)

Üst Ana Sayfa Alt