Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dünyanın Düz Olduğunu Iddia Edenlerin Kaynağı : ))

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

bunun gibi mi lambadan kastin? bu video biraz canimi skti biraz.

bu arada video müzikli, müziksiz bulamadim sadece altyazi var ingilizce, izlemek icin videonun sesini kisabilirsiniz, eger uygun degilse silersiniz.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hocam son koyduğum videoda 12.38'den itibaren sorduğunuz soruya cevap veriyor.
Eğer bu konuda videodaki gibi düşünüyorsan hata.
Videoda uyduyu inkâr edip, denizdeki fiber kablolardan faydalanarak ölçüm yapıldığını anlatıyor.
Deniz, kablo olmayan bir ülkenin ıssız bir arazisinde koordinat, rakım vermesini ve bilgilerle nokta atış yaparak hedefe ulaşmayı nasıl izah ediyorsun?
Lütfen videodaki gibi üstünkörü geçiştirme.

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

Fe terabbasû innâ meakum muterabbisûn
İslam-TR Üyesi
Eğer bu konuda videodaki gibi düşünüyorsan hata.
Videoda uyduyu inkâr edib, denizdeki fiber kablolardan faydalanarak ölçüm yapıldığını anlatıyor. Deniz, kablo olmayan bir ülkenin ıssız bir arazisinde koordinat, rakım vermesini ve bilgilerle nokta atış yaparak hedefe ulaşmayı gibi nasıl izah ediyorsun?
Lütfen videodaki gibi üstünkörü geçiştirme.

Uydu meselesi hakkında fikrim yok, gerçekten uydu gönderiyorlarsa ya çok uzağa gönderiyorlar ki biz göremiyoruz ya da uydular çok küçük. Bu uydular düz dünya modeline ters bir durum oluşturuyor mu peki neden sordunuz?

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi

bunun gibi mi lambadan kastin? bu video biraz canimi skti biraz.

bu arada video müzikli, müziksiz bulamadim sadece altyazi var ingilizce, izlemek icin videonun sesini kisabilirsiniz, eger uygun degilse silersiniz.

Şu videodaki tarzda bir şeyi kastettim. Bu videoda da sesi kapatıp izleyin kardeşim.

Abdulmuizz Fida

Admin
Uydu meselesi hakkında fikrim yok, gerçekten uydu gönderiyorlarsa ya çok uzağa gönderiyorlar ki biz göremiyoruz ya da uydular çok küçük. Bu uydular düz dünya modeline ters bir durum oluşturuyor mu peki neden sordunuz?
Videonun başında uzaya gönderilen uyduların neden hiç arızalanmadığını, bozulmadığını kaybolmadığını vs diyerek sözde akıllara şubhe takmaya çalışıyor. Oysa ;

Gps için uydunun uzayda olduğunu kabul edersek; sadece gönderdiği dünya görüntülerini mi kabul etmeyeceğiz?

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Videonun başında uzaya gönderilen uyduların neden hiç arızalanmadığını, bozulmadığını kaybolmadığını vs diyerek sözde akıllara şubhe takmaya çalışıyor. Oysa ;

http://haberrus.com/headline/2011/12/24/rusyanin-uzaya-gonderdigi-iletisim-uydusu-dustu.html
http://www.shaber3.com/cinin-uydusu-uzayda-ariza-yapti/240303/
http://www.trthaber.com/haber/bilim...yeni-haberlesme-uydusu-arizalandi-324907.html
https://www.yenisafak.com/gundem/uzayda-uydu-kayboldu-2686026

Gps için uydunun uzayda olduğunu kabul edersek; sadece gönderdiği dünya görüntülerini mi kabul etmeyeceğiz?

Hocam, gönderdiğiniz haber sitelerinden birinde şöyle birşey var.

Uzayda uydu kayboldu
Intelsat'a ait IS-804 uydusu uzayda kayboldu. Pasifikteki ada ülkelerinin dünya ile bağlantısı koparken, şirket, alternatif uydunun yörüngeye yerleştirilmesi için çalışmalara başladı. Türksat Müdürü Dur, Türkiye'nin uydularının sağlam olduğunu açıkladı.

Ama bu haber sitesinde de diyor ki Antarktika haricinde bütün kıtaların birbiriyle bağlantısi (fiber) kablolar ile gerçekleştiği söyleniyor ?
https://www.google.com.tr/amp/s/dunyaraporu.wordpress.com/2015/11/02/kablolarla-soguk-savas/amp/

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Uzayda uydu kayboldu
Intelsat'a ait IS-804 uydusu uzayda kayboldu. Pasifikteki ada ülkelerinin dünya ile bağlantısı koparken, şirket, alternatif uydunun yörüngeye yerleştirilmesi için çalışmalara başladı. Türksat Müdürü Dur, Türkiye'nin uydularının sağlam olduğunu açıkladı.

Ama bu haber sitesinde de diyor ki Antarktika haricinde bütün kıtaların birbiriyle bağlantısi (fiber) kablolar ile gerçekleştiği söyleniyor ?
https://www.google.com.tr/amp/s/dunyaraporu.wordpress.com/2015/11/02/kablolarla-soguk-savas/amp/

Düzeltiyorum haber sitesi değil. Makale.

https://www.google.com.tr/amp/m.hab...r-amp/1145035-ruslar-yine-abdyi-tedirgin-etti

Ona yakın bi haber.

Abdulmuizz Fida

Admin

Uzayda uydu kayboldu

Uydu kaybolunca dünya ile bağlantısı kesiliyor.
Fiber kablo ile ada ülkelerinin "birbiriyle bağlantısı" sağlanıyor. (Nitekim uydu kaybolunca fiber kablolara rağmen bağlantı kopmuş)

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi
Fiber kablo ile ada ülkelerinin "birbiriyle bağlantısı" sağlanıyor. (Nitekim uydu kaybolunca fiber kablolara rağmen bağlantı kopmuş)
Uzaya gönderilen uydulardan internet hizmeti verilmesi çok daha masraflı olduğu için telekomünikasyon şirketleri, kabloları tercih ediyor. Bu nedenle sualtındaki kabloları, günlük internet iletişiminin yüzde 95’ini karşılıyor. Kablolar sayesinde günde 10 trilyon dolarlık ticari işlem gerçekleştiriliyor. Fiziksel olarak internet bağlantısı olmayan tek kıta Antarktika. Buradaki bölgelere internet uydular aracılığıyla sağlanıyor.

Diyor hocam. Ayrıca göğe gönderdikleri kaç tane uydu olduğunu iddia ediyorlar bilmiyorum ama bunlar hadi birkaç tane olsa göremeyiz belki. Fakat eğer binlerce varsa hiçbirini göremememiz veya en ufak karaltı oluşturmamaları ilginç geliyor bana da.

Abdulmuizz Fida

Admin
Uzaya gönderilen uydulardan internet hizmeti verilmesi çok daha masraflı olduğu için telekomünikasyon şirketleri, kabloları tercih ediyor. Bu nedenle sualtındaki kabloları, günlük internet iletişiminin yüzde 95’ini karşılıyor. Kablolar sayesinde günde 10 trilyon dolarlık ticari işlem gerçekleştiriliyor. Fiziksel olarak internet bağlantısı olmayan tek kıta Antarktika. Buradaki bölgelere internet uydular aracılığıyla sağlanıyor.

Diyor hocam. Ayrıca göğe gönderdikleri kaç tane uydu olduğunu iddia ediyorlar bilmiyorum ama bunlar hadi birkaç tane olsa göremeyiz belki. Fakat eğer binlerce varsa hiçbirini göremememiz veya en ufak karaltı oluşturmamaları ilginç geliyor bana da.
Karaltısını görmeyi arzuladığınız Uyduları, uçakların mesafesinde bir yükseklikte (gökte) mi düşünüyorsunuz yoksa dünyanın dışında uzayda (ki gökte) yörüngede mi?

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Benim asıl belirtmek istediğim haber sitelerinin güvenirliği ve birbirine zıt/çelişkili haber yapmalari.

Böyle olmaları nasıl bizleri onlara güvenmemezi sağlar ki ?

Abdulmuizz Fida

Admin
Benim asıl belirtmek istediğim haber sitelerinin güvenirliği ve birbirine zıt/çelişkili haber yapmalari.

Böyle olmaları nasıl bizleri onlara güvenmemezi sağlar ki ?
Sitelerin neci olduğu veya kimlikleri hakkında bir teminatım yok. Sadece videoda şimdiye kadar böyle bir haber duyulmadı denmesi sebebiyle karşıma çıkan ilk linkleri ortaya kaydum. Bunlardan güvenilir olanları biliyorsan alabilirsin.

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi
Karaltısını görmeyi arzuladığınız Uyduları, uçakların mesafesinde bir yükseklikte (gökte) mi düşünüyorsunuz yoksa uzayda dünyanın dışında (ki gökte) yörüngede mi?

Diyelim ki uzay mesafesinde, yine de bu onların teleskopla görülebilmesini engeller mi?

T Çevrimdışı

tosman38

Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi olasılıkları tek tek inceleyip olasılıkların olabilir olanlarını ve elenenlerini inceleyelim

Bu 3 duruma göre eşit ve küçük olma durumu eleniyor

Bu 3 durumda direk eleniyor.Toplam elenen 5,sonra incelenecek bir tane var.

Bu durumlarda elenince 8 geçersiz ,1 tane ileride incelenecek model oldu.

Buraya kadarki modeller aynı düzlemde olan yörüngeler içindi.

Bu 3 modelde geçersiz oldu.toplam 11 geçersiz 1 ileride incelenecek model var.

Bu 3 modelde elendi.14 elenen 1 ileride araştırılacak model var.

Dünyanın düz yuvarlak modelleri (disk) buraya kadardı.şuana kadar güneşin doğuş ve batış modeliyle sadece 1 tanesi incelenmeyi hak etti.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    850.2 KB · Görüntüleme: 77
  • image.jpg
    image.jpg
    953.6 KB · Görüntüleme: 68
  • image.jpg
    image.jpg
    931.6 KB · Görüntüleme: 65
  • image.jpg
    image.jpg
    974.6 KB · Görüntüleme: 73
  • image.jpg
    image.jpg
    784.4 KB · Görüntüleme: 70
  • image.jpg
    image.jpg
    674.3 KB · Görüntüleme: 58
  • image.jpg
    image.jpg
    799.1 KB · Görüntüleme: 66
  • image.jpg
    image.jpg
    706.3 KB · Görüntüleme: 67
  • image.jpg
    image.jpg
    993.4 KB · Görüntüleme: 66
  • image.jpg
    image.jpg
    646.5 KB · Görüntüleme: 66

Abdulmuizz Fida

Admin
Diyelim ki uzay mesafesinde, yine de bu onların teleskopla görülebilmesini engeller mi?
Çıplak gözle bile görülebiliyor.
Havanın çok temiz ve berrak, gökteki yıldızların oldukça fazla göründüğü gecelerde; keskin köşeli yörüngeler (sağa sola ileri geri) çizerek küçük hareketlerde bulunan uyduların varlığına şahsen ben şahid oldum. (Bu uyduların - casus uydu - bir kısmı gözlem , harita vs yaptığını, duymuştum)

T Çevrimdışı

tosman38

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu 2 model de olmayacaktır

Dünya düz yuvarlak (disk ) modeli mideye gidiyor :)

Dünya yuvarlakçı arkadaş bu modellere göre hiçbiri olağan durum sünnetullahı açıklamıyor.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    724.6 KB · Görüntüleme: 68
  • image.jpg
    image.jpg
    875.4 KB · Görüntüleme: 80
  • image.jpg
    image.jpg
    705.2 KB · Görüntüleme: 69
  • image.jpg
    image.jpg